Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek: egyedül hagynáto...

Mit tennétek: egyedül hagynátok a nagymamátokat?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, a szüleim meghaltak, a nagymamám nevelt fel aki most 84 éves. Szerencsére viszonylag jól van, mármint önellátó, ő szokott főzni, virágokat nevelget, néha kicsit sétál stb. de amúgy eléggé szívbeteg, meg más szervi gondjai is vannak. Szóval 2 éve vagyok itthon vele (nem találok munkát, meg ő is azt mondja szereti ha itthon vagyok) de most találtam egy hirdetést, ami tetszene. De nem tudom itthon hagyjam-e, mikor azt mondja ő úgy nyugodt ha vele vagyok...
2013. jan. 1. 11:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit elgépeltem, szóval a jelzőrendszer 20-25 ft/nap.
2013. jan. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy menj dolgozni. Én papám 96 éves koráig vele élem nagymamán halála után, képtelenség lett volna, hogy hosszú évekig ne dolgozzak. El viszont nem költöztem volna semmiképp tőle.
2013. jan. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést már kb. egy fél évvel ezelőtt is feltetted. Nem élhetsz így örökre, másrészről ha meghal a nagymamád, akkor mégis miből fogsz megélni? Ha addig nem akarsz dolgozni, ugye érzed, hogy egyre nehezebb lesz elhelyezkedned, munkatapasztalat nélkül.
2013. jan. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Menj el dolgozni.

Mond neki, hogy milyen jó lesz, hogy mire hazaérsz, ő meleg étellel vár majd...meló után se hanyagold el. Ha továbbra is foglalkozol vele, és hagyod, hogy gondoskodjon rólad, akkor nem lesz gond.

2013. jan. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%
Kifogás-szagot érzek. Te a nagyira fogod (aki teljesen önellátó) hogy miért lébecolsz otthon.
2013. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy el kell járnod dolgozni!

23 éves vagy, valamikor el kell kezdened az életedet. Ezt a nagymamádnak is meg kell értenie. Ha 30-35 évesen leszel pályakezdő, akkor sehova sem vesznek fel majd, mert az nagyon furcsa, kinevetnek. Arra nem hivatkozhatsz, hogy a nagymamáddal voltál otthon...


Egyébként meg a pénz az sosem mellékes, hacsak nem vagytok lottómilliomosok...

2013. jan. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

9-es.

Nem tartozik a témához,de megkérdezhetem,hogy melyik településen kérnek pénzt a házi segítségnyújtásért??

Mert az valójában ingyenes.Ha csak nem "maszek"ápolónője van a nagyidnak.

2013. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok. Privátban megírtam a települést. Egyébként valószínűleg összekevered az otthoni betegápolással, ami tényleg ingyenes, az OEP támogatja. Ezekben az esetekben sebkötözés, fájdalomcsillapítás, injekciózás.. hasonló dolgokról van szó, és képzett ápolók járnak házhoz.


Amit én írok, az térítésköteles, nálunk 200 ft körül van az óránkénti díja. Ha kell, takarítanak, boltba mennek, felolvassák az újságot, kikészítik a gyógyszereket, fürdetnek, vagy csak beszélgetnek... szociális munkások, és szociális gondozók.


Találtam másik megyéből egy linket hozzá:


[link]

2013. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Ma is ahogy beszélgettünk róla azt mondta hogy "Egyáltalán nem örülök neki ha elmész itthonról, én nem bírom ki ha egyedül kell itthon lennem annyi ideig".


De próbáltam meggyőzni, hogy azért mégiscsak jobb lenne ha kezdenék magammal valamit, mert már kb szégyellem ha megkérdezik hogy mit csinálok...

Meg tényleg unom itthon magam. Az életem nagyon beszűkült lett.

2013. jan. 1. 20:34
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
nem örül nem örül - más szempontból meg meg kell értenie, neked dolgozni kell. Nyugtasd meg, nappal leköti magát a munkáival, szomszédokkal, ha hazaérsz meg együtt lesztek.
2013. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!