Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu miért ilyen velem? (15/L)

Anyu miért ilyen velem? (15/L)

Figyelt kérdés

Most megyek 10-be...15 éves vagyok...

és anyu nem enged ki csak a saját városomba...(ami nem is olyan nagy)

És sokat hívtak bulizni mást helyekre és mindig azt kellett mondanom h nem mehetek mert anyu nem enged...nem vtam még diszkóban meg semmi...mikor látni h a kis 13-14 évesek meg ott feszítenek a diszkó weboldalán....-.-

Nagyon keveset engednek meg..

Van egy hugom 2 évvel fiatalabb és olyan dolgok vannak megengedve nekik amiket én csak azután csinálhattam meg, miután kijártam az általánost...

Neki miért engedik meg elöbb?

És hugom tanulmányi eredménye közel sincs az enyémhez pedig én sem lettem kitűnő..olyan 4es 5ös..

Ő meg erős 3as körül mozog..:s

És most is menni szerettem volna az offline sport games fesztiválra és anyu nem enged mert nem jön velem senki aki idősebb mint én...

Miért akar anyu 4 fal között tartani?

Miért akarja elzárni a külvilági életet tőlem?

Be vagyok zárva egy kis városba...

Én is kíváncsi lennék milyen máshol mit éreznek azok akiket elengednek...

Segítsetek légyszi..!!:(


2009. aug. 27. 15:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Mert 15 éves vagy. Amugy ha jól értem anyukád elmondta mi a gondja,sejtésem szerint félt téged,és ha vinnél magaddal valakit aki idősebb,felelősségteljeseb és tud vigyázni rád,akkor elmehetnél.
2009. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Számtalan ilyen kérdés érkezik ide, főleg a te korosztályodból.

Félt, ennyi az egész. Ettől nem kell rá haragudnod, stb.

2009. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyanez a helyzet, egy kis faluban lakunk, egyébként 16 éves vagyok, a városba járok be suliba, de még ott sem maradhatok egy kicsit suli után a barátaimmal mert egyből hívnak, hogy hol vagyok induljak haza. Engem is hívnak sok helyre de én már alapból lemondom, mert tudom mi lesz belőle. Anyu azt mondta mér régebben ha betöltöm a 16-ot akkor mehetek, de nem így lett. Hiába mondják mások, hogy üljek le vele beszélni erről, nem lehet csak annyit mond, hogy nem de azt nem, hogy miért, csak nem! Szóval átérzem, hogy mit érzel. Annyit tehetsz amit én próbálok eddig 2x bejött és ott aludhattam barátnőmnél, hogy állandóan erről beszéltem aztán meglágyult.Egyébként az első hozzászólóval is egyetértek. Sok sikert kívánok neked hozzá!
2009. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nagyon szeret és félt. Hozd össze egy határozott, vidám, de lazább anyukával! Hadd beszéljék meg!

Te is nyugtatgassad, és kérdezd meg, hogy pontosan mitől fél. Talán tudsz rá megnyugtató megoldást.

43/N

2009. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

15 evesen en sem voltam eleresztve amit huuuu de koszonok most a szuleimnek...

most 19 vagyok es meg most sem azt csinalom amit szeretnek (na ez mar kicsit kiabranditobb! nem? )

Amugy a kerdesedre a valasz az az, hogy meg csak 15 eves vagy...es azert a "csak" mert meg elotted a suli, meg sokat kell tanulnod a vilag dolgaibol, szuleid tartanak el, toluk fuggsz, anyagilag s minden teren, tetszik nem tetszik...

En indulabol rosszul vagyok attol, hogy minden rendezvenyen, koncerten, barban, pub-ban 14-15 evesek riszaljak magukat...

Amikor majd nagyobb leszel megerted mirol beszelek.

A hugodat meg azert engedik el, mert te mar azokat "kiharcoltad" magadnak, igy neki nem kell...

NEm akartalak megbantani, de ezek a tenyek. emiatt en is sokat szenvedtem, de mar ertem a szuleim hozzaallasat, feltenek...

persze jobb modja is lenne ennek az egesznek, de a tehetetlensegukben nem tudjak hogyan fogjanak... jobb lenne nyilvan megtalalni az arany kozeputat, de sokuknak ez nem sikerul...

tesom 20 eves es meg neki is allandoan dirigalni akarnak...

en 19 vagyok es oktoberben koltozok el itthonrol, egyetem miatt...

kitartas! egyszer majd te is nagy leszel es szabad...bocs ha kemeny voltam:(

2009. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

nálunk ez úgy volt, hogy hetente 1x elmehettem ahova szeretnék, és cserébe több házimunkát vállaltam be.

látta anyukám, hogy igyekszem, kezdtem jobban tanulni, látta, hogy nem csinálok hülyeségeket.


érettségi után pedig azt csinálhattam amit csak akarok. szerintem a te szüleidnek is ez a legfontosabb, hogy a gimit ne linkeskedd el. utána pedig a te felelősséged, hogy mit csinálsz.

2009. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben jártam nem sokkal ezelőttig. Engem apukám nem akart sehova se elengedni, és mégcsak nem is a nagyobbik testvér vagok mint te, ugyanis neked ez erősen közrejátszik, hogy ki kell járnod az utat.

Sokan azt javasolják lázadj mond emg a magadét, de én ezt nem tartom jó ötletnek. Inkább azt javaslom, ha teheted ülj le beszélgetni anyukáddal, sorolj fel észérveket, hogy miért szeretnél elmenni, segítségedre lehet ha nem csak te mondod neki hanem vki más aki jóban van vele akár apukád akár egy barátnője, vagy a tied.

Én ezt azért nem tehettem meg mert amint szóbahoztam az itthonról elmenést dolgot egyből felhúzta magát és nem lehetett vele erről beszélni. Ha mérgesen odavágott egy jólvan akkor menj amerre akarsz-t azzal nem lettem kisegítve mert nem ez volt amit el akartam érni.

Lassan 18 évesen sikerült elérnem, hogy elengedjen (őszintén nem tudom hogyan, de szerintem az segített hogy anya sokat beszélt vel meg gondolkodott magától a dolgon eleget)viszonylag könnyen. Mostmár nem problémázik a program értelmességén, vagy azon hány ember jön velem.

Az persze megmaradt hogy megmondom kivel, hova, meddig.

Amit semmiképp se te mondj neki(vki más aki segít neked) : ezzel tényleg elrontja a fiatalkorod hisz ez arról szól hogy barátokkal legyél és élvezd a szabadidőd, másrészről egy módja annak hogy beletanulj az önálló életbe.

Még 15 évesen ne legyenek túl nagy elvárásaid ne követelj sok éjszakai bulit de nappali, esti programoktól nem szabad eltiltania.


Remélem tudtam segíteni :), ha szeretnél vmit kérdezz nyugodtan. Én nem foglak leszólni mert tudom hoyg ez nem segít...rajtam se segített mikor közölték velem hogy álljak le ordítozni apámmal...ez nem megoldás...legalábbis nem mindenkinél!

2009. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Az én szüleim is szigorúan fogtak ennyi idősen-akkor még bántott,h miért, de mostanra rájöttem h jól tették,hogy megóvtak. Jól tették,h nem engedtek és nem lettem olyan diszkóribi. Nem is értem,h a mostani szülők hogy engedhetik a 13éveseket hajnalig diszkózni. Én ennyi idősen örültem ha 10ig kint lehettem a faluban.

Nyugi,nem akarnak elzárni a külvilágtól,csak nem akarják hogy drogos v alkoholfogyasztó legyél,mert sajna sokan azok lesznek akiket túl lazán fognak. Ne úgy vedd ezt,h bezárnak, hanem csak jogosan féltenek téged.

A hugodnak azért könnyebb a helyzete,mert te már kijártad az utat neki.

Soha ne úgy nézd,hogy másnak miért lehet,amit neked nem,hanem hogy milyen szerencsés vagy,hogy anyukád figyel rád, óv téged. sokaknak vannak nemtörödöm szülei,akik mindent megengednek,mert nekik mindegy, de hidd el,az nagyon nem jó.

2009. aug. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Kár, hogy nem értik meg a fiatal lányok, hogy sajnos a mai világban igen is van mitől félteni ifjú lányainkat. Én sem engedem sehová a lányomat, bár Ő még egy kicsit fiatalabb tőled, nagyon szép lány, jól megnézik őt még velem is a pasik. Nem szívesen engedném egyedül az éjszakába, de szerencsére egyenlőre megértő. SOk más program van ahová el lehet menni, pl-ul nappal mozi a barátnőkkel, egy egy ott alvás (megbízható barinőknél), de azt szeretem ha inkább nálunk tanyáznak a csajok!

Ezt meg kell érteni lányok sajnos hamar megvan a baj, és akkor már késő sóvárogni!!

2009. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Ne izgulj én budapesti vagyok,24 éves leszek 2 hét mulva és én se voltam diszkóban. De szerintem nem vesztettél sokat vele. Nagyon sok rosszat is hallani ám róluk.

Hogy a tesódat miért engedi el és téged nem? Nem tudom de egyszer üljetek le hármasban megbeszélni.

2009. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!