Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg bunkó voltam?

Szerintetek tényleg bunkó voltam?

Figyelt kérdés

Elkezdtem tanulgatni főzni,tetszik is a dolog és megy is. Általában saját pénzből veszem az alapanyagokat. A problémám a következő pl ma délelött is csináltam kaját,rakott husos krumplit-gondoltam anyukámnak legalább du ha megjön munkából nem kell főznie. Meg este jön a barátom,ő is tud belőle enni.

De tesómhoz is jött ma délelött barátnője meg a pasija,és kinálgatja nekik az én kajámat. Nagyon ki akadtam mert nem ez volt az első eset,és jóformán felzabálták 3an a kaját. Beszóltam mikor a már a harmadik tányérral tukmálta a pasijába az ételt,hogy jó lenne ha azt a kaját kinálgatná amit ő maga csinált,mert én ezt nem az ő barátainak készítettem. Persze meghalotta a pasija is,aki csapot-papot itt hagyott,kidobott egy 500ast az asztalra hogy amugy se volt vmi finom,és ő többet nem fog soha itt enni. Meg van rám sértődve gyakorlatilag mindenki...


2013. jan. 15. 17:28
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

A tesómnak szóltam külön kinn a konyhába,meg próbáltam halkan beszélni,de a pasija meghalotta és besértödött.


A pasija is tudta hogy én készítettem a kaját,mert mondta mikor készült h mi eza finom a illat,meh gh ki készíti,és mondtam én csinélom,hogy anyunak ne kelljen du főznie,meg este jön a barátom és megtudom mutatni milyen finit tudok készíteni.

2013. jan. 15. 17:51
 12/32 A kérdező kommentje:

Én mikor kész lett,meg se kináltam egyiket se,mert tudtam h ha adok belőle fel eszik az összeset,mert már nem egyszer volt ilyen.


A tesóm ugy kinálgatta mintha ő maga csinálta volna

2013. jan. 15. 17:52
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad volt. Én is beszóltam volna, még ha nem is ez a legudvariasabb megoldás :)
2013. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

De a pasi meg ilyet akkorsem mondhat,hogy amúgysem volt finom....

örüljön,hogy ehetett.

2013. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
igazad volt, különben sem illik 3* venni!! Nem lagziba ment, hogy halálra egye magát...
2013. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van,ennyi erővel főzhetet volna nekik a tesód
2013. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest hogy nem volt finom,jól telezabálta magát...


De tényleg ha még csak az első este lett volna,nem szólok semmit. DE eléggé kiakadtam hogy este jön a barátom,beharangoztam neki h milyen fini kaját csinálok,és már megint nem tudok adni belőle,mert tesóm elkinálgatja másnak.


Most meg itt parádézik hogy adjam vissza az 500Ft a pasijának. Dehogy adom,a hús többe került,és akor nem beszélve a krumpliról,tejfölről és sajtról...

2013. jan. 15. 18:06
 18/32 anonim ***** válasza:
91%

Jobb lett volna, ha a tesóddal ezt négyszemközt intézed. A tesód volt az udvariatlan, mert vendégként nem illett volna mindent megenni. A pasijának viszont nem csoda, hogy rosszulesett, végül is ő csak evett, mert kínálták.


A tesódnak kellett volna annyi eszének lenni, hogy nem ipari mennyiséget főztél, ne egye el a család elől.


Azért van egy másik oldala is ennek, nem szokás és nem illik úgy rakni ételt a vendégek elé, hogy nem ehetnek belőle annyit, amennyit akarnak (más kérdés, hogy amint már írtam, felzabálni sem illene mindent).

Ha beállít hozzád váratlanul egy rokon, nem muszáj egész ebéddel kínálni őket, tarts otthon aprósütit, teát, kávét. Nem kötelességed mindenkire főzni, hacsak eleve nincsenek meghívva ebédre.

2013. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem mindkettőtök hibája. Neki nem kéne kínálgatnia 3 tányérral, neked meg nem ilyen stílusban kellett volna vele beszélned. Máskor ha ilyen lenne, hívd félre és nyugodtan beszéljetek. :)
2013. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Ez a pasi reggel 7-re jön és általában estig itt van... Tesóm nem dolgozik,ugyh jön hozzá. Eleinte anyukám is meg én is alkalmazkodtunk hozzá,de megelégeltem elvégre én vagyok otthon,hadd főzzek a konyhába már amikor akarok.


Anyukám is nem egyszer szólt tesómnak hogy oldja meg mit ad enni a pasijának,mert nem milliomos hogy etesse még őt is.


Négyszemközt szóltam a tesómnak,meg nem hangosan,hanem normálisan szóltam neki, de a pasija meg a szoba ajtóba hallgatazott vagy nem tudom... mert másképp nem halotta volna meg amit mondtam

2013. jan. 15. 18:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!