Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg?

Hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Párom családja nem kedvel, mivel mást szerettek volna mellé. Egész évben próbáltak elüldözni, elhihetitek, nem valami szép módszerekkel. Bárhogy igyekeztem mindig megbántás volt és kirekesztés a vége. Nekem ráadásul van egy nagyobbacska gyermekem is. Nemrég kiborult a bili, viszont valaki azt tanácsolta nekik, hogy fogadják el, ez van, én vagyok most. De valahogy sosem jönnek össze a dolgok. Most meg le kell mondanom a saját Karácsonyomról mert eldöntötték, hogy Szenteste és másnap is náluk lesz ünnep. Nekem a Karácsony sokat jelent. Nem tudom hogy menjek egy olyan családhoz "szeretet ünnepén" akik nyilván valóan csak kényszerból viselnek el. Ráadásul eddig még csak rá sem kérdeztek a gyerekemre, szóba sem került. Nem lesz karácsonyi menüm, ajándékozás a karácsonyFÁM alatt a gyerekkel, hanem másnál, nem túl jó légkörben. És kötelező, és a gyerekem is menjen. Félek én jövök ki rosszul az egészből megint.
2012. dec. 20. 09:35
1 2 3
 21/24 Shaddark ***** válasza:

"Ezért írtam, hogy az elismerésük kivívásához jókora alázatra is szükséged lesz,"


Nah. látom valaki megtalálta a tökéletes örök boldogtalansághoz vezető utat...

Szívből gratulálok, ezzel a hozzáállással ennél roszabb élet a pokolban sem várhat senkire.

2012. dec. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Most már így lesz, de máskor ne fogadj el telefonba semmilyen meghívást azonnal :köszönjük, majd megbeszéljük,és visszahívunk. Így több mozgástered lett volna. Szerintem egy új család alakulásától kezdve ez így való.

Ráadásul elsőre jobb lett volna egy rövidebb idővel indítani.Remélem így se lesz semmi gondod: a gyászra való tekintettel ne vedd fel a kesztyűt, de ha rázós téma jönne elő ugyanerre hivatkozással, vagy e nélkül ügyesen "napold el".

Szép karácsonyt, bátraké a szerencse!

2012. dec. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Shaddark! Felőlem lehetsz ironikus!

Én a saját tapasztalatomból merítettem. 21 éve élek házasságban. A férjem családjába nem volt valami könnyű bekerülni. Huszon évesen még én is forró fejű voltam. Puffogtam, utálkoztam, áskálódtam. Míg végül rájöttem arra, hogy ez a magatartásforma nem vezet sehova. Főleg ha hosszútávra akarom megtartani a férjemet.Ezután egy hosszú tanulási folyamat kezdődött. Azt lehet mondani kezdetekben lépésekben haladtunk, de beérett a gyümölcs mert mára lányukként szeretnék.

Én mindenkinek ajánlani tudom elolvasásra a kis herceg meséjét. Nagyon tanulságos elemeket tartalmaz a pozitív emberi kapcsolatok kialakítására.

Tudom jól most olyan világban élünk : ha beléd rúgnak, feltétlenül vissza kell rúgnunk.... Én ezzel nem tudok egyet érteni.

2012. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Shaddark ***** válasza:

"Tudom jól most olyan világban élünk : ha beléd rúgnak, feltétlenül vissza kell rúgnunk"

Lehet én nem olvastam valamit el amit kellett volna, de nekem ez a "belémrugdosnak - odatartom nekik megint hogy örüljenek, majd szorosabbra tekerem a láncaimat magamon nehogy leesenek még itt nekem a "fegyelmezés" közben" kategóriának tűnik inkább.

A kis hercweget imádom :) - De az nem arról szól hogy a boldogság megtalálása és az örömteli, vidám, komfortos és jó élet helyett válasszuk a görcsös, másoknak való megfelelést életcélul - pláne hogy ezzel törvényszerűen fel is adjuk a saját lehetőségünket arra hogy mi is boldogok lehessünk valaha az életben.

Nem akarok rosszindulatú lenni, így csak kérdezem: anyagi források miatt ilyen fontos ez a megfelelési kényszer, mert akkor egész biztos hogy ez egy boldogtalan és sivár élet lesz a jövőben ami rá vár akár elfogadják akár nem.

Én ebben hiszek:

"Egyetlen dologról kell mindig gondoskodnod, ez az egyetlen kötelességed: legyél boldog. Legyen ez a vallásod: boldognak lenni. Ha nem vagy boldog, valami bizonyára elromlott, és drasztikus változtatásra van szükség. A boldogság tájékoztat arról, hogy jól mennek a dolgok; a boldogtalanság azt jelzi, hogy a dolgok elromlottak, és valahol nagy változtatásra van szükség." ----- Osho

2012. dec. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!