Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én tettem tönkre a családot? 16l

Én tettem tönkre a családot? 16l

Figyelt kérdés
A szüleim még együtt vannak.Apámmal nem lehet vitatkozni mert ha egy kicsit eldurvul a vita akkor már nekemesik és üvölt.Tavaly még jól kijöttünk de amióta gimibe járok,azóta ki nem állhat,gyűlöl engem.Csak a nappalin át tudok menni a konyhába hogyha enni akarok és akárhányszor kiteszem a lábam a szobámból,belémköt valamivel.Múltkor az volt hogy leültem a szüleimmel enni az asztalhoz és mielőtt leültem,letettem az asztalra egy darab papírzsepit apám meg elkezdett velem veszekedni,hogy hogy lehetek ilyen bunkó,mit képzelek.Anyám nem igazán állt ki mellettem,apám elhordott mindenféle hülye pcsának és eltűnt itthonról,anyámnak meg azt mondta hogy elválik tőle csakis MIATTAM!Amikor összeveszünk,mindig azt vágja a fejemhez hogy én szedem szét a családot utána másnap pityeregve hazajön hogy bocsánatot kér de minden csoda egy napig tart,ezért ez a körforgás már évek óta megy és sosincs vége.Mindig azzal fenyeget minket hogy elhagy és akkor éhen döglünk de most komolyan mikor megy már el végre?Már nem bírom tovább.Régen még sírva könyörögtem hogy maradjon pár évvel ezelőtt,de ma már nem érdekel inkább menjen.Amikor egyszer egy ilyen veszekedés után eltűnt vagy száz sms-t kültem hogy bocsánatot kérjek tőle de nem válaszolt.Anyám szerint is miattam van az egész mert amikor belémköt nem maradok csendben pedig milyen hülyeségekkel köt belém?Egy papírzsepi miatt?Anyám szerint is én vagyok a hibás.Már évek óta fenyeget apám de még mindig itt van és nem lépett le.Hogy bírjam ezt ki?Szerintetek is miattam van?16 éves lány vagyok amugy.

2013. jan. 17. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem. A szüleid önzése.
2013. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem. A szülői alkalmatlanság a szülő hibája, csak egyszerűbb a gyereket hibáztatni, mint szembenézni önmagával.
2013. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Semmi közöd hozzá, hogy apád ekkora *****!

Könnyebb mást hibáztatni, mint saját magába nézni!

2013. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem miattad van, hanem amiatt, hogy a szüleid nem értenek egyet a nevelésedben. Mind a kettőnek könnyebb a gyereket hibáztatni, minthogy beismerjék külön-külön, hogy ők a hibásak. Könnyebb egy bűnbakot keresni, mint a saját hibákat beismerni. És jegyezd meg, hogy a szüleid akárhányszor azt mondják, hogy a te hibád, sose hidd el egy pillanatra sem.
2013. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem csak apád sajnos rajtad vezeti le a feszültséget.


Ha ez jó ideje így van akkor sajnálni tudlak mert nagyon idegesítő, és te is írtad hogy már jobb nélküle


Durva lesz amit mondok de szerintem jobb ha szüleid tényleg elválnának és anyuddal élnétek tovább mert ha nem akkor idegbeteg leszel emiatt és nem lesz kedved hazamenni stb.

2013. jan. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

használt volt az a papírzsebkendő?


(nem lehet, hogy pár éve tudta meg, hogy nem is a vér szerinti apád?)

2013. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Egy pillanatra se hidd, hogy a te hibád!

A szüleid borzasztó önző módon viselkednek, bele sem gondolnak, mekkora törést okozhatnak neked ezzel. Nagy valószínűséggel csak a saját problémáikat akarják így eltussolni, mert könnyebb a gyerekre kenni a dolgokat, mint beismerni, hogy tönkrement a házasságuk.


Tarts ki, kislány! Ne törődj velük, akármennyire nehéz is. Hamarosan kijárod a gimit és a saját lábadra állhatsz. :)

2013. jan. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj hogy apád rajtad vezeti le a feszültséget, anyádnak meg az a baja hogy visszabeszélsz pedig neked csendben kellene tűrnöd szerinte. Én szerintem meg igazad van hogy visszabeszélsz és kiállsz magadért, mert nem hagyod hogy elnyomjanak és az életben is jobban fogsz boldogulni így.

Az hogy apád miért csinálja biztos hogy más oka van erre nyilván felidegelik a munkahelyén és otthon így vezeti le ami elég nagy hiba. A válás sem miattad lenne csak ezt vágják a fejedhez, szerintem apukád sem tudja hogy mit akar és ez a probléma hogy ez a sok vita szétzúzza a családot.

2013. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzést mindenkit felpontoztam.

nemááá:Nem,tiszta volt a zsepi és biztos hogy ő a vérszerinti apám nagyon hasonlítok rá külsőleg,anyám szerint le se tudjuk egymást tagani.Nem tudom miért utál engem ennyire régen nem volt ez,legalábbis ennyire durva nem.Gyerekkoromban nem foglalkozott velem de volt egy év kb amég igen mert jól tanultam.De amióta leromlott az átlagom mert a gimi egy kicsit nezezebben megy azóta egyre rosszabb.Minden veszekedés alkalmával úgy döntenek,hogy elválnak ezt onnan tudom,hogy szoktam hallgatózni de valahogy sosem tröténik meg.

2013. jan. 17. 12:07
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Nálunk is hasonló volt a helyzet ennyi idős koromban. Csak nálunk fordítva volt. Anyukám volt az, aki állandóan veszekedett. Nálam úgy alakult, hogy igyekeztem befogni a számat, és 19 éves koromban elköltöztem otthonról. Azóta férjhez mentem. Nem beszélünk túl gyakran, de azóta egy kicsit jobb a helyzet.


Neked is tanácsolom, légy türelemmel, és amint tudsz költözz el otthonról. Kitartást kívánok Neked!

2013. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!