Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyámmal...

Hogy értessem meg anyámmal hogy nem vagyok már kisgyerek engedjen el?

Figyelt kérdés
14 leszek szept-be és anyám kisgyereknek néz.Most majd fogadjunk kapom a felnőtt emberektől a pofonokat hogy csak aggódik értem hogy 14 évesen ott van a fenekemen a tojáshéj.De ez nem így van...Tinédzser az ember 14 évesen pont ilyenkor kel hogy élje az életét.Sok olyan 14 évest ismerek akik már mennek bulizni,berúgnak,szórakoznak,oda mennek ahova akarnak.De én meg nem mehetek sehova 10 után már gépkikapcsolás,kutyát nem vihetem messzire sétáltatin-_-" Csak 1 barátnőmet enged be a lakásba,legjobb barátnőm meg be se engedi még a kertbe sem.Amit ő akar az van,senki nem szólhat bele a családból.Még apám se tud mit csinálni...elakartam menni apámmal bicajjal mamámékhoz de ő kitalálta hogy menjünk kocsival mert menni akar bevásárolni.Egy napot akartam apámmal tölteni de ő már kombinál csakhogy ne érezzem jól magam.Mit csináljak hogy észrevegye hogy én ÉLNI akarok nem itthon ülni?És még ő sértődik meg mindig holott nekkünk lenne okunk rá és mindig nekiáll a hegyibeszédnek mikor nincs igaza.
2009. aug. 20. 17:18
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
thx a válaszokat.de nem is éjszakára gondoltam hanem nappal elmenni a haverokkal városba egyet kerülni vagy vmi.nem berúgni meg szexelni akarok csak egy kicsit haverokkal lenni.anyám pedig nem dolgozik mert mozgássérült ezért itthon van.és mindennap a szemembe vágja h neki itthon kell ülnie.én sajnálom h nem tud rendesen menni de erről nem én tehetek.ha ő nem mehet sehova nekem se lehet igaz?istenem 14 éves vok és igen tudom h sokan épp most lázadnak...de most könyörgöm...anyám 41 éves én meg 14 éves vok.ő már nem jár barátokkal szórakozni de én meg most kezdem el élni az életem.am meg majd ha oan 16 leszek akk akarok elmenni egy tini discoba mert tudjátok már oat is feltaláltak ám...bocs ha bunkó vok de ien a természetem.
2009. aug. 20. 21:52
 12/26 A kérdező kommentje:
ja és a barátaim se olyanok h mennek buliba legalábbis azok nem akik itt vannak.akikkel neten beszélek ők oanok de tom mesziről jött ember azt mond amit akar de én hiszek nekik.
2009. aug. 20. 21:53
 13/26 anonim ***** válasza:
hát az már viszont tényleg érdekes hogy nappal sem enged el a barátaiddal! Probáld vele megbeszélni, a bizalmába férkőzni stb. Én is 14 éves vok, és bulizni nem is engednek de nem is vágyom hogy egy putris kocsmában fetrengjek vagy épp egy discoba rázzam magam a beképzelt díszpintyekkel :)
2009. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez nem csak a korod miatt van!

Anyádnak igaza van, nem akarja, hogy olyan legyél mint a haverjaid, akik részegeskednek meg kitudja mit csinálnak... Inkább koszond meg neki, hogy így viselkedik veled!

Én is fiatal vagyok még és hidd el, hogy az élet nem abból áll, hogy beulunk éjszaka a kocsmába és annyit iszunk amennyi belénk fér... Annyi minden van ebben az életben, és hidd el, hogy az éjszakázás/piálás nem a felnott életet képviseli.

Kezdj el sportolni vagy valamit csinálj!

2009. aug. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
előbb írtam h nem berúgni meg éjszakázni akarok olvasd már el mit írtam kommentnek!!különben sem tudja h vannak ien haverjaim.semmit se tud rólam és nem is akar tudni.azt nem tudja h van-e pasim vagy nincs h kivel vok rosszba kivel vok puszipajtás.nemtud rólam az ég világon semmit sem.a lelkiállapotomról meg főleg nem tud
2009. aug. 21. 08:45
 16/26 anonim ***** válasza:

figy, sztem ajánld fel neki, hogy kitakarítasz, vagy mosogatsz, ha cserébe elenged a barátaiddal. vagy ha ez sem használ, akkor marad a szökés. de azért azt is próbáld meg normális keretek közt...

esetleg ha ahány 5öst viszel haza a héten, annyi szabad órád lesz délutánonként a barátaiddal.

kompromisszum. ez a kulcsa a dolgoknak. nekem bevált.

2009. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
szóval alkudozzak.nemrossz ötlet evvel lehet segítettél.:Dhálás köszönet majd írok hogy mi lesz
2009. szept. 6. 14:18
 18/26 anonim válasza:

hali. teljesen megértem a helyzeted mert énis átéltem.volt hogy 13-14évesen már buliztam...persze csak a bátyámmal engedtek el. velem is szigoruak voltak de ha visszagondolok szánalmas hogy oylan fiatalon már a "nagyo" között buliztam. szerintem akkor minden idösebb lenézett, mint ahogy énis lenézem a mostani 13éveseket akik isznak cigiznek drogoznak és nemi életet élnek akár egy buliban is... de te ne legyél iylen.

pár év mulva is élheted még az életed és akkor elkerülöd az otthoni veszekedéseket is. ;)


16/L.

2009. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Amikor én 14 voltam és nem engedtek valahova (sehova, mert én szüleim is nagyon rövid pórázon tartottak), olyanokkal fenyegetőztem, hogy elmegyek a gyermekvédelmibe vagy a gyámhivatalba és azt mondom h vernek, meg ilyenek :D vagy össze vissza hazudoztam, h itt és ott vagyok, aztán megpróbáltam többször is megszökni, egyszer se jött össze :D (most 18 vagyok) már nem nagyon emlékszem miért is akartam annyira elszakadni a családtól 14 évesen, biztos valami kamaszkori betegségem volt :D De akkor ez a világ legnagyobb problémája számomra, hogy ha nem engedtek el valahova, az volt a világfájdalom, annyit drámáztam, zokogtam, mondtam, hogy utálom őket, tönkre teszik az életem, meg hasonlók. De nekem végül mindíg a zsarolás vált be, hogy ha nem mehetek ide és oda, nem megyek iskolába, vagy elmegyek de nem jövök haza, meg ilyenek, lehet hogy nem túl korrekt dolog, de végül elértem a célom, csak látniuk kell, hogy amivel fenyegeted őket, meg is csinálod, és onnantól szabad a pálya :D
2009. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
25%
Az előző is én voltam. Amúgy szerintem igen is menjenek a 14 évesek is oda ahova szeretnének, miből tanul az ember? Ha nem gyűjtünk tapasztalatot.... Én örülök, hogy 14-15 évesen túl voltam az első berúgáson, az első életveszélyen, legközelebb biztos nem rossz környéken mászkáltam.... Tapasztalatot kell gyűjteni, különben elvérzel a nagyvilágban....
2009. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!