Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elmennétek így a templomba...

Elmennétek így a templomba vasárnaponként? Vagy elmondanátok, hogy nem hisztek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, vallásos, református családba születtem. Ennek megfelelően neveltek, bár igazából sosem hittem igazán, kiskoromat leszámítva. Beszéltem erről a szüleimnek, akik látszólag elfogadták, bár szomorúak emiatt. Anyukám megkért, hogy azért járjak vasárnap templomba a nagymamám miatt és ne beszéljek vele erről. Nem arról a délelőttről van szó, kibírnám, de ha egyáltalán nem érdekel akkor miért menjek el. Nagymamámnak sem szeretnék hazudni, attól még ugyanúgy az unokája vagyok, az aki eddig, nem érzem "romlottnak" magam. A családi értékektől nem fordulok el. Nem kamaszkori lázongásról van szó, csak én így döntöttem. Vannak vallásos és nem vallásos barátaim, szóval nem külső megfelelési kényszerről van szó, hanem belső döntésről. Én képmutatásnak éreznék továbbra is oda járni, nem értem miért kéri ezt anyukám tőlem, ahelyett hogy felvállalna egy konfliktust. De nem akarom megbántani sem

2012. okt. 1. 12:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

NEm járnék el és nem is járok.... de ez nem azt jelenti hogy nem hiszek.

Gyermek koromban minden vasárnap ott ültem, imádkoztam, énekeltem, szerettem templomba járni. Ha a szüleim valamiért nem tudtak jönni, mentem a szomszéd bácsival....

Aztán kb annyi idős lehettem mint te mikor úgy döntöttem a hit nem attól függ hogy ott vagyok e vagy sem. Ha tényleg van Isten ő hallja azt is ha otthon imádkozom, és nem kell egy papnak meggyónnom ahhoz hogy isten megbocsásson.

Az anyám a mai napig ott van minden vasárnap, néha hív magával, de elfogadja hogy én a magam módján hiszek. Nem az egyházban, hanem Istenben.


Szerintem ülj le a családdal és beszéld meg velük, el kell fogadniuk, hisz saját akaratod és saját döntéseid vannak már bizonyos dolgokban......

2012. okt. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem hiszek, akkor nem megyek templomba, senki kedvéért sem, ugyanis az képmutatás és hazugság.


Édesanyád ronda dolgot művel, hogy olyanba avatkozik bele, amihez semmi köze sincsen: egyrészt a vallásba, másrészt a nagyanyád és a te közted levő kapcsolatba.

(Mellesleg a "nagyi kedvéért" szöveget ott szokták mondogatni, ahol a nagyi meglehetősen vastag pénztárcával bír, és várható az örökség.)


Lehetséges, hogy a nagyanyádnak egyáltalán nem fontos, hogy te elmenj templomba, de ezt vele kell megbeszélned, és nem édesanyádon "keresztül".


A hit vagy a nem-hit a legteljesebb magánügy. Sem édesanyádnak, sem senki másnak semmi köze nincsen ehhez.

2012. okt. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Abibh válasza:
Szép reggelt.Ha nem akarsz menni akkor ne menj,de semmiképpen ne HAZUDJ,.Most lehet hogy becsapod nagyidat,de későbbiekben ez úgy is kifog derülni és akkor még nagyobb fájdalmat fogsz okozni neki mintha most elmondanád neki az igazságot. A szüleid megtették a kötelességeiket."Engedjétek hozzám jőni a gyermekeket és ne tiltsátok el őket;mert ilyeneké a Istennek országa.(Márk.10,14)" Szüleid tehát ennek már eleget tettek,te már nem vagy "gyerek".Tudod Isten útjai kifürkészhetetlenek,lehet,hogy veled más terve van. Bárhogyan is döntesz de ne hazudj,és ezt mond el anyukádnak is.Szerintem megfogja érteni. Az Úr áldjon és adjon neked bölcsességet,hogy tudj dönteni.
2012. okt. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A kényszer semmiben nem jó!

Az előttem szólóval egyet értek:ne hazudj sem szóban sem cselekedetben.

Jó ha ki állsz magadért, nem életszükséglet a templomba járás. A keresztyének ezt azért teszik hogy hitüket gyakorolják és közösségben legyenek egymással.

Gondold meg, ha eddig azzal a társasággal voltál kapcsolatban, mire cseréled ha nem jársz közéjük?

Akkor bizonyítod hogy nem lázadsz ha megtartod erényedet, a tanult pozitív dolgokat. Olvasd a Bibliát saját érdeklődésed szerint, nem kötelességből, vajon jól mondták neked annyi éven keresztül amik elhangzottak a templomban?

Van benne egy vers amit szeretnék így ismeretlenül is a szívedre helyezni:"Mi módon őrizheti meg az ifjú az ő útját, ha nem a Te beszédednek megtartása által!" Zsoltárok 119:9

Én 13 évesen kezdtem el olvasni a Bibliát. Minden ráhatás nélkül hittem Istenben és ma is rendíthetetlenül tudom Ő az én őrző Pásztorom. Sok mindent kellett átélnem az életben, ma is a Biblia a támaszom és mindenre a válasz.

Keresd a "vallás nélküli" Istent és megtalálod önmagad és életed célját.

2012. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Abibh válasza:
Huha de szépen elmondta az előttem lévő. (zöldkéz)ennél jobban nem is lehet megfogalmazni. Köszönöm neked és az Úr áldjon. :-)
2012. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Szerintem templomba nem csak azért kell menni mert hiszel , egy fél órát vasárnap a nagymamáddal és szüleiddel ki lehet bírni , és a templomban sokszor nem csak azt prédikálják hogy ki mekkora csodát tett , és higyed ezt és azt , sokszor a mindenapi kérdéseidbe is segíthet , és eldönteni valamiről hogy hejes vagy nem . Én nem mondanám el hogy nem hiszek , és szerintem nagymamád is őrül hogy minden vasárnap vele elmész a templomba , és nagyon megbántanád ha azt mondod hogy te nem hiszel . És nem magad miatt kell végig üld a fél órát hanem a szüleid miatt .
2012. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Active: egy családi program ne kényszer legyen. Ne a misén üljenek vadidegenekkel monoton mormogva az imákat, hanem beszélgessenek egymással. Tiszteletben kell tartani, hogy őt ez nem érdekli.

A helyest pedig ly-nal írják, nem j-vel.

2012. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A férjem és a bátyja kb. 10 éves korukig jártak el a templomba, mivel a nagyszüleik mélyen vallásosak voltak. Egyébként egyikük sem hívő, bár meg vannak keresztelve.

Akkor az édesanyjuk, aki látta rajtuk, hogy ez nekik csak nyűg, azt mondta, mostantól ők döntenek. Ha akarnak mennek, ha nem, nem mennek. Azóta nem voltak (kivéve a temetéseket és esküvőket).


Tehát anyósom hajlandó volt felvállalni a konfliktust a nagyszülőkkel, és ez szerintem így volt helyes.


A választás joga mindenkit megillet. A szabad vallásgyakorlat azt is jelenti, hogy ha nem hiszek, nem erőltetik rám. És én is felháborítónak tartom a kisgyerekkori keresztelést. Érett, felnőtt fejjel kéne eldönteni, hogy valaki milyen valláshoz akar /nem akar csatlakozni.


Igazad van, ez képmutatás.

2012. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!