Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért önző az a szülő, aki...

Miért önző az a szülő, aki néha a nagyszülőre bízza a gyereket?

Figyelt kérdés

Mióta lett ez bűn? Nyilván nem a nagyszülő neveli, de heti pár órát kettesben vannak. Ez jó a gyereknek, jó a nagyszülőnek és jó a szülőknek is. Nem értem, miért kell ezt úgy beállítani hogy csak nyűg a nagyszülőnek a gyerek meg végigordítja az együtt töltött időt...


Vagy csak én kapok ilyen megjegyzéseket?


2012. dec. 3. 20:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyszülő vagyok, hanem nagynéni :). Mégis általában hetente egy délután én vagyok a két unokaöcsémmel. A nővéremék addig pihenhetnek. Én szeretek a srácokkal lenni, szerintem ők is velem. De a rokonságtól már megkaptam, hogy " Milyenek az ilyen szülők, akik az egyetemistára rábízzák a gyereket? Miért nem hagyják inkább tanulni?" Vagy " Miért nem szülsz, ha ilyen jól elvagy a gyerekekkel?" De mi nem törődünk ezekkel. Tudod: egyik füleden be, másikon ki! Ez ellen csak ez jó! Ja: nálunk a nagyszülők is örülnek, ha unokázhatnak. Ezért is lehet a tesóméknak színházbérletük :D
2012. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ugyan! Dehogy bűn! Aki ezt mondja, az nyilván hiper-szuper anya, csak éppen nem látsz bele az életébe és nem tudod, hogy esetleg miket tesz, amitől mégsem olyan hiper-szuper az összkép. Ne foglalkozz ilyenekkel. Az én lányom hétvégén az egyik napot anyósomnál tölti. Én nem érzem úgy, hogy lepasszolom a gyereket, ugyanis imád menni a mamához, máskor nem is nagyon találkoznának, illetve anyósommal együtt lakik a dédi, aki már 86 éves és bizony nem tud egykönnyen eljönni hozzánk és megmászni 4 emeletet, mert nincs lift a házban. Ez az ő napjuk, mindhárman boldogok, hogy együtt vannak, anyósom akkor csak az unokával lehet egész nap és szervezhetik a programokat. Nem utolsó sorban ekkor tudunk egész nap együtt lenni a férjemmel és valahová elmenni vagy csak egyszerűen otthon lenni. Ezekért én nem gondolom, hogy ez rossz dolog lenne. Nem foglalkozunk senkivel, úgy csináljuk ahogy az egész családnak jó. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Emlékszem még a gyerekkoromra. Amikor iskolából hazajöttem (1 sarokra volt a lakástól) rögtön a papámékhoz mentem, mellettünk lévő házban laktak. Papa adott ebédet, utána többnyire kimentünk a városligetbe. Tudod milyen gyönyörű idők voltak? Én mai napig meghatódottan emlékszem azokra az időkre, amit a papámmal tölthettem, gondoskodott rólam, amíg anyukék dolgoztak. Nagyon jó gyerekkorom volt, semmiben nem szenvedtem hiányt. Úgyhogy abszolút nem rossz dolog a nagyszülőzés!
2012. dec. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

szerintem inkább az a baj, ha a nagyszülők nem vesznek részt a a gyereke a életében.


anno, én is rengeteg időt töltöttem velük, imádtam, hogy ott lehetek. kert, cicák, csirkék, fáramászás, hintázás :)

minden nyári és téli szünetet náluk töltöttem amíg általános iskolás voltam. anyum addig dolgozott, pénzt keresett, h legyen miből taníttatni engem majd később.


soha nem haragudtam ezért anyumra, hiszen szerető környezetben lehettem, finom kajákat csinált a nagyim, sok jó régi sztorit elmeséltek, megtanultam barkácsolni, egy kicsit főzni, a ház körüli munkákat is.

kevesebb lennék most, ha nem lettek volna ilyen fantasztikus nagyszüleim.


már előre látom, hogy a leendő gyerekünk 2 nagyija ölre menő harcokat vív majd, h kinél legyen az apróság :)

2012. dec. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem bűn, szerintem tök jó. Én is szerettem a nagyszüleimnél lenni és biztos az én gyerekem is így lesz vele. Így is állandóan azt mondogatja anyukám, hogy úgy szeretne már babázni. :) Különben is kell egy kis kikapcsolódás a szülőknek; étterembe, moziba, színházba menni..csak úgy néha-néha. Na meg a hivatalos ügyek intézésénél is jó, ha nem ott bömböl melletted a gyerek. Viszont van olyan családtagom, aki szabályosan odaköltöztette magukhoz a nagymamát, azért mert neki nincs kedve otthon maradni már a gyerekekkel. Szegény mami meg sosem tudja intézni a saját ügyeit. Szerintem ez nagyon gáz!
2012. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!