Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két "ilyen" szülő miféle...

Két "ilyen" szülő miféle embert nevel majd a gyerekéből?

Figyelt kérdés
Irgalmatlanul összevesztem a családban valakivel, mert bejelentette, hogy a lánya gyermeket vár. Pár szó a lányáról: közel a harminchoz, van egy érettségije, de semmi más. Soha életében nem dolgozott végig egy évet (összesen talán, de folyamatosan nem) abból él "hivatásszerűen" hogy minket, a család normálisan élő tagjait pumpolja "kölcsönökkel", amiket sohasem ad vissza. Ezenkívül 7 éve napi rendszerességgel füvezik, amitől totálisan kifordult magából, agresszív lett. Dohányzik is, extrém módon dagadt, néha-néha boltokból lop élelmiszert, miegyebet... ez a leendő anyuka. Párjával igen viharos a kapcsolatuk, az illető 8 általánost végzett, szintén dohányzik, füvezik, agresszív, (előfordult már, hogy szétverte a bérelt lakásuk berendezését, megütötte a majdnem-anyósát) benne van a bolti lopásokban, bár az ő javára legalább annyit lehet írni, hogy kitartóan dolgozik. Többször szakítottak, többször volt már abortuszuk, most valamiért bekattant ez a pár és úgy döntöttek, hogy ez a gyerek marad. Amikor közölték velem a "jó hírt" kiakadtam, hogy felelőtlenek és tönkreteszik annak a kisembernek az életét, ugyanúgy, mint a sajátjukat, erre én lettem az antikrisztus.. Most erre mit kellett volna reagálni? Hazudni, jaj de jó, két drogos, mélyszegénységben élő, agresszív idióta elszúrja még valaki életét, hurrá... :(
2012. dec. 3. 11:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
91%

Én azt nem értem, hogy miért támogatjátok pénzzel az életmódját annak a lánynak?


És igen, most kell abbahagyni, különben eltarthatjátok azt a szegény gyereket is. Remélhetőleg tényleg változnak, bár ez ritka.

2012. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%
Igen, most ne adj nekik több pénzt. Talán észhez térnek, esélyes hogy nem. A gyereket max lepasszolják valamelyik rokonnak, ha veszélyt jelentenek rá, akkor intézkedni kell. Több feladatod nincs.
2012. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem eddig sem kellett volna pénzelni és nálam nem változtat a tényen az, hogy terhes. Valószínűleg annyi abortusza volt, hogy ezt már nem vették el tőle. Nekem is van ilyen "ismerősöm".


Azért mert valaki terhes még nem kell pénzelnie a családnak, ha az anyja akar, adjon, de nekem nem kötelességem, ha amúgy is milliókkal tartozik. Ezzel csak Ti, mint család, fenntartottátok és támogattátok az életstílusát.

2012. dec. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló: persze, hogy nem. De azért számít, mutat valamennyit a hozzáállásról. Látod itt is, ahol anyuka nem volt hajlandó megmoccanni, én az életemre is fogadni mernék, hogy a gyerek után (mellett) még annyira sem lesz hajlandó, mint eddig. Az apukának talán valóban csak a lehetőségek hiánya miatt siklott ki az élete (ugyanígy, mélyszegénységben nevelkedett, nem volt aki taníttassa) de akkor hogyan tervezik a saját kisbabájuk életét? Miből tervezik kifizetni a gyerek taníttatását?
2012. dec. 3. 11:34
 15/28 A kérdező kommentje:
Most mit mondjak... igen, elrontottuk, mert mindig jött sírva-ríva a lány, hogy bajban van, mi pedig -az anyjára való tekintettel, aki dolgos, talpig becsületes, jó ember- segítettünk, hogy ne "kelljen" végképp lezüllenie, hogy ne legyen belőle (ennél nagyobb) bűnöző. Igen, itt hibáztunk, bár jóindulatból tettük.
2012. dec. 3. 11:38
 16/28 anonim ***** válasza:
91%
Nincs annál nagyobb szívás,mint amikor egy idióta gyereket szül.Sajnos nem tehetsz semmit.Én már rég megszakítottam volna az ilyen emberrel a kapcsolatot.Esetleg vegyétek el tőlük a gyereket.Néha kemény eszközökhöz kell folyamodni.Nekem egy gyerekkori barátnőm volt hasonlóan züllött,bár ő annyiból rosszabb,hogy fogalma sem volt,hogy ki a gyerek apja.Ő is mély szegénységbe szült.Ha nem tesztek valamit,lehet,agyon fog zsarolni a gyerekkel,mert ez a fajta ilyen.Ha már nem is szereti a gyereket,meg nem is törődik vele,arra legalább jó,hogy zsaroljon,mindig a gyerekre hivatkozzon és mindenkiből pénzt sajtoljon ki.És arra kicsi az esély,hogy megjöjjön az esze.
2012. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
89%

Most nyilván ez baromi hülyén fog hangzani. De ha szerencséjük van akkor nem marad meg a baba a sok abortusztól meg a drogoktól.


Igazad van. Én megszakítanék velük minden kapcsolatot, mert nem bírnám végignézni a gyerek szenvedését. Ellenben nem menthetsz meg mindenkit a világon, mert annyi pénz és idő a világon nincs.


Nem kell nekik segíteni. Ha gyereket akarnak akkor vállalják a felelősséget. De én inkább nem szeretném tudni, hogy a pénzemet eldrogozzák és a gyerek meg intézetben köt ki aztán még ezért is én érezzek lelkiismeret furdalást. Ha nagyon nem bírod ezt megemészteni akkor vegyél nekik babaruhát meg pelenkát, de pénzt semmiképpen se adjatok.

2012. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%
Amint látjuk, tehát dolgos, talpig becsületes embernek is lehet drogos gyermeke.De azt kérdezem, miért?Senki nem születik ilyennek, valamiért azzá válik.Akivel eleget foglalkoznak, akivel szeretettel törődnek és jó példát mutatnak neki annak nem fog kisiklani az élete akkor sem, ha szegény.Mindíg otthon kezdődik a baj.Ha otthon érzelmileg, szellemileg rend van, akkor a gyerek nem fog vonzódni a rossz társasághoz.Lehet hogy a lány szülei dolgosak, becsületesek, de valami hiánya akkor is lehetett, talán nem foglalkoztak eleget vele.
2012. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

18-as válaszoló:

A lánynak csak az anyja van, apja sosem volt. Nagy szeretettel nevelte a gyerekét, bár tény, hogy napi 14 órákat kellett dolgoznia, hogy fenntartsa magukat, ne arra gondolj itt, hogy valami vezető munkakörben dolgozott a gazdagságért, hanem szó szerint kenyérre és lakbérre kellett a pénz, tehát nem tudott lazítani a munkaidején. Eközben a lány egy darabig normálisan élt, majd 18-20 éves kora körül kezdett zülleni, például úgy tudtuk, hogy főiskolára jár, de valójában csak felvette a diákhitelt, amit elszórakozott (akkoriban kezdett drogozni) de az iskolába nem járt be. Hibás az anyja valamiben? Talán igen, én nem látom, hogy mit tudott volna másként csinálni. Talán lehetett volna következetesebb, szigorúbb... nem tudom. :(

2012. dec. 3. 12:02
 20/28 anonim ***** válasza:
89%
Szegény kicsi, reméljük hogy megjön a szülőknek a józnan esze és normális életett biztosítanak annak a picinek.
2012. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!