Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg?

Hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Párom családja nem kedvel, mivel mást szerettek volna mellé. Egész évben próbáltak elüldözni, elhihetitek, nem valami szép módszerekkel. Bárhogy igyekeztem mindig megbántás volt és kirekesztés a vége. Nekem ráadásul van egy nagyobbacska gyermekem is. Nemrég kiborult a bili, viszont valaki azt tanácsolta nekik, hogy fogadják el, ez van, én vagyok most. De valahogy sosem jönnek össze a dolgok. Most meg le kell mondanom a saját Karácsonyomról mert eldöntötték, hogy Szenteste és másnap is náluk lesz ünnep. Nekem a Karácsony sokat jelent. Nem tudom hogy menjek egy olyan családhoz "szeretet ünnepén" akik nyilván valóan csak kényszerból viselnek el. Ráadásul eddig még csak rá sem kérdeztek a gyerekemre, szóba sem került. Nem lesz karácsonyi menüm, ajándékozás a karácsonyFÁM alatt a gyerekkel, hanem másnál, nem túl jó légkörben. És kötelező, és a gyerekem is menjen. Félek én jövök ki rosszul az egészből megint.
2012. dec. 20. 09:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy kötelező? Legyen már tartásod.

Ha párod nem áll ki melletted akkor mi a fenét vársz a kapcsolattól? Mi az, hogy MÁS mondja nekik, hogy ez van, miért nem a fiuk? Ha egy kicsit is szeretne a párod nem kényszerítene ilyen helyzetbe. Nálunk szinte ugyanez volt teljesen csak gyerek nélkül a párom meg úgy sz@rta telibe a követelőzésüket, hogy egyszerre csak hopp visszavettek az arcukból.

Gondolkozz el, hogy kell e ez a vita életed végéig, de főleg nem neked hanem a gyerekednek.

2012. dec. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Részemről nem szeretnék senkinek rosszat, a páromnak a legkellemetlenebb ez az egész. Két tűz között.. És nem szeretném elveszíteni őt, különben is akkor a másik fél győzne. Megoldást szeretnék.
2012. dec. 20. 09:50
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem kötelező.

Ne rontsd el a saját és a gyerek karácsonyát

Én maradnék otthon 24-én saját fa,saját menü,párod meg eldönti hogy téged szeret gyerekkel együtt vagy anyuci kisfia ennyi idősen is.

2012. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A párodnak nem kellene 2 tűz között lenni, az én párom is csak mártírkodott egy fél évig, holott tudta mi a helyes és ki a "gonosz" de aztán helyreállt az esze, ha a tied nem teszi meg akkor ott gondok vannak.
2012. dec. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Igen, ez is felmerült bennem, de ezzel 2 probléma van. Családjukban haláleset történt, megérteném, ha oda menne inkább. És ha kivonom magunkat mégis a Szenteste alól, akkor csak joggal mondhatnák megint: nem alkalmazkodom eléggé. Hm?
2012. dec. 20. 09:55
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy én nem mennék. Az alkalmazkodásom határait bőven túllépné ez. A párodnak meg el kell döntenie, ki tartozik a szűk családjába. Amikor egy férfi feleséget választ és gyereket vállal, új családot alapít. Ha anyucitól nem tud eltávolodni eléggé, jönnek a bajok. Én felnőtt férfit szeretek magam mellett tudni. Amikor nem azt találtam, meg is lett az eredménye, sajnos. Erőltetni nem lehet, de ez fel sem merülhetne egy normális kapcsolatban, hogy anyós diktálja az ünnepi feltételeket. Max. örülhet, hogy meglátogatjátok őket. Szerintem szabd meg a határaitokat, és várd is el a tiszteletet, mert csak annak adnak, aki megküzd érte. Az alkalmazkodás nem egyenlő a meghunyászkodással és alázattal.
2012. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
"Az alkalmazkodás nem egyenlő a meghunyászkodással és alázattal." Azt hiszem itt a lényeg. Hiába a mosolygás és a meghívás, nem feledteti az eddigieket. Párom nagyon ragaszkodik a családjához. De hozzám is. Gyanítom, ha választania kellene, anyukája mellett döntene. Mivel már akkor nem mondott semmit mikor kiderült mi a véleményük rólam, én ezt gondolom. De attól még szeretjük egymást és valami megoldás biztosan van. Arra gondoltam, megpróbálok besegíteni az ünnepi vacsorába, hogy nekem is lehessen részem benne, nem csak egy vendég legyek a gyerekkel. Még nem érkezett válasz.
2012. dec. 20. 10:17
 8/24 anonim ***** válasza:

Ha besegítesz akkor csak az lesz, hogy ez sem jó az sem jó, mégis mire számítasz olyanoktól akik egyszerűen utálnak?

Ne legyél naív, férfit akarsz magad mellé vagy még1 gyereket?

Az anyját választaná? akkor élje le vele az életét te meg keress egy értelmes férfit, az érzés úgyis elmúlik, és jön egy másik akit meg is érdemelsz és ő is téged.

A gyerekednek ártasz ezzel a legtöbbet, legalább rá gondolhatnál.

2012. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A gyerekem lassan nagykorú, nem is ismeri őket, új ez neki. Ha viszont be tudnék segíteni a vacsiba, talán magam mellé állítanám a párom végleg. Nem? Felajánlotta, hogy felhívja őket és megkérdezi, elmondja nekem hogy esik ha kihagynak. De nem engedtem, szerintem csak jobban aláásna nekem ezzel. "mi esik rosszul nekem?!" A gyerekem másnapra el is fogja felejteni az "idegeneket" szerintem. Mivel egy köszönjükkel elfogadtam a meghívást (mintha lett volna más választás) ezzel asszem leköteleztem magam...Elrontottam?
2012. dec. 20. 10:46
 10/24 anonim ***** válasza:

Gondolom a párod nem kisgyerek már, nem is kellene otthon lennie feltétlenül karácsonykor,hanem karácsonyozzatok együtt.


Megértem, ha nem egy gyerekes nőt szánnak a fiuk mellé, én sem örülnék, ha a fiam más gyerekét nevelné, de hogy ezt művelik veled az túlzás.

A párod meg menjen a p*csába, ha még azon gondolkozik, hogy két tűz között áll. Alapból akkor választott, amikor téged akart a párjának.

2012. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!