Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyámmal...

Hogy értessem meg anyámmal hogy nem vagyok már kisgyerek engedjen el?

Figyelt kérdés
14 leszek szept-be és anyám kisgyereknek néz.Most majd fogadjunk kapom a felnőtt emberektől a pofonokat hogy csak aggódik értem hogy 14 évesen ott van a fenekemen a tojáshéj.De ez nem így van...Tinédzser az ember 14 évesen pont ilyenkor kel hogy élje az életét.Sok olyan 14 évest ismerek akik már mennek bulizni,berúgnak,szórakoznak,oda mennek ahova akarnak.De én meg nem mehetek sehova 10 után már gépkikapcsolás,kutyát nem vihetem messzire sétáltatin-_-" Csak 1 barátnőmet enged be a lakásba,legjobb barátnőm meg be se engedi még a kertbe sem.Amit ő akar az van,senki nem szólhat bele a családból.Még apám se tud mit csinálni...elakartam menni apámmal bicajjal mamámékhoz de ő kitalálta hogy menjünk kocsival mert menni akar bevásárolni.Egy napot akartam apámmal tölteni de ő már kombinál csakhogy ne érezzem jól magam.Mit csináljak hogy észrevegye hogy én ÉLNI akarok nem itthon ülni?És még ő sértődik meg mindig holott nekkünk lenne okunk rá és mindig nekiáll a hegyibeszédnek mikor nincs igaza.
2009. aug. 20. 17:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú ,hogy én 21 évesen elmegyek egy dizsibe a barátnőimmel ,és ki vagyunk öregedve mert teli van 14 évesekkel ,akik egy deci narancslével is úgy betudnak rugni ,hogy a földön fekszenek és egymást támogatva mennek.A ruházatról meg nem is beszélve....
2009. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Anyukád kisgyerekként kezel?

Hiszen félig még gyerek vagy. Teszem hozzá: félig.

Azzal nem értek egyet, hogy 14 évesen elmenj berúgni, csajozni, oda, ahova akarsz. Ahhoz még fiatal vagy, ráérsz majd 2-3 év múlva elgondolkodni azon, hogy tényleg itt az ideje egy kis bulinak, de piálást még akkor sem kéne. Egy jó társasághoz nem kell ital! Anélkül is jól érzed magad! Ráadásul azért nézz körbe, hogy hány tizenéves lány megy abortuszra, mert elengedték ide-oda, csak még éretlen volt a bizalomra!

Le kéne ülnöd édesanyáddal egy jót beszélgetni. Eleinte ne kérj sokat, hiszen anyukádnak mindig a kisfia maradsz, még ha 3 gyereked lesz, feleséggel, kutyával, kocsival, akkor is. Eleinte annyit kérj, hogy csak 7-ig hadd maradj kint. Vigyél magaddal telefont és mondd meg hova mész, kivel leszel. Tudom, most nevetsz, de a bizalmat így lehet csak kiépíteni eljárás-ügyben. Fél év, egy év múlva, ha rendesen betartod a szabályokat, kérheted, hogy hadd maradj 8-1/2 9-ig. Ha betartod az édesanyád által diktált szabályokat, joggal kérheted, hogy majd ha eljön az igazi bulizós időszak (17 éves korod körül), akkor bizalommal elengedjen. Addig azonban türelem és mindig szépen kérj. Lehet, hogy rögtön nem megy bele anyukád, de idővel ő is rájön, hogy az "pici fia" már kamaszodni kezdett.

2009. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
én azt hiszem értem mire gondolsz... nekem is ilyen volt anyukám, hogy ha neki nem jó másnak se legyen. Ha neki rossz kedve van mindenkiét elrontja, ha ő itthon ül más se menjen sehova. Szerintem az a megoldás, hogy neki is legyen jobb. Küldd el vásárolni, vagy a régi barátaival találkozni, vagy apukáddal valahova kettesben, biztos sok lehetőség van. Ha jól érzi majd magát, akkor te is mehetsz bárhova. :)
2009. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

lány vagyok de ne zavarjon utolsó előtti kérdező-_-és nemigaz nemtudják felfogni egyesek hogy áh haggyuk nem írom le mégegyszer

utolsó válaszoló:mozgássérült anyám...tud menni de fáj neki utána nagyon szal 5 perc séta után nemtud menni.

2009. szept. 7. 17:06
 25/26 anonim válasza:
Szia!Én 17 éves vagyok és úgyérzem hogy hogy semmi keresni valója egy 14 évesneek az éjszakában és a szórakozóhelyeken!Gondolj bele mikor 20 éves lezsel és te érzed magadat majd egy gyerekzsúrban mert ott partyznak majd a nagy 14évesek!Tényleg szigorúan tartanak az egy tény de ne akarj mindent egyszerre!Még engem sem engednek nagyon bulizni mert féltenek!Próbálj meg apránként mindent beadagolni anyudnak:)ne akarj rögtön részeg lenni!Nyugi azt is megfogod tudni!Aztán rájössz hogy mindez nem nagy szám és még inkább játszottál volna;)Amúgy teljesen megértelek hogy lázadsz de türelem:)Én is lázadtam de anyu nem engedett mégis most jól érzem magam és senki sem utál ezért mert engem nem engednek annyira mint a többieket!:)
2009. szept. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Voltam 14 éves...


Egy 14 éves még gyerek. Nem az az élet rendje, hogy akkor "élje ki magát". 14 évesen barátkozni kell, meg tanuln, szocializálóüdni, de nem diszkóban, buliban, ahol két értelmes szót e lehet váltani senkivel a hangerő miatt. Egyetértek édesanyáddal, hogy nem enged el este sehová. Pláne amikor még 14 se vagy, azaz cselekvőképtelen vagy a jog szemében... Teljesen édesanyád felel érted!


Azt azonban, hogy nappal sem enged el sehová, tényleg meg kellene valahogy oldanotok. Lassan, apró lépésekkel, édesapádat is bevonva. Igazat adok az egyik előző válaszolónak, aki azt tanácsolta, hogy a bizalmat ki kell építeni. Ha édesanyád látja, hogy amit ígérsz neki, azt maradéktalanul betartod (pl ötre hazaérsz, ahogy mondtad, és közben telefonon végig elérhető vagy), akkor meg fog benned bízni, és idővel - nem azonnal! - tovább is ki fog engedni.


De a világot ne akard. Én a te korodban kollégista voltam, színötös átlaggal este kilencig lehettem kint, 4-es átlaggal már csak 8-ig volt kimenő, ez alatt pedig max 7-ig. A mostanikollégista növendékeim pedig (középiskolai tanár vagyok) csak addig maradhatnak ki, ameddig órájuk van, egy perceel sem tovább. Ha kettőkor véget ért a tanítás, akkor kettő óra tíz perckor irány a kollégium, és ez van 18 éves korodig. Senki nem szerzett még be ettől maradandó károsodást, mert 14-18 éves kora között "nem élhette ki magát". Majd kiéli akkor, ha lesz hozzá felelőssége, józan esze, érettsége.

2009. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!