Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még aki megbánta a telefon...

Van még aki megbánta a telefonos "családi csomagot"?

Figyelt kérdés

Olyan csomagunk van, hogy ingyen beszélünk páran egymással a családban. Ráadásul korlátlanul. Ez mondjuk elég jó néha, meg tök jól hangzik, de néha már az agyamra megy.


Pl, itt van anyukám. Amikor gondol egyet felhív. Ez eddig rendben. De hiába mondom, hogy valami dolgom van éppen, valamit csinálok, nem tudok beszélni, egyszerűen csak mondja. És mondja és mondja. Nem érdekli, hogy majd beszarok, hogy épp főzök/teregetek/dolgozok vagy akármi csak mondja és mondja. Gyakran egy órán keresztül. Majd fél óra múlva megint eszébe jut valami és hív. Hogy hol van ez meg az, amaz hogy működik, mit csinál a macska vagy akármi. Ráadásul, fordítógépnek meg egy ideje telefonos ügyfélszolgálatnak is használ. Ha valamit nem tud megcsinálni, meg sem próbálja egyből hív, és idegbeteg módon, szinte ordít a telefonba, hogy valami szar megint nem működik, hogy mit csináljon, mire kattintson. Ha türelmesen elmagyarázom, hogy nem vagyok ott, nem látom, halvány fogalmam sincs, akkor annál jobban ordít. Ráadásul a múltkor félóra ordítás után kiderült, hogy például be sem dugta a nyomtatót és azért nem működött. 40 éves nő, nem valami buta nénikéről van szó, ezért is megy az agyamra, hogy ordít a telefonba, ha valami nem működik és sokszor olyan dolgok miatt! Pl. nem emlékszik a jelszavára mit csináljon. Ott van basszus a gomb, hogy "elfelejtette jelszavát?" és felhív idegbetegen engem inkább meg hasonlók.


Na nem rég nagymamám is becsatlakozott az ingyen beszélők körébe. Ő szerencsére nem napi rendszerességgel hív, de ha én felhívom, vagy ő hív, akkor tőle is lehetetlen elszabadulni. úgy fűzi a témákat egyikből a másikba, hogy azt hinné az ember vége és nem, újat kezd és csak mondja és mondja. Az utolsó szál virágtól a kertben azon át, hogy hány tojásból mit sütött a világon mindent elmond, akár minden egyes hívás alkalmával is elmondja ugyanazt, kiegészítve az újabb fejleményekkel. Ő annyiból rosszabb anyukámnál, hogy képes 40 percen át beszélni mindenféléről, majd megkérdezi mi van velem, és ha én csak elkezdek mesélni, akkor kb. 2 perc után közli, hogy "jól van kislányom, na puszi, vigyázz magadra, szia" Akárhányszor én beszélnék magamról vagy hirtelen sürgős neki és leteszi, vagy csak a szavamba vág és visszatereli magára a témát.


Más is bánja már az ingyen beszélést? Én néha már fel sem veszem, mert tudom, hogy akkor egy órán keresztül telefonálhatok. Félreértés ne essék, szeretem őket, de nekem ez már sok a jóból.


Ha megmondom, akkor azzal annyit érek el, hogy jól elszomorodnak, kb. 5-6 napig nem hívnak, majd kezdődik újra.


2011. júl. 4. 22:22
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja és pl. nagymamám sem magányos. Isten tudja hány barátnője van, mindig megy valamelyikhez, vagy azok mennek hozzá, mindenféléket csinál, azért is mesél annyit...
2011. júl. 4. 22:23
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Nálam ugyanez megy, méghozzá családi csomag nélkül. Már nagyon meggondolom, mielőtt felveszem a telefont. Nem hajlandóak tudomásul venni, hogy nem érek rá korlátlanul vagy ha hirtelen le kell tennem valamiért a telefont, meg se hallják, hogy elköszöntem.

Ha viszont durvulok, utána nagyon rosszul érzem magam.

Talán neked is rá kéne szoktatnod őket lassacskán, hogy te "sose érsz rá". Tudom, nem könnyű, mert valaki mindig megsértődik.

2011. júl. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
na épp ezért nem kell az ilyenbe beleugrani... esetleg csinálhatnád azt hogy felveszed és rögtön úgy nyitsz hogy mondjad gyorsan mert nem érek rá. Vagy esetleg félbeszakítod és elbúcsúzol, hogy most menned kell, és majd beszéltek máskor és rögtön leteszed. Vagy azt mondod hogy új telefonszámod lett (céges) ezért nap közben nem leszel elérhető, csak este 8-9 -ig... vagy elecseréled a számodat -örökre-
2011. júl. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam részéről igen... mondjuk nem én fizetem... de a mi díjcsomagunkban óriási pluszpénzeket számolnak fel más előhívójeles hálózatokba küldött SMS-ekért és a nethasználatért, de vmikor tényleg szüksége van az embernek erre, és ha egy Ft-tal is túllépem a "lebeszélhető" keretet, akkor anyám meg apám úgy leordítja a fejem, mintha legalábbis embert öltem volns vagy vmi főbenjáró bűnt követtem volna el.

Ja, és nagymamámnak is vett apa telefont, pedig aztán nem tudta használni, félretette, nem kapcsolta ki, sokkal több pénzt kidobtunk így, mint az én beszélgetéseimmel, folytom hívogatta apát, lassan már többet beszélt vele, mint anyával... ja, viszont amikor engem kellett volna felhívni a szülinapomon, akkor meg azt hazudta, hogy nem vettem fel, pedig nem is volt a híváslistán -.-...

2011. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Jelen:)


Meg is szüntettem "véletlenül"

Komolyan elegem lett.Anyám még oké,de a többi...

Komolyan nem értették meg hogy munkahelyen max 10 perc...és hogy meló után sem csak telefon.


Most is beszélünk heti 2-3x 10 percet,ennél több nem kell.

engem se érdekel hogy nő a legújabb virág vagy milyen a macska széklete...

2011. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem annyiból jó, hogy anyámat bármikor tudom hívni, ha nincs pénz a kártyán akkor is, és nem kell az előfizetéses számomról beszélni. Az én nagymamám is kb. ugyanez, mint amit leírtál, mondja-mondja majd' 1 órán keresztül. És hiába mondom előtte, mikor kérdezi, mit csinálok, hogy barátommal vagyok, vagy épp indulok valahova, nem igazán szokta meghatni, mondja tovább, hogy az x. emberrel akit ismer épp mi történt. xD
2011. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Mamám néha így csinál: Mit csinálsz egyébként? -Elmondom mit csinálok. -Ja jól van akkor...Képzeld olyan szép a kertem, jött a szomszéd Klárika, na ő is megmondta, hogy ....
2011. júl. 4. 22:38
 8/29 A kérdező kommentje:
Azt hittem csak az én családtagjaimmal szaladt el a ló.
2011. júl. 4. 22:38
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi Párommal és Anyósommal vagyunk egy "flottában", így beszélünk ingyen egymás között. Párommal napi szinten többször is beszélünk, akár órákat is, ha külön vagyunk, és van időnk, amit evidens, hogy imádunk. :) Anyósomat is nagyon kedvelem, de vele ritkán szoktunk beszélni, és akkor sem túl hosszan, hisz általában legalább hetente megyünk hozzájuk, akkor kibeszéljük magunkat.


Persze attól még megértem, hogy ez bosszantó számodra. Ha van lehetőséged, szállj ki a családi csomagból, valami másra hivatkozva (akár hogy céges telefont kapsz, és az mennyivel jobb, de ezért már nincs szükséged a másikra). Hátha ezzel le tudnának szokni ezekről..

2011. júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Telenoros vagy? Ha igen, az új, havidíjas csomag talán majd leszoktatja őket. :D Én egyébként imádom a családi csomagot, mert túlságosan anyafüggő vagyok, bár párszor már engem is idegesített, mikor szótárnak használtak. :) Szerintem ha éppen egy hosszabb monológba kezdenek (és otthon vagy), csal tedd le a telefont kihangosítva valahova, hogy azért halljad, ha véletlenül kérdeznek, aztán csináld a dolgod a közben. :D
2011. júl. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!