Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a szülőnek kell...

Szerintetek a szülőnek kell adni mikulásra csomagot?

Figyelt kérdés
Ma mikor hazaértem nevelőapám szépen leteremtett (persze anyám tudta nélkül), hogy elszégyellhetem magam, amiért nem adtam nekik 1-1 csomagot. Ez csak 1 hülyesége a sokból, kezdem már nagyon unni. Minden baj, amit én csinálok, bezzeg ő hibátlan.... 14/L
2012. dec. 6. 14:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

amig gyerek voltam,addig én kaptam,de nem adtam,mégis miből (karácsonyra,szülinapra is én adni csak saját készitésű valamit)

Onnantól hogy saját keresetem van,onnantól én is adok nekik,így már oké.

De a gyerek nem ad sosem.

2012. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%

OFF:

Audrey80

"nem értem, miért nem a Mikulásnál reklamál??"

:D ez nagyon tetszik

2012. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Mikuláskor s szűlők ajándékozzág meg a max 10-14 éves gyerekeiket!Miért kell mindent összekutyulni?Húsvétkor is a gyerekek kapnak ajándékot általánosan.Nem véletlen hogy Mikulásra gyártják a csokimikulásokat Húsvétra meg a nyuszikat!
2012. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

OFF: 36 éves vagyok, és a szüleim és a férjem Mikulásától is kaptam ajándékot.

A kisfiam is kapott mindenkitől.

ON: csúnya dolog nevelőapádtól, hogy így követelőzik, bár ha mást nem, 1-2 szem szaloncukrot biztosan csempésztem volna a cipőjükbe.

Amíg diákként otthon laktam, mindig adtam apróságot anyuéknak, amire épp futotta.

2012. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek... Zsebpénzt nem kapok anyámtól és nevelőapámtól. Aputól annál inkább...
2012. dec. 6. 14:35
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi már felnőttek vagyunk a párommal, de mindig kapunk valamit a Mikulástól! Azaz anyikáméktól:) Mi is adunk valamit, éjszakásak voltak szüleim és sütöttem apukámnak, még este kókuszkockát, szépen becsomagoltam, és reggel várta az ágyán, anyukámnak meg mézeskalácsot sütöttem, este begyúrtam, aludtam 3 órát és hajnalban kisütöttem, hogy még melegen, puhán ehesse. Nagyon örültek neki. Konkrétan nem vettem semmit. Soha nem várták el, de örömmel sütöttem, viszont követelni, az ajándékot elég felháborító dolog.

Nevelőapád csizmájába dugnék egy virgácsot és tennék mellé egy cetlit, hogy mivel követelőztél, ezért ebben az évben nem kapsz csomagot. Üdv:Télapó

2012. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Egyébként nevelőapám tényleg nagyon gyerekes, olyan hülyeségeken fenn tud akadni, hogy az nem igaz. Rettentően irritálnak a baromságai, persze nem mutatom felé, csak tűrök. Ez a mikulásos dolog meg aztán végképp nem érthető számomra... Örüljön ha karácsonyra össze tudok kaparni annyi pénzt amit mellesleg nem is ő ad a kezembe, hogy venni tudjak nekik 1-1 kis valamit..
2012. dec. 6. 14:43
 18/26 anonim ***** válasza:

Nálunk szokás adni. Nagyszüleim adnak a szüleimnek és nekünk is, unokáknak. Mi adunk a nagyszüleinknek és szüleinknek. És anyukámék is a szüleiknek. Szóval mindenki mindenkinek.. Bár nagyszülőknek csak azért, mert együtt élnek a szüleinkkel, tehát ha nem találkoznánk velük nap mint nap, akkor csak emiatt nem postáznék csomagot, vagy nem utaznék kilómétereket.


Nálunk ez csak úgy kialakult. Szerintem 14-15 évesek lehettünk a testvéreinkkel mikor először adtunk nekik. Csak úgy magunktól, senki se mondta. Kedveskedni szerettünk volna, aztán szokássá vált és azóta is tartjuk.


22N

2012. dec. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Ja és persze ennek ellenére ne törődj nevelőapád kiborulásával, mert valóban a szülők szoktak adni a gyerekeknek még amíg általánosiskolások mondjuk.


Persze családja válogatja és mint látod, valakinél szokás vaqlakinél nem.

2012. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
64%

Azért azt vegyük észre, hogy a nevelőapa az igazi apa által adott kevés zsebpénzből akarna magának csomagot vetetni... Ez már minden határon túl megy szerintem... Ez az első együtt töltött Mikulás? Tavaly mi volt? Ha ugyanez, és nem akarsz megint pórul járni, jövőre készíts nekik valamit, ami nem kerül pénzbe, ha jónak látod. Én mondjuk nem készítenék... Inkább előre megbeszélném, hogy nem tudok venni semmit, nincs rá pénzem és kész.

Szerintem beszéld meg anyukáddal ezt az egészet négyszemközt.

2012. dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!