Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elmennétek így a templomba...

Elmennétek így a templomba vasárnaponként? Vagy elmondanátok, hogy nem hisztek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, vallásos, református családba születtem. Ennek megfelelően neveltek, bár igazából sosem hittem igazán, kiskoromat leszámítva. Beszéltem erről a szüleimnek, akik látszólag elfogadták, bár szomorúak emiatt. Anyukám megkért, hogy azért járjak vasárnap templomba a nagymamám miatt és ne beszéljek vele erről. Nem arról a délelőttről van szó, kibírnám, de ha egyáltalán nem érdekel akkor miért menjek el. Nagymamámnak sem szeretnék hazudni, attól még ugyanúgy az unokája vagyok, az aki eddig, nem érzem "romlottnak" magam. A családi értékektől nem fordulok el. Nem kamaszkori lázongásról van szó, csak én így döntöttem. Vannak vallásos és nem vallásos barátaim, szóval nem külső megfelelési kényszerről van szó, hanem belső döntésről. Én képmutatásnak éreznék továbbra is oda járni, nem értem miért kéri ezt anyukám tőlem, ahelyett hogy felvállalna egy konfliktust. De nem akarom megbántani sem

2012. okt. 1. 12:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
nagyid kedvéért tedd meg sztem.
2012. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy a legtöbb hívő, vallást gyakorló ember rendkívül szűk látókörű és nekik már az is Istenkáromlásnak számít, hogy te azt mondod, hogy a magad módján szeretnél hinni és te nem akarsz templomba járni. Ettől függetlenül az a véleményem, hogy állj ki magadért és ne érdekeljen, hogy a mamád vagy akárkid mit gondol erről. A vallásnál személyesebb dolog nem is létezik, úgyhogy ezt mindenki úgy gyakorolja, ahogyan ő akarja.
2012. okt. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Másodikkal értek egyet.


Habár hiszek Istenben, ha úgy gondolkodnék, mint a kérdező, biztosan kiállnék magamért és nem járnék templomba.

15 évesen az ember már képes eldönteni, befogadja-e a vallást az életébe amire eddig nevelték, vagy köszöni szépen, de nem kér belőle.


Lehet, hogy nagyidnak rosszul fog esni, de ez vagy te, miért hazudtolnád meg önmagad? Ettől nem leszel kevésbé jó, szerethető.

2012. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem járnék el. Nem járok el.

Én ilyen vagyok, és szerintem rosszabb a nagyinak hazudni valamit, mint elmondani az igazat.

2012. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
18%

Én úgy gondolom, hogy 18 éves koráig a gyereknek el kell menni, ha a szüleik így látják jónak.

A szülő felelőssége a gyerek, Ő a gondviselő és megszabhatja, hogy ott legyél.

Viszont, hogy magába az imádati részben részt vegyél, azaz imádkozz, énekelj stb. ezt nem lehet megkövetelni


Mi 4-en vagyunk testvérek. Amikor kicsik voltunk, akkor jártunk a szüleinkkel az összejöveteli helyre. Nagykorunkra a 4 gyermekből csak kettő gyakorolja a vallását vagy inkább 1...


Érdemes lenne azt megvizsgálnod, hogy mi miatt nem szeretnél eljárni? A Bibliát nem fogadod el Istentől ihletett könyvnek, így nem értesz egyet vele?

Isten létezésében nem hiszel, esetleg a vallásodban találtál olyan pontokat, mely a Bibliai tanításokkal nem összeegyeztethető. vagy csak meggyőzött a biológia óra és nem hiszel a teremtésben?

2012. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem hiszek már istenben. Nem új dolog ez nálam, kb 10 éves korom óta érlelődik, mikor már volt egy kis ismeretem a világról. Azóta kicsit kívülállónak érzem magam, mivel körülöttem mindenki hisz, nagymamám is szokott "prédikálni" hogy ez miért nem jó, az miért nem jó, és a vallással takarózik ilyenkor. (nem rólam mondja, hanem másokról) Holott megértem én hogy az nem jó, de nem kell Istent, Jézust belevenni a magyarázatokba.
2012. okt. 1. 13:14
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem te már eldöntheted, mit akarsz. Senkire sem lehet rákényszeríteni egy vallást. Nekem is kötelezően mennem kellett, míg nem bérmálkoztam (katolikusok vagyunk), de utáltam az egészet. Nem volt mögötte igazi hit, Istenben csak jóval később kezdtem hinni igazán, addig nem. Akkor meg mi értelme volt? Semmi... Csak a nagyszülőket zavarta volna, ha nem vagyunk bérmálkozva. Húgomat első évben nem első áldoztatták meg, azon is annyira kész volt a mama, mintha valami óriási szégyen lenne.

Sokszor sírtam gyerekként, mert templomba kell menni. De főleg az zavart, hogy anyámék milyen képmutatóak. SOHA, ismétlem: SOHA nem jöttek velünk. A bátyámmal ketten mentünk (húgom kései gyerek), se apám, se anyám soha, még fontosabb egyházi ünnepkor sem mentek misére. Mi ez, ha nem képmutatás? De nekünk bezzeg muszáj volt, csoda, hogy lázadoztam ellene, és előfordult, hogy inkább útközben elmentem másfelé és mise végééig leültem egy parkba.

Úgy tépett ki anyám az ágyból, apám meg veréssel fenyegetett. Ez a hitre nevelés? Komolyan? Szerencsére általános iskola után felhagyhattam ezzel a baromsággal. Nem szeretem a katolikus vallást, mert a papok álszentek, a vallás pedig gyűlöletkeltő, nem értek egyet pl. a melegek utálatával, vagy az abortuszról alkotott véleményükkel. Istenben hiszek, de abban, aki felekezettől független.

Szóval én a gyerekemre semmilyen vallást nem fogok ráerőltetni. Majd ha ő jónak látja, eljár és oda, ahova ő akar.

23N

2012. okt. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én már önmagával a gyerekkori keresztelkedéssel sem értek egyet. Hagy döntse már el mindenki saját maga, hogy egyáltalán akarja-e és ha igen, milyet!
2012. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Én a helyedben nem mennék el. Személy szerint utálom a képmutatást, és ha nem hiszel ebben az egészben, akkor nem kellene erőltetni, hogy elmenj.
2012. okt. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Én nem járnék a helyedben. Sőt lehet a konfliktust is felvállalnám a nagyimmal. Elmondanám az igazat, és azt is, hogy nem ők rontották el, egyszerűen nem hiszel, de ettől még te nem vagy rossz ember.
2012. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!