Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még aki rájött, hogy a...

Van még aki rájött, hogy a saját butasága miatt rontotta el az életét kb helyrehozhatatlanul?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 07:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
19%
Igeeeen! Én. Jó érzés... :S
2013. jan. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem mondjátok, hogy pár szavas dolgot tudtok csak írni amúgy ehhez a nem is olyan rossz kérdéshez?
2013. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
19%

nagyon sok olyan dolog van az életben amit helyrehozhatatlannak hiszünk. ilyenkor sok esetben beletörődünk és azt gondoljuk tévesen nincsen kiút. vannak viszont olyan helyzetek is amikor valóban rosszul döntünk. ilyen pl. a 18 éves lány esete. 18 évesen valójában még fogalma sincsen az életről, talán arról sem hogy mi a célja az életében. ennek ellenére ő büszkén kijelenti hogy soha nem fogja megbánni. pedig sajnos el fog jönni még az az idő amikor bizony de, meg fogja bánni. jó eseteben akkor lépni fog azért hogy számára jobb legyen. rosszabb esetben beletörődik és minden nap panaszosan elégedetlenül hajtja majd le a fejét. de tulajdonképpen ez a dac a részéről is az élet része. meg kell majd élnie a felismerést hogy hibázott. ha erős és talpra esett akkor valamit tenni fog az ügy érdekében hogy a helyzete változzon, ha nem csak panaszkodni , sajnálozni fog és az élet addig bünteti ezzel az állapottal mig saját erejéből ki nem lábal belőle.


az egy nagyon jó dolog hogy te felismerted hogy hibáztál. mindannyian hibázunk, ez az élet rendje. mivel nem tudom hogy pontosan mit rontottál el ezért nem is tudok pontos választ adni. egy dolog azonban biztos, mindenkinek meg van a lehetősége ha úgy tetszik hatalma hogy megváltoztassa vagy helyrehozza az életét. csak sokan ezzel nincsenek tisztában és megrekednek a gondok tengerében. vagy sokan nem mernek lépni.

2013. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
85%

Én is nagyon megkevertem az életem, az egyszer biztos, és az is, hogy ezt csak magamnak köszönhetem. De én inkább azt mondanám, hogy az akkori tudásommal sajnos csak ennyire voltam képes. Szégyenlem, de végül is kellettek ezek az elrontott dolgok is, mert nélkülük nem tudnám azt, amit ma már igen, és a mai eszemmel már ugyanezeket a hibákat nem követném el. (Majd másikakat. :D)


Sok dologra azt hittem, hogy helyrehozhatatlan, de amíg él az ember, helyrehozhatja az életét, ha akarja, csak tenni kell érte nagyon sokat.

2013. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
10%

ma 08:01


Ne oktass ki másokat tudatlanul, én elvégeztem sulit, szakmám is van 3 , mégis végzettség nélküli raktárban dolgozom, bejelentve, 150-ért,4 családtagom meg 4 ,máik helyen ugyanígy. Más meg otthon nyomorog munkanélküliként. Azért mert a hírekben meg az életképtelen emberektől akik csak sajnálkoznak , hogy nincs munka ezt hallod, még nem lesz így.

2013. jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy tudatlanul? azt írtad 18 évesen, hogy otthagytad a sulit legalábbis most vagy ennyi gondoltam akkor az álltalános után nem fejezted be a dolgot. Okés, dolgozol, szépen is keresel. de nem rád írtam, csak sokan dacolnak, "nekem nem kell a suli, nem akarok tanulni, boldogulok én anélkül is" és mikor kérdezik tőle felvételkor hogy mi a végzettség, meglepdőik, hogy milyen sokat számít ez, vagy ha bejut jó helyre akkor meg nincs elég inteligenciája, hogy úgy bánjon az emberekkel. és itt jön ki a kisebbségi érzés sokszor, ha nehagyj isten nagyobbb végzettségü kerül alá azt szivatja.....
2013. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
19%

15-ös választ nem én írtam.

Igazából nem érdekel semmi. Mert "tehetségem" nem volt a tanuláshoz,hiába is tanultam,folyton megbuktam. Majd lesz valahogy. Én csak azt bánom hogy selejt emberekkel voltam/vagyok körülvéve. Tehát én saját magamból kiindulva akinek semmi tehetsége mint nekem,az jobb ha nem csinál semmit.

2013. jan. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ad egy kis hitet, hogy sikerülhet még. Röviden: az első barátom mellett otthagytam a főiskolát, később munka mellett meg már megint nem fejeztem be. Így itt vagyok egy nyomorult érettségivel. Hiába dolgoztam egy cégnél sokáig jó fizetésért, mindig elvertem az egészet (mai fejjel már) szükségtelen baromságokra... Ami tartalékom meg hitelem volt, az is elúszott a drága fèrjem kis dolgai miatt. Most itt állok totál eladósodva 2 kisgyerekkel, válófélben, és dolgozni sem tudok úgy visszamenni, csak jóval kevesebbért, alacsonyabb pozícióba. Sajnos a szüleim is vilàg életükben csak sopánkodtak, és sose lett jobb, csak rosszabb - ezért menekültem otthonról. De ahogy kinéz csöbörből vödörbe sikerült... Még nem tudom mikor ès hogy sikerül ebből kimászni, egyelőre ott tartok, hogy de nagy barom vagyok / voltam.
2013. jan. 16. 09:32
 19/27 anonim ***** válasza:
ui: én is selejt vagyok,és ezt meg is kaptam bőven évek alatt.
2013. jan. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%

" Sovány vigasz hogy jobb mintha más butasága miatt rontanád el az életed, mert rá hallgattál. "


Más butaságára hallgatni is butaság ami már saját butaság. Ahogyan a nem döntés is döntés. Végső soron ritkán történnek úgy dolgok az életben hogy amiatt valóban más lenne a felelős, legtöbbször vastagon bennevagyunk csak nem ismerjük el.

2013. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!