Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok, bele kéne...

Ti mit gondoltok, bele kéne egyeznem hogy a lányunk az apjához kerüljön?

Figyelt kérdés

4 éves, 1,5 éve váltunk el azóta nem találok munkát. Most elfogyott a pénzem, haza kellene költöznöm anyukámékhoz. De ez oviváltást jelentene a lányunknak.


Az apjával jó a kapcsolatuk, rendes munkaideje van. Úgy gondoltam, hogy amíg talpra állok addig odaköltözne.


Jó ötlet lenne?


2012. dec. 10. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom,ezt te érzed,de max ha már nem lenne mit ennünk akkor engedném el.Ha anyukádnál laksz akkor miért?Én nem bírnám ki a kislányom nélkül és tudom,hogy bármennyire is szereti az apját azért csak én voltam vele itthon amig apa dolgozott és bár nagyon jó apa a kislányom apja is,és tudom,hogy nagyon vigyázna rá én mégsem bírnám ki ha nem én fektethetném le és este nem adhatnék neki jó éjt puszit.Anyukája vagyok,és ez örökre szól.Nem tudna hozzám bujni hamikor szeretne.De te érzed.
2012. dec. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Akkor inkább anyámhoz költöznék,rosszul fogalmaztam bocsi
2012. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Én semmilyen esetben nem engedném, hogy elváljak a gyerekemtől. Ha anyukádnál jobb lenne a helyzet ,akkor vidd magaddal és ne fogd az óvodaváltásra, mert az ennyi idős gyerekek percek alatt kötnek új barátságokat és most tapasztalatból mondom, mert én most költöztem anyuékhoz 5 és 7 éves gyerekeimmel másik országrészbe.
2012. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem kérdés, hogy nekem az lenne a legjobb ha velem maradna.

Ő sajnos nem vette könnyen azt sem, amikor bölcsiből oviba került :-(


A férjem is volt vele otthon amikor én dolgoztam. Akkor külföldön éltünk, ott nincs 3 éves gyes.


Nem mennék túl messzire, 2-3 naponta tudnánk találkozni.

2012. dec. 10. 12:18
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
En sem adnám oda a 4 éves gyermekemet. Vinném magammal az anyámhoz, nem tudom, hogy miért okozna ez neked nehézséget? Talán az anyudéknál nem lenne elég hely? Az biztos sehogyan nem tudnék nélküle maradni.
2012. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Miért csak az anyukával maradhat egy gyerek?

Engem édesapám nevelt fel, anyám születésem után otthagyott minket.

2012. dec. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoz nehézséget a kérdezőnek, csak arra kíváncsi a gyereknek hogy lenne a legjobb.


Szerintem ki lehet próbálni. Pár év múlva úgyis megy iskolába, akkor visszaköltözhet hozzád.

De megbeszélhetitek úgy is, hogy csak ideiglenesen egyelőre, és ha úgy látjátok, az anyjától való különélés jobban megviseli, mint egy esetleges óvodaváltás, még mindig dönthettek úgy, hogy azt választjátok.

2012. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem akarom otthagyni! Ez csak ideiglenes megoldás lenne természetesen!


Mi ilyen szempontból egyenrangúak voltunk az apjával, a szoptatáson kívül mindent megcsinált és most is így van.

2012. dec. 10. 12:27
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem semmi baj nincs azzal, ha az apjával lesz a gyerek. Nem egy vadidegenhez viszed, és nem az utcára teszed ki. Nincs kőbe vésve, hogy az a legjobb neki, ha az anyjával van. Ha úgy látod, neki úgy lesz jobb, akkor vidd az apjához. Ha mégis baj lesz, akkor hazaviszed.
2012. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

NA akkor én leszek az aki mást mond.

Pár évvel ezelőtt én is hasonló helyzetben voltam. A fiam 7 éves volt. Én mint elvált anyuka úgy döntöttem hogy kimegyek külföldre dolgozni. A fiamat is vinni akartam. Az apjával ma is nagyon jó barátságban vagyunk, így akadályokat nem gördített elénk. Mivel fix munkára mentem ki, így dönteni kellett mi a jó a fiamnak. Kiszakítani februárban az iskolából, vagy hagyni az apjánál amíg be nem fejezi az iskolai évet. A fiam és apja is kérte hogy év végéig maradhasson. Én beleegyeztem. Így majdnem 7 hónapig a fiam az apjával élt, én meg külföldön. Nem dőlt össze a világ. Nem lett semmi baj, sőt, azzal hogy a fiamat hagytam dönteni, hogy nem szakítottam ki a megszokott életritmusából mg jól is jöttem ki belőle.

Nem lesz semmi baja a gyereknek ha kis ideig az apjánál van, főleg ha imádja az apját is..

2012. dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!