Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két "ilyen" szülő miféle...

Két "ilyen" szülő miféle embert nevel majd a gyerekéből?

Figyelt kérdés
Irgalmatlanul összevesztem a családban valakivel, mert bejelentette, hogy a lánya gyermeket vár. Pár szó a lányáról: közel a harminchoz, van egy érettségije, de semmi más. Soha életében nem dolgozott végig egy évet (összesen talán, de folyamatosan nem) abból él "hivatásszerűen" hogy minket, a család normálisan élő tagjait pumpolja "kölcsönökkel", amiket sohasem ad vissza. Ezenkívül 7 éve napi rendszerességgel füvezik, amitől totálisan kifordult magából, agresszív lett. Dohányzik is, extrém módon dagadt, néha-néha boltokból lop élelmiszert, miegyebet... ez a leendő anyuka. Párjával igen viharos a kapcsolatuk, az illető 8 általánost végzett, szintén dohányzik, füvezik, agresszív, (előfordult már, hogy szétverte a bérelt lakásuk berendezését, megütötte a majdnem-anyósát) benne van a bolti lopásokban, bár az ő javára legalább annyit lehet írni, hogy kitartóan dolgozik. Többször szakítottak, többször volt már abortuszuk, most valamiért bekattant ez a pár és úgy döntöttek, hogy ez a gyerek marad. Amikor közölték velem a "jó hírt" kiakadtam, hogy felelőtlenek és tönkreteszik annak a kisembernek az életét, ugyanúgy, mint a sajátjukat, erre én lettem az antikrisztus.. Most erre mit kellett volna reagálni? Hazudni, jaj de jó, két drogos, mélyszegénységben élő, agresszív idióta elszúrja még valaki életét, hurrá... :(
2012. dec. 3. 11:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Igazad van.

Annyit lehet tenni, hogy nem adtok neki több kölcsönt és akkor talán eláll ettől is és megpróbál önálló lenni.

Ha ez így folytatódik, az senkinek nem élet.

2012. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legjobb esélyekkel indul a gyerek. De az sem elképzelhetetlen, hogy amikor rádöbbennek, hogy szülőkké váltak, akkor magukba szállnak és elkezdenek másképp élni, hogy a gyerek normális családban nőjön fel. Láttunk már ilyenre is példát :)
2012. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Hát ez a másik kérdés, pont most zárjuk el a pénzcsapokat tőlük? Amikor gyereket várnak? Nem lenne ez aljasság tőlünk?
2012. dec. 3. 11:13
 4/28 anonim ***** válasza:
5%
Nem szólhatsz bele!! Honnan veszed a bátorságot? Felnőtt ember,az ő dolguk! Jóhogy megharagudtak!
2012. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
teljesen igazad van, ami a szülőket és a születendő gyereket illeti. de ilyen szinten nem kelhettél volna ki magadból, amikor elmondták a hírt. azért neked is kell érezned, h mi a szereped egy sztoriban, ehhez pedig jóval kevesebb közöd és beleszólásod van annál, mint hogy "irgalmatlanul összevessz" a kismama anyjával.
2012. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Valójában csak elmondtam, amit ide is leírtam, az összeveszés többi része már tőlük jött, mert olyan a stílusuk. Csak úgy mondom, hogy nem 1-2 millióval tartoznak... nekem és a többi családtagnak. Hopp, ha már témánál vagyunk: többmilliós diákhitel is van a leányzó nyakán, amit a NAV előbb-utóbb be fog hajtani, illetve bármikor rájuk törhet a rendőrség droggal való visszaélés, vagy a sorozatos bolti lopások miatt. De oké, elfogadom mindenki véleményét, azért írtam ki a kérdést, hogy különböző szempontokból láttassátok meg velem ezt a történetet.
2012. dec. 3. 11:22
 7/28 anonim ***** válasza:
93%
Ha tényleg ilyen felelőtlenek, akkor a gyereket is le fogják passzolni. Többet lesz a lurkó a rokonoknál, mint nálunk.
2012. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Miféle embert nevel?Nyilván hasonlót és szerencsétlent, már ha velük marad és megéli a felnőtt kort.

De mellesleg hadd jegyezzem meg:nem attól függ, hogy valaki jó vagy rossz ember-e, hogy dolgozik-e vagy sem, illetve hogy mennyi iskolát végzett!

2012. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%
Na, az ilyen gyerekből lesz a bűnöző.
2012. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
És kezdjük ott:vajon ezek a fiatalok miért lettek ilyenek?Őket hogy nevelték?Úgy látszik, alaposan elkallódtak és ebben valahogy benne kell hogy legyen a család, a szülők keze is.Nem (csak) az elzüllőtt fiatalt kell utólag hibáztatni,hamarabb kellett volna odafigyelni rá.Valami oka van, hogy ilyen lett.
2012. dec. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!