Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu miért ilyen velem? (15/L)

Anyu miért ilyen velem? (15/L)

Figyelt kérdés

Most megyek 10-be...15 éves vagyok...

és anyu nem enged ki csak a saját városomba...(ami nem is olyan nagy)

És sokat hívtak bulizni mást helyekre és mindig azt kellett mondanom h nem mehetek mert anyu nem enged...nem vtam még diszkóban meg semmi...mikor látni h a kis 13-14 évesek meg ott feszítenek a diszkó weboldalán....-.-

Nagyon keveset engednek meg..

Van egy hugom 2 évvel fiatalabb és olyan dolgok vannak megengedve nekik amiket én csak azután csinálhattam meg, miután kijártam az általánost...

Neki miért engedik meg elöbb?

És hugom tanulmányi eredménye közel sincs az enyémhez pedig én sem lettem kitűnő..olyan 4es 5ös..

Ő meg erős 3as körül mozog..:s

És most is menni szerettem volna az offline sport games fesztiválra és anyu nem enged mert nem jön velem senki aki idősebb mint én...

Miért akar anyu 4 fal között tartani?

Miért akarja elzárni a külvilági életet tőlem?

Be vagyok zárva egy kis városba...

Én is kíváncsi lennék milyen máshol mit éreznek azok akiket elengednek...

Segítsetek légyszi..!!:(


2009. aug. 27. 15:33
1 2
 11/19 anonim válasza:
85%
azért nem engedi el mindenhová téged mert nagyon félti téged,ne essen neked bajod,vagy akármit,nehogy elvigyenek az idegenek aztán visza nem mennél haza ,menj a barinőiddel aki kicsit idösebbek :)
2009. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

Hát figyelj kövezz meg,de szerintem 15 évesen nagyobb felügyelete nélkül télleg ne menj fesztiválozni.Nem tudom hogy amit írtál az mien jellegű,de soha nem tudhatod,hogy egy részeg "cukrosbácsi" mikor akad beléd.

Aztpedig teljesen megértem,hogy felháborodással tölt el hogy a kisebb tesód több mindent megtehet mint te,de szerintem gondolkozz el azon,hogy majd ő 30-40 évesen már tök kiélt ember lesz,te meg,(ha csak most nem kezded el) akkor meg még tök szép meg életerős nő lehetsz.

2009. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%
és még annyi hogy: szerintem most foglalkozz a tanulással,mert bulizni még sok időd lesz,de 20-on évesen már nem hozhatod be azt,amiről gimiben lemaradtál.Most alapozod meg a jövődet,nem éri meg elcseszni
2009. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%
én meguntam a pitizés dolgot és már sose kérem csak kijelentem hogy megyek.persze az elején kis dolgokkal kezdtem, de mindig jelentkezem ha megérkeztem vagy ha úton vagyok.
2009. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás lehet, ha a barátnőid "elkérnek" otthonról, vagy az ő anyukájuk felhívja anyukádat, és megpróbálja rávenni, hogy fogtok vigyázni egymásra, ő is elengedi az ő lányát, stb. Azért ha nem is vagy még felnőtt, de 13 éves se vagy már, miért ne szórakozhatnál egy kicsit... De azért azokat se irigyeld, akik 13 évesen diszkóba járnak...

Ha idősebb leszel, mondjuk 17, és akkor se változik a helyzet, akkor meg 2 út áll előtted (ha a megbeszélés nem hat...): vagy engedelmesen tűrsz és sírdogálsz otthon, vagy - ésszerű keretek közt - de lázadsz, fogod magad és elmégy, aztán meg hallgatod az üvöltözést... (ezt NEM 14 éveseknek írom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Fiatalsága azért csak egy van az embernek. Én mondjuk a "másik oldalról" rontottam el, túlzásba vittem dolgokat.

Legjobb, ha a szülő nem tilt, hanem partner, akinek mindent el lehet mondani, mert egy ilyen szülő tud meggyőzni arról, hoyg valami nem helyes. Egy olyan szülő, aki visszafogja magát, csak otthon ül, látszólag semmi öröme az életben, be van savanyodva, és visszafogottságra szorítaná a gyerekét is, az nem lesz a gyereknek példakép sajnos... De Neked is kell tenend azért, hog ypartnerek legyetek Anyukáddal, és ne ellenségek. Mindent próbálj meg ennek érdekében, és csak akkor lázadj be, ha 1. semmi más nem működik, 2. azért már idősebb vagy, és még akor se enged...

2009. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Ez csak természetes dolog.Én szerintem minden normális szülő,aki szereti a gyermekét és óvja ehhez kell folyamondia.(Még ha nem is szeretné)Azért csinálja ezt mert szeretné,hogy legyen belőled valami és valaki.Ne egy büdös kocsmatöltelék legyél..:)Rengeteg fiatal elveszik ebben a világban és ezért csak a szülök a felelősek!Hidd el ha nagyobb leszel 1-2 évvel elfog engedni.Hidd el hamar elfog repülni ez a kis idő és már csak azon kapod magad,hogy kész érett nő vagy!:)

2009. aug. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat..

várom a többit..:Đ

Megértem amit mondotok a tanulás tényleg fontos és anyuéknak az eredményemmel nincs bajuk...Nem szeretnék diszkóribi lenni csak néha elmennék máshova...Nem faluban élek itt is van pár pub meg presszó de sem mozi sem diszkó semmi olyan ahova érdekesebb lenne elmenni...

És az bán t a legjobban h én nagyonsokat szenvedtem azokért a dolgokért amiket ma már megtehetek(házimunka,tanulás,sok könyörgés anyuéknak) a hugom meg úgy tesz mint akinek ez alapvetően jár...Ő kevesebbet segít anyunak,tanulni nem tanul szinte semmit,mindent félvállról vesz...és mégis megteszi ugyanazokat amiket én nehezen harcoltam ki magamnak...

és ez tényleg nagyon rossz érzés és mégis én vagyok a rossz...:s

2009. aug. 27. 19:37
 18/19 anonim válasza:

16:09-es vagyok, a hugoddal kapcsolatban lehet ez csak afféle tinédzserkori ártalom hogy úgy érzed neki mennyivel jobb. később meg rá fogsz jönni hogy lehet téged nem kényeztettek el szüleid de így mennyivel jobb ember lett belőled. Szerintem értékesebb az ha vki jól tanul, segítőkész mint az hogy tisztában van azzal hogy sokmindent megengedhet magának.

Hugodnak sem ártana ilyen tekintetben a segítség mert ha nem vigyáztok nagyon beleszokik a nekem bármit szabad dologba.

De ez olyasmi amivel majdnem minden nagytestvérnek szembesülnie kell, hiszen te vagy az első gyereke a szüleidnek akkor természetes hogy az életkorral járó új dolgokat is rajtad ekresztül fogják megtapasztalni.

Ezt az utat nekem újra ki kellett járni mert egy dolog hogy láy vagyok és bátyám van, de ő 10 évvel idősebb...

2009. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
nekem is van nővérem(féltesóm) ő 6 évvel idősebb nálam én az én apum nevelte fel..de már elköltözött tőlünk..úgyhogy én második gyerek vagyok...
2009. aug. 27. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!