Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mért mindig...

Mit csináljak? Mért mindig én? Mért ilyen velem anyu?

Figyelt kérdés
Anyu mindig mindenbe beleköt.. mindent megcsinálok, segitek itthon, sokat tanulok de neki semmisem jó. Nemnagyon szoktam elmenni itthonról, csak néha.. persze nemzért mert nincsenek barátaimn hanem mert most itt a suli és nagyn nincsen kedvem sem. De ma is kiszerettem vna menni egyik barátnőmmel sétálnni és nem mehettem ki. És m,i volt az indok?? Nem csinálok soha semmit. oké, még nyugodta vagyok. Anyu mindenbe beleköt. Összerakom a szobám ésha meglát egy pici szemetet a földön pl egy db papirszebit már kiveri a balhét-. állandóan orditozik velem nem értem mért ideges mindig. mindenért én vagyok a hibás..:( ha pl nincsen net akkor is, vagy ha bátyám nem szolt anyunak vmi ügyben azér is én vagyok a hibás..elegem van!!!!!!!!!
2008. okt. 1. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
egyszerű: Te vagy a család fekete báránya, sajnos. Nem tudlak bíztatni semmi jóval. Én is hasonló cipőben vagyok. Csak már nem élek a szüleimmel és megnősültem így nehezebb mindíg rám húzni a vizes lepedőt.
2008. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Nem lehet h ezt eltúlzod 1 picit?

Egy szülő,a gyerekének mindig a legjobbat akarja,és nem hiszem h a bátyjád hülyeségei miatt te lennél a hibás:)

Gondold végig,hogy miért lehet ingerült?Nem megfelelő munkahelyi körülmények?Korán kel későn fekszik?Lehet h baba van a dologban?

És ugye,ezek szerint kevesli azt amit besegítesz otthon..Ülj le vele,és beszélgessetek,h mi az amit kevesell?És miben tudnál többet segíteni.Ha megkapod a választ,mind2töknek könnyebb lesz.Magyarul csak az okot kell megtalálni,amiért ilyen..

Aztáán előfordulhat az is h valóban fekete bárány vagy,bár én ezt erősen kétlem.

Hidd el nekem..Te is ugyanolyan hibás vagy,mint anyud..Lehet h anyud meg úgy látja h inkább te vagy a hibás,ezért nem ártana egy kis beszélgetés.és ott kiderülne mi miért van:)

2008. okt. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló volt a helyzet. Már elköltöztem, azóta minden oké. nEM tudom, hogy hány éves vagy, de örökké úgy sem fog tudni korlátozni! Mást nem tudok mondani, csak azt, hogy türelem, esetleg tényleg próbálj vele beszélgetni! Egyébként Apukád hogy áll a dologhoz?
2008. okt. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt a helyzet. Apám egész nap dolgozott, anyám egész nap otthon volt, elégedetlenkedve az életével. Akármit segítettem itthon, akármilyen jó eredményt hoztam haza neki sosem volt jó semmi. Ha a beszélgetés és az idő nem oldja meg akkor kényelen leszel továbbra is tűrni. Egyszer elköltözöl és felé sem nézel többet.

Furcsa, hogy vannak olyan emberek akik azt hiszik hogy a szülők mindig a legjobbat akarják a gyerekeiknek. Én meg sem tudnám számolni hogy hányszor vágta anyám a fejemhez hogy milyen kár volt megszülnie engem. Van ilyen, engem annyira nem aggaszt, túlélem.

2008. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon egyszerű: A helyzet az, hogy mással van baja-az életével,a kudarcaival, a munkahelyével stb. egyszerűen elégedetlen a sorsával és ezért lefelé törleszt a védtelenebb felé. Gondolom a bátyád önállóbb meg hát szerintem fizikailag is erősebb-így rajtad veri el a port.Na most vagy kivársz amíg elköltözhetsz vagy megmutatod neki ezt a választ! Egyszer majd nagyon fogja szégyenlni magát azért amit veled tesz!
2008. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak én írtam volna ezt 10 évvel ezelőtt. Anyu ugyan ilyen volt. És most, hogy már nem élek otthon, nekem is van gyerekem nem változtak az akkori érzéseim, sőt, méginkább nem értem, hogy hogyan viselkedhetett így velem. Mindenesetre jó tanulópénz, egy életre berögzült, hogy milyen hibákat ne kövessek el majd a lányommal szemben. Neked is csak azt tudom javasolni, hogy próbáld kibírni a viselkedését, tanulj a hibáiból és a jövőben, ha lesz majd gyereked jusson eszedbe, hogy ő is ember és nem te vagy az uralkodó...Addig is kitartás!:-)
2008. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tapasztalatom szerint az idő és a különválás sem feltétlenül oldja meg ezt a problémát. Az ilyen típusú szülők nem engednek egykönnyen a szorításukból. Minél erősebb bűntudatot próbál kelteni benned, hiszen minél értéktelenebbnek érzed magad, annál erősebb a befolyása fölötted. Szerintem azzal tudsz a legjobban védekezni, ha hiszel magadban, hiszel abban, hogy értékes ember vagy, voltál és leszel, függetlenül attól hogy anyukád milyennek láttat. Ha hibázol is, azok csak hibák és nem bűnök, a következmények nem végzetesek, és igenis jogod van hibázni, hiszen te is ember vagy. Nagyon ajánlom Susan Forward Mérgező szülők c. könyvét, nekem rengeteget segített.
2008. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!