Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg?

Hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Párom családja nem kedvel, mivel mást szerettek volna mellé. Egész évben próbáltak elüldözni, elhihetitek, nem valami szép módszerekkel. Bárhogy igyekeztem mindig megbántás volt és kirekesztés a vége. Nekem ráadásul van egy nagyobbacska gyermekem is. Nemrég kiborult a bili, viszont valaki azt tanácsolta nekik, hogy fogadják el, ez van, én vagyok most. De valahogy sosem jönnek össze a dolgok. Most meg le kell mondanom a saját Karácsonyomról mert eldöntötték, hogy Szenteste és másnap is náluk lesz ünnep. Nekem a Karácsony sokat jelent. Nem tudom hogy menjek egy olyan családhoz "szeretet ünnepén" akik nyilván valóan csak kényszerból viselnek el. Ráadásul eddig még csak rá sem kérdeztek a gyerekemre, szóba sem került. Nem lesz karácsonyi menüm, ajándékozás a karácsonyFÁM alatt a gyerekkel, hanem másnál, nem túl jó légkörben. És kötelező, és a gyerekem is menjen. Félek én jövök ki rosszul az egészből megint.
2012. dec. 20. 09:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Szerintem okkal féltik tőled a gyereküket, ne keresd mindenben a rosszat.
2012. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Hát már bocsánat, de bammeg mindenki mondja, hogy ne menj, te erre mégis elfogadod és megkérded, hogy nagy elrontottad-e? Minek kérdezel, ha egyszerűen nem érdekelnek a válaszok? Nem kellett volna igent mond, hanem a fiaddal kettesben karácsonyoznod, ha meg a párodnak ennyit sem érsz akkor ő is ennyit ér. Most bebizonyítottad, hogy meghunyászkodsz nyomás alatt, és hogy anyósnak hatalma van parancsolgatni. Ezek itt hatalmi viszony kérdések, nem pedig "lekötelezettségi". Most az anyós nyert, gratulálok!
2012. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, egy közeli családtag halála talán most felmentené ha menni akarna szerintem. Én sosem marasztaltam, sőt, küldtem, menjen és beszélgessen, segítsen otthon. Szegényt amúgy is lelki terrorba tartják de ő elfogult :) Hát nem tudom mitévő legyek. Azt mondjátok nem mennétek. Ezzel kockára tennétek egy kapcsolatot? Valamit fel kell áldoznom, én tudom. De mit vagy kit? Magamat, a tartásomat, a kapcsolatot...mit? Na ez itt a kérdés. Kecske is jól lakjon káposzta is megmaradjon.
2012. dec. 20. 11:05
 14/24 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom ez a meghívás teret nyitna a szülőknek is neked is, hogy egymást megismerjétek, és ha vannak előítéleteiteket a másikra nézve azt megtanuljátok kezelni vagy éppen leküzdeni. Én nem tudom elképzelni, hogyha valakit utálok azt szentestére megtudnám hívni magamhoz. Éppen ezért neked most feldobták a szülők a labdát. Te vagy a fiatalabb, te még tudsz változni és változtatni, neked kell bebizonyítani hogy méltó vagy arra hogy a közel jövőbe jó kapcsolat alakuljon ki közöttetek. Lehetőségnek fogd fel! Ehhez bizony némi alázat,kedvesség, tisztelet és türelem is kell. Kérdezd meg tőlük, hogy nem e lenne gond ha gyermeked veletek tartana, mert szenteste nem szeretnéd magára hagyni őt. Jóérzésű ember, főleg aki nyitni próbál feléd az nem fog nemet mondani.
2012. dec. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szerintem alapból a fiadnak kellene az elsőnek lenni.

A párod meg nehogymár megharagudjon, ha nem vagy ott karácsonykor.

2012. dec. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértést! Végre valaki kezdi látni mi a bajom. Én pont annak látom, kezdeményezésnek. És jól esett volna ha nem lenne mögötte az utálkozás. Én sajnos nem tudok belemosolyogni más szemébe úgy, hogy amint elfordulok elhúzom a számat. Szeretnék normálisan Karácsonyozni de nem akarom a saját kiscsaládos Szentestémet elrontani. Mindenem a Karácsony (persze a gyerek után-még mielőtt ezen is áskálódna valaki) és egész évben tervezem. Fontos nekem na. De olyanokkal tölteni akik nem is titkolják az ellenszenvüket és csak "majd mi megmutatjuk hogy jobbak vagyunk" alapon álarcot húznak.. Ebből kellene valahogy jól kijönnöm. Sok sok sérelem és bántás után mit vár mindenki? Nincs a lelkemen OFF-gomb. De ha elzárkóznék, nem fogadtam volna el MÚLT HÉTEN a meghívást. (nem most fogadtam el, valaki így értette)
2012. dec. 20. 11:19
 17/24 anonim ***** válasza:
Ha a pároddal hosszútávon együtt szeretnél maradni, akkor bizony a szüleivel is jóban kell lenned. Muszáj lesz legyőznöd, feldolgoznod szívedben a keserűséget és csak azért is megmutatni, hogy méltó vagy hogy a CSALÁDBA kerülj. Ezért írtam, hogy az elismerésük kivívásához jókora alázatra is szükséged lesz, ami feltétlenül egyenlő a behódolással! Ne is várd hogy ez a gyümölcsöző kapcsolat egyik napról a másikra fog kibontakozni. Ennek meg van a maga ideje.
2012. dec. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Javítanék: ami NEM feltétlenül egyenlő a behódolással.
2012. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Na igen. Csak tudod, nem vagyok már kamasz, nincsenek hosszú éveim amíg majd kivárom "hátha" javul majd. Ez az állapot sem 3hónapig tartott most. Belefáradtam a sok küzdelembe, no mindegy. Míg élek nem felejtem el az biztos, de ez van. Nagyobb bajaim is vannak (mint mindenkinek) de ezt jó lett volna megoldani mert nyomaszt nagyon. Életem legsz@****abb Karácsonya elé nézek, de legalább a gyerekem mellett ülhetek. Remélem. :) Szép és boldog Ünnepet kívánok!
2012. dec. 20. 11:41
 20/24 Shaddark ***** válasza:

Nem olvastamn a válaszokat úgyhogy lehet írták már...

ha a párod ÚJ életet kezd egy saját, önállót akkor a RÉGIt el kell engednie.

Senkinek nem lehet két családja, két teljes értékű kapcsolata. El kell döntenie szeretne-e újat vagy marad a régiben.

Neked pedig hogy megvárod míg készen áll saját család alapításra, vagy elengeded és keresel egy férfit a gyerek helyett.

Ez nem arról szól hogy toleráns vagy-e, arról hogy van-e saját életetek párként, vagy még csak a dugópartner kategóriában vagytok-e.

A ti életeteket onnan ismeritek meg hogy ti döntitek el mikor hová, - és amikor döntöttök utána mindketten szuper jól érzitek magatokat abban amibe kerültök a döntés után.

2012. dec. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!