Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igazságtalan...

Szerintetek ez igazságtalan volt anyukámmal szemben?

Figyelt kérdés

Elég rosszul állunk mostanság és karácsonyra össze spórolt pénzem a barátom ajándékára költöttem.

Anyukám viszont kiborult hogy mindet rá költöttem és hogy előtte van még 2-3 ember aki fontosabb lehetne. De ha végig gondolom hogy nekem mint gyereknek 6 felé kéne ajándékot vennem még a barátomon kívül olyan 500-700ft-os apróságokat tudtam volna venni..

Eddig rengetegszer vettem ajándékot anyunak. És az össze spórolt pénzem a családra költöttem. Gyerekként ajándékokat csináltam, de ezeket már kimerítettem.

Igazából én nem szoktam kérni semmit ünnepekre mert én sem tudok adni és ez zavar. Csak azt kérem amire szükségem van. (Most egy ágyat csinál nekem apukám és ezt "kaptam" amit alapjáraton 4 hónappal ezelötre volt megbeszélve de bátyám szalagavatója végett eltolattuk, és ráadásul én a saját szalagavatómra csak az alap költséget fizetettem velük én magam nem is táncoltam meg egyebek - bár nem is akartam de nem is tudtuk volna fizetni ha szerettem volna sem...) Mindig próbálok úgy csinálni hogy a szüleimnek ne kelljen rám sokat költeniük. Nagyon szeretek adni fájt is hogy nem tudok... Egy családi portrét rajzoltam nekik (ami elég jól sikerült)...

Szóval nem értem anyu. Szerintem inkább féltékeny mert amióta van barátom folyton mondja hogy nem menjek el mindig meg hogy legyek velük stb. Amúgy sem szoktam velük nagyon beszélni elég visszahúzódó vagyok családi környezetben, bár van hogy jókat nevetek velük.

BOCSÁNAT A HOSSZÁÉRT!!! de tényleg nem értem...



2012. dec. 25. 18:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Pont ezért volt rossz neki, minden évben adtál, most van barátod le vannak tojva( nem azt írom, hogy ez volt, csak így jön le)...a bátyád meg gondolom eddig is ilyen nem törődöm volt.
2012. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

amúgy egyedül én tudtam mit akart anyukám születés napjára és meg is vettük neki (szóval odafigyeltem rá) amúgy 10.-én volt.

És a portrét főleg neki csináltam, csak úgy szidott még mielőtt befejeztem volna, hogy teljesen elment tőle a kedvem... Bár most már befejeztem.

Amúgy nekem is rosszul esett. mert csak ő vette így magára... ÉS tudja jól mennyire szeretem és odafigyelek rá mindig. És tavaly karácsonykor meg legjobb barátnőmnek vettem és nekik nem tudtam venni - akkor is csináltam - de akkor semmi baja nem volt... Szerintem pikkel a barátomra mert amióta megvan csomó mindenért szid mindenért már több mint háromnegyed éve... Ez a tipikus "felnő a lányom" szindróma vagy nem tudom... Ő az első barátom és tényleg nagyon szeretem. Egy csomó dologra meghívott már és csak viszonozni szerettem volna...

2012. dec. 25. 19:22
 13/24 anonim ***** válasza:

Ennek a jó befejezése a lenne, ha meglenne a normális kommunikáció. Az új szerelmesek gyakran elfeledkeznek a családról , az lehet hogy szülinapján emlékszel , de vajon hétköznap is úgy bánsz vele és annyit foglalkozol vele mint régen a barátod előtt?

Igen, ilyenkor nehéz az anyáknak, hisz akit dédelgettek évekig az kirepül, nem vigyázhat többé rá...és ráadásul lány vagy, a fiúkat annyira nem féltik.

Ha őszintén beszélnétek az sokkal több mindent megoldana, mint itt GYK-n "puffogni"

2012. dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat beszélek anyukámmal és szinte minden este bemegyek hozzá (ha itthon vagyok)

És hétköznapokon itthon vagyok. Minden 2. hétvégén megyek át 1 napra a barátomhoz ha nem én vagyok ott ő jön 1 napra.

Bár sokat beszélek anyukámmal mindig is akadtak nézeteltéréseink. Én pl elég fiús vagyok ő meg nagyon nőies és 40+ éves korára 25-30 érzi magát... bár nekem ezzel semmi bajom ő akar mindig megváltoztatni és kötekedik velem emiatt...

Szeretem őt nagyon de néha kikészít. Amúgy szerintem a családból én vagyok az egyetlen aki tényleg foglalkozik vele. Ezért felém van a legtöbb elvárása...

Megértem én hogy nem akar elveszíteni. Mondtam is neki hogy mindig a lány vagyok, de előbb utóbb kirepülök a családi fészekből.

És azért puffogok ide mert annyira felidegesített ezzel hogy valahol ki kell élnem, mert falnak megyek ha nem... Meg most karácsony van nem akarok vele vitázni.

2012. dec. 25. 19:35
 15/24 A kérdező kommentje:

Bár ahogy látom mindenki az erősíti hogy én vagyok a figyelmetlen, nemtörődöm, paraszt...

Néha nem is értem miért töröm magam a családomért amikor ezt senki nem veszi figyelembe. Csak azt nézik, hogyha nem beszélek velük és a szobámban vagyok, vagy ha elmegyek itthonról. Vagy ha nem tudok valamit, mert nem voltam ott és nem mondták el akkor le vagyok szidva. Van hogy elég zárkózott vagyok mivel különcnek születtem a világba... Én kérek elnézést. Néha tényleg szívesen eltűnnék. Egyedül a barátom és a legjobb barátnőm értékel valamira és a családom meg többségben csak szid...

2012. dec. 25. 19:42
 16/24 anonim ***** válasza:

Na ide figyelj drága kérdező!!

Kaptál egy pár választ!!! Egyöntetűen azt, hogy nem jól csináltad a dolgokat!! És ezt te is tudod és bűntudatod van azért is tetted fel a kérdést! Na már most semmit nem tudsz tenni. Ahelyett, hogy kifogást keresel és azzal magyarázod magadnak a dolgot, hogy te se kaptál, ők mondták hogy ne költs rájuk... a áttyád se vette a hugod se és a többi...

Lásd be, hogy elcseszted és jövőre légy figyelmesebb ennyi!!

2012. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Igen elbasztam azt tudom. De ráébredtem hogy túl nagy felém az elvárásuk. 1 karácsonyt azaz 1 napot basztam el az évben de azt nem vették figyelembe, hogy egész eddig mennyit tettem. Ha nekik az ünnepek fontosak csak, akkor ezentúl csak az ünnepeket veszem számba.

Így talán észreveszik hogy mennyit jelentett az amit az év többi részében tettem/segítettem.

Ebben a világban már nem számít ezek szerint a szeretet az sem milyen jól elsütögettünk és nevettünk. Csak az hogy ajándék... Az sem értik meg hogy én semmit nem kérek pluszba csak ami szükség és akkor amikor kell, ha venni akarnak akkor ezentúl vegyenek. Menjen tönkre a család. Apám anyám nyugodtan váljon el én már nem pártolom egyiket sem... Úgyis egy nagy színjáték már a házasságuk és a család is...

Amúgy köszönöm a válaszokat. Tényleg semmi sem ér az a mondat hogy a karácsony a szeretetről szól :)

2012. dec. 25. 20:03
 18/24 A kérdező kommentje:

Amúgy én tényleg csak egy családot akartam akikkel együtt lehetek ezen a napom. Soha nem mentünk sehova gondoltam legalább ez a nap. Anyu kijelentette ő nem akarja hogy az egész család összegyűljön nálunk... Engem meg ez szomorított el, de ez senkit nem érdekelt...

Szóval ezentúl mondhattok bármit hogy ilyen meg olyan vagyok nem hat meg. Nem én vagytok és nem is az én családommal életek...

Köszönök minden választ!

2012. dec. 25. 20:07
 19/24 anonim ***** válasza:
53%
Hát szerintem meg inkább anyukáddal van a baj.Nem is értem,egy felnőtt ember hogy lehet ilyen gyerekes és önző.Nyílván azért ilyen(ek),mert csak Te figyeltél eddig rájuk.Akiktől meg megszokták,hogy kevésbé figyelmesebbek(mint tesóid)azoktól meg normálisnak veszik.Tiszta igazságtalan.Én megértelek.Nem vagy már kisgyerek,18 évesen az ember jó,hogy a barátjának "él",és úgymond neki szeretne kedveskedni,amivel csak tud.És a többieket se értem.Rosszindulatúak.Valószínű anyukád is féltékeny,de azért magába szállhatna kicsit.Te pedig ne idegeskedj emiatt,menj át barátodékhoz :)
2012. dec. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
61%
Veled és a 20:08assal vagyok
2012. dec. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!