Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a honvágy? Ez létező...

Mi az a honvágy? Ez létező érzés? Vagy csak ilyen kitalált hülyeség?

Figyelt kérdés

Voltam sokat külföldön, mindenhol sokkal jobban éreztem magam mint itthon. Sokkal szebb volt a környezet, normálisabbak az emberek, jobb az élet.

Nem értem a honvágy mi lehet. Hogy hiányozhat valakinek ez az ország? Nem szép, nem jó, nem szerethető. Mit érez akinek honvágya van? Mi hiányzik neki? Miért akar hazajönni?


Azt megértem ha valakinek a család, barátok hiányoznak, de az nem honvágy.



2012. nov. 1. 00:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Más nyaralni külföldön és más véglegesen odakölözni. Ha csak nyaralsz (dolgozol, stb ideiglenesen) akkor tudod, hogy majd egyszer hazajössz. Én most költöztem el egy borzalmas házból egy rendesbe és mégis hiányzik a régi pedig gyűlöltem, annyira, hogy gondolkozok rajta, hogy visszamegyek. Nemn hittem volna, hogy hiányozni fog. Csak a körülményeket utáltam nem a helyet. Ott nőttem fel, minden oda köt. Magyarország sem rossz hely, a körülmények rosszak. Én is szeretnék kimenni külföldre de nem utálatból hanem kalandvágyból, de megértem, hogy van akinek hiányzik.
2012. nov. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Én meg azt nem értem, akiből ez hiányzik. Nekem az e felfoghatatlan, ha valaki nem ragaszkodik a gyökereihez.

Én első 14 évemet elég zűrös helyen éltem. Persze sokan elcserélnék azokat a körülményeket a sajátukéval.

Aztán elköltöztünk. Nem is messzire, csak néhány utcát. És sokkal jobb körülények között élek most. 40 év telt el közben, de nekem még mindig fáj, hogy oda többé be nem tehetem a lábam, ahol gyermek voltam.

2012. nov. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Az ország szépsége hiányzik ilyenkor, hogy a saját anyanyelvén hallja beszélni a körülötte élőket, a megszokott dolgok, ismerős környezet, ahová az emlékei kötik.


Na meg a rendezettség, szervezettség, tisztaság.

Ezeknek Anglia igencsak híján van, itt élek, nagyon le van maradva Bp.-hez képest, ami csodálatosan szép is. Erre én is csak akkor jöttem rá igazán, mióta itt kint élek. Mindig ámulok milyen gyönyörű a főváros. Rossz otthagyni. :(

2012. nov. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Visszavágyunk oda, ahol valamikor jól éreztük magunkat. És ehhez nem fontos, hogy rosszul érezzük magunkat ott, ahol éppen vagyunk. A honvágyat megfogalmazni nem lehet, tudja, aki átélte legalább egyszer. 89-ben menekültem Romániából, nem hagytam ott jószerivel semmit, tehát nem volt ami odakössön. Sosem volt honvágyam. Viszont egy időben 3 műszakban dolgoztam, tudjátok olyankor valahogy mindig kialvatlan az ember, fásult. Álltam a vidéki buszpályaudvaron délután 3 óra előtt és tavasz volt. Tudjátok milyen sivár hely tud lenni egy buszpályaudvar. Állok, szemben velem nem messze szürke betonfal, azon túl vonatok jönnek, mennek. És akkor valami megmagyarázhatatlant éreztem. A károlyi kastélykertben most virágoznak a magnóliafák, mi a fenét keresek én itt. Ennyi, de közben úgy éreztem, hogy fojtogat valami. Aztán megérkezett a busz én meg felszálltam.
2012. nov. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 yuda ***** válasza:
100%

Nem hiszem pontosan el lehet mondani mi hiányzik akkor, mert ez egy életérzés. Visszavágyódsz az anyaországodba.

Ez egy lélekfacsaró, kesernyés vágyódás.

Akik nyaralnak, kirándulnak, nem feltétlenül érzik, hanem Csak azok, akik kiköltöznek, vagy munka miatt kénytelenek hosszabb időt kinn tölteni.

Ez nem logikus, mert az érzelmek általában nem azok. Csak úgy rátörnek az emberre.

Független az ottani életkörülményektől, társadalmi berendezkedéstől, kulturától.

2012. nov. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Hajszál híján kiköltöztünk Izraelbe, így a saját lelki felkészítésemen átestem korábban. Pont az esetleges honvágyat akartam lemodellezni fejben, ezért sokat gondolkodtam rajta.


Néhány hetet turistaként voltam ott, sok odavalósi barátom van.

Ami hiányzott volna ott: a család védőhálója, az a tudat, hogy bármi rossz történik, oda mindig lehetne menekülni. Külföldön ez nincs. (ez most azon felül, hogy a családtagjaim személye hiányzott volna)

A megszokott, megtanult rutin. A magyar mentalitás jól ismerem, rutinból jönnek a krízishelyzetekben a megoldási sémák. Külföldön ezt mind újonnan kell megtanulni és fárasztóbb, mert szellemi erőfeszítést igényel, nem rutinból jön - sok a kétség, hogy vajon ha ezt teszem, működni fog-e.


Az építészet. Míg Magyarország gazdag műemlékekben, századfordulós, stb épületekben, Izraelben vajszínű bauhaus és slussz. Tehát építészetileg sivár.

A táj. Van egy db folyójuk, az ország nagy része sivatagos, kevés a zöld. Itt ellenben a vízbőség miatt burjánzóan zöld a táj.


Ez hasonló, mint amikor egy alföldi ember nem érzi otthon magát a nyugati országrész dombjai között vagy fordítva.


Gyakorlatilag a rutinból megtanult, állandó, biztonságot jelentő elemek hiányoznak. Külföldön csökken a biztonságérzet (nem közbiztonsági értelemben), ott mindent meg kell szokni, új sémákat kell kialakítani - amik az anyaországban már gyerekkorban kialakultak. Ez a honvágy.

2012. nov. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező! Gondolom, a Szózatból sem értesz egy kukkot sem.


Ebben a felvételben egy nagy tanító szépen elmagyarázza neked. Talán te is ismered.


http://www.youtube.com/watch?v=UmKfNQd7zLM

2012. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A honvágy nem feltétlenül egy ország iránti hiány, inkább azok a dolgok amik az országhoz kötnek..

A család, barátok, nyelv, kultúra, ételek stb. Én külföldön élek az egyik barátnőm depressziós lett, annyira hiányzott neki a kutyája. Olyan nincs, hogy semmi nem hiányzik otthonról.. Az más, hogy a külföldnek vannak varázsai, új emberek, környezetett, megismernimás ételeket szokásokat.. De egy idő után igenis elkezdenek hiányozni dologok ha más nem is a család és a barátok.

2012. nov. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem sem létező érzés. 18 évesen elköltöztem a körülmények miatt tanulni és dolgozni.

Hónapokon át minden nap, este sírtam. Aztán később megszoktam és már nem ennyire rossz, mégis boldogan járok vissza és szeretem, annak ellenére, hogy ez egy kis falu és már egyáltalán nem tudnék ott élni!

2012. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Epp az elobb bogtem ki magam mer ramtort a "honvagy". :( Hogy mi hianyzik? Minden!
2012. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!