Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyámmal...

Hogy értessem meg anyámmal hogy nem vagyok már kisgyerek engedjen el?

Figyelt kérdés
14 leszek szept-be és anyám kisgyereknek néz.Most majd fogadjunk kapom a felnőtt emberektől a pofonokat hogy csak aggódik értem hogy 14 évesen ott van a fenekemen a tojáshéj.De ez nem így van...Tinédzser az ember 14 évesen pont ilyenkor kel hogy élje az életét.Sok olyan 14 évest ismerek akik már mennek bulizni,berúgnak,szórakoznak,oda mennek ahova akarnak.De én meg nem mehetek sehova 10 után már gépkikapcsolás,kutyát nem vihetem messzire sétáltatin-_-" Csak 1 barátnőmet enged be a lakásba,legjobb barátnőm meg be se engedi még a kertbe sem.Amit ő akar az van,senki nem szólhat bele a családból.Még apám se tud mit csinálni...elakartam menni apámmal bicajjal mamámékhoz de ő kitalálta hogy menjünk kocsival mert menni akar bevásárolni.Egy napot akartam apámmal tölteni de ő már kombinál csakhogy ne érezzem jól magam.Mit csináljak hogy észrevegye hogy én ÉLNI akarok nem itthon ülni?És még ő sértődik meg mindig holott nekkünk lenne okunk rá és mindig nekiáll a hegyibeszédnek mikor nincs igaza.
2009. aug. 20. 17:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
49%

Elég szomorú,hogy 13-14éves KISGYEREKEKKEL van tele minden szórakozóhely!!!

Meg berúgnak,drogoznak...pfff!!!

Az anyja meg azt hiszi,milyen jó gyerek az övé:S

Meg szexelnek,de védekezni,már nem tudnak!!

Hova tart ez a világ...:S

23L

2009. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
46%
kezet foghatunk,,,,,,én már 16 leszek idén és semmit nem enged.... 1 dolog van. Felkell végre lázadnunk....kimenni amikor akarunk és jönni amikor akarunk... nem kell egyből 12-ig kint lenni de ha 9-ig kintvagy semmi baj nem lesz. Más nincs, ekkor fogja csak látni h nem vagy dedós.Tesóm is ezt csinálta és nála bevált :)
2009. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Félt téged, 14 évesen nem vagy még felnőtt ne is haragudj. Később meg fogod neki köszönni (valamilyen szinten biztos). Egy 14 évesenek nincs helye az éjszakában, persze te ezt még nem így látod, most kezdesz lázadni minden ellen és ez így természetes. Majd pár év múlva megérted.
2009. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

Elég rossz a helyzeted:S Mivel én is elég fiatal vagyok még (16 éves), meg tudom érteni, hogy 14 évesen élni akarsz, most léptél abba a korba, amikor már nem akarsz anyuka jókislánya lenni, hanem kalandokat szeretnél, barátkozni, stb.

Próbáld meg elmagyarázni anyukádnak a helyzetedet. Akár levelet is írhatsz neki - így nem fog félbeszakítani, mintha szemtől szemben beszélnél vele, és így lehiggadni is lesz ideje.

Beszélj apukáddal, hátha ő tud hatni rá - egy próbát mindenképp megér.

17L

2009. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
100%

Te még viszonylag ,,jó" helyzetben vagy. Én 22 éves létemre nem mehetek sehova a barátaimmal, mert szüleim szerint nem normálisak azok, akikkel kicsi korom óta barátkozom. Eddig nem tűnt fel nekik?...

Az, hogy 10-kor ki kell kapcsolni a gépet, tévét meg már teljesen megszokott dolog. És nem csak velem ilyenek, 20 éves húgommal is pont ezt csinálják. Mondjuk ő legalább ezen a nyáron négyszer elmehetett bulizni úgy, hogy reggel jött csak haza.

Anyukáddal próbálj meg leülni beszélni, vagy kérd Apukád segítségét...hátha együtt tudnátok rá hatni.

2009. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
félreírtam, 17 éves vagyok
2009. aug. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell mondanom,helyesen nevelnek bár elég szigorúan ez tény!Ugye nem akarsz olyan lenni,hogy 14 évesen részegen magadból kivetkőzve éld az általad normálisnak tartott bulis életet."Sok olyan 14 évest ismerek akik már mennek bulizni,berúgnak,szórakoznak,oda mennek ahova akarnak" Ez miatt nem engedi anyukád,hogy járjanak hozzád!Hidd el bőven lesz alkalmad bulizni,14 évesen nem késtél le semmiről!Örülj,hogy foglalkoznak veled és nem leszel 16 évesen egy kiégett liba akivel ciki még beszélni is!
2009. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Anyukádnak teljesen igaza van.14 évesen még nem szabad éjszakai életet élni.A régi barátnőidet is valószínűleg azért nem engedi be,mert ők is a züllés útjára léptek.Az élet nem a buliból áll,a felnőttek számára sem.Dolgozniuk kell a megélhetésükért,akárcsak anyukádnak.És téged is elkell tartani.Iskoláztatni,ruházni,eteni.Vannak persze olyan szülők,akik nem törődnek a gyerekükkel.Nem érdekli őket,hogy isznak,drogoznak.fűvel-fával összefekszenek,éjszaka járnak haza.Ezek nem érdemlik meg a szülő nevet.Ha azután a gyerek élete rossz iirányba fordul,csak a gyereket hibáztatják.

Ráérsz bulizni még 2-3 év múlva is,nem késtél le semmiről.Egy kiélt csajjal a rendes fiúk sem állnak szóba,legfeljebb 1-2 menet erejéig.Egyenlőre tanulj,hogy vidd majd valamire az életben.Semmi okod haragudni anyukádra,mert nem neked,hanem neki van igaza.Később megfogod köszönni neki,hogy ilyen szigorú volt veled.Ezt ugyan most nem látod be,de így lesz.Minden tini lázadozik a szülei ellen,nem csak most,de 50 évvel ezelőtt is így volt.

2009. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Fura ötlet, de talán nem eredménytelen:

Dalold minél sűrűbben a Mari Zsuzsa féle Mama számot, amikor hallótávolságban van.

2009. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy 14éves lány ne járjon még "éjszakázni", tanulj szegény Horák Nóra esetéből, isten nyugosztalja... :(
2009. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!