Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bűn az, ha egy szülő...

Miért bűn az, ha egy szülő támogatja a gyereke életkezdését?

Figyelt kérdés

Én nem kaptam semmit a szüleimtől, párom sem, így azon vagyunk hogy a gyerekünknek tudjunk majd adni valamit, leginkább egy lakást.

Ettől még dolgozni kell majd, nem fogjuk 30 éves koráig eltartani. De a fizetését nem kell hitelre vagy albérletre szórnia, ahogy nekünk. Lesz lehetősége élvezni az életet, családot alapítani anélkül hogy félni kelljen a kilakoltatástól.


Ez olyan nagy baj? Miért szólják meg az ilyen szülőket?


2012. dec. 11. 14:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert irigyek.
2012. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Kik szólják meg? Minden normális szülő így gondolkodik.
2012. dec. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Ez teljesen természetes, és ha meg van a lehetőség, meg is teszi az ember a gyerekéért. Aki megszólja, nem teheti meg, és ezért irigykedik a másik családra. Szokásos magyar mentalitás, már meg sem kell rajta lepődni. Az élet minden területén látni.
2012. dec. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Irigykednek, hogy nekik sikerült félretenni. Minket sem tudtak a szülők támogatni. Mi azon vagyunk, hogy minden szakkörre, edzésre be tudjuk majd fizetni, amire járni akar. Ezenkívül, hogy szerezzen nyelvvizsgát és jogosítványt. Sajnos nekem ez nem adatott meg, páromnak is csak úgy, hogy már 14 éves korától dolgozott, mindent magának fizetett. Lakásra valószínűleg nem tudunk neki adni, nekünk sincs saját, csak albérlet. Attól függetlenül, hogy valószínűleg albérletben fog felnőni, még mindent meg szeretnénk neki adni, amit mi nem kaptunk meg.
2012. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Irigyek.
2012. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az emberek többsége így gondolkodik. Jó módban élünk, én már nyugdíjas vagyok. Mi is megtettünk mindent a gyerekért, vettünk nekik lakást, szerencsére megtehettük. Teljesen normálisak lettek. Nem a segítéssel van a gond. Vannak a környezetünkben ellenpéldák is, ahol a gyerek "elszállt" attól, hogy mindent megkapott. Szülő hibája. Mértékkel és józan ésszel kell gyereket nevelni. Bármilyen anyagi helyzetben. Talán emiatt az esetek miatt van az a felfogás, ha jobb ha a gyerek megküzd mindenért. Én nem látom értelmét, mi is güriztünk a férjemmel, nem akartuk, hogy a gyerekek is ezt tegyék. Van ilyen ismerősöm is. Mindenki leszólja, hogy nem segít a gyereknek. Semmi sem jó :)
2012. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon különbözőek az emberek.


Még aki elvileg segíteni is akarja a gyerekét, az se mindig tesz így, hiába tehetné meg...


-Vannak azok a szigorú fafejűek, hogy nekik is meg kellett dolgozniuk mindenért, dolgozz meg te is gyerekem, nem teszem alád a lakást...


-Vannak azok, akik magukhoz akarják láncolni a gyereküket, hogy soha ne költözzön el. Így persze segítik sok hétköznapi aprócseprő dolgokban, pénzügyileg is. De ahhoz, hogy a csemete külön költözzön, ahhoz egy vasat nem adnak hozzá.

(Erre tipikus példák a egyedülálló anyukák. Akik csalódtak a férfiakban, nem képesek férfival normálisan együtt élni, de vágynak társaságra otthon, családra, és a gyerekükből csinálnak az idők alatt bábút... Soha nem adnának 1-2 milliót, hogy kisegítsék egy lakásvásárlásban!...)


-Vannak akik bár nem költekezők, de olyan váratlan kiadásaik voltak életükben (akár egy súlyos betegség gyógyszerei, akár egy árvízben elúszott ház pótlása, stb...), hogy nincsenek megtakarításaik, nem tudnak a gyereknek anyagilag segíteni, még ha szeretnének sem. (Ő rájuk nem jellemző, hogy mást megszólnának...!)


-Vannak akik pedig pazarlóan élnek, minden fityingjüket elköltik drága és felesleges holmikra. Ezért nem tudnak megtakarítani, és nem tudják a gyereket így segíteni. Na ők aztán tudnak irigykedni és megszólni...


-Hát még vannak e kategóriák közt átmenetek, de ezek a fő irányok szerintem.


-Aki szolidan él, és megtakarít, hogy akár a gyereke életét is megkönnyítse, mint vélhetően te is, az jól gondolkodik szerintem. Van aki önhibáján kívül nem teheti, nem sikerül neki, pl munkahely elveszétse miatt... De sajnos nem mindenki törekszik erre, nem mindenki így gondolkodik.

2012. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Nézd meg a 6 valaki már le is pontozta mert segítette a gyerekeit. Na az ilyenek mint aki lepontozta , az ilyen irigy embereknek baj ez.
2012. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
hatost
2012. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%

Nem az irigység miatt, hanem azért, mert egyszerűen nem tanítod meg neki, hogy tudjon küzdeni, hogy értékelje a dolgokat, hogy a saját erejére támaszkodva kezdje az életet. Hogy később ha esetleg segítenél-tudja értékelni az amit kapott.

Eszembe nem jutna így tenni mint ahogy te.Ha nem tanítod meg, nem tanulja meg, később mikor te már nem leszel, és nem fog senki a háta mögött állni, mi lesz vele?

2012. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!