Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két "ilyen" szülő miféle...

Két "ilyen" szülő miféle embert nevel majd a gyerekéből?

Figyelt kérdés
Irgalmatlanul összevesztem a családban valakivel, mert bejelentette, hogy a lánya gyermeket vár. Pár szó a lányáról: közel a harminchoz, van egy érettségije, de semmi más. Soha életében nem dolgozott végig egy évet (összesen talán, de folyamatosan nem) abból él "hivatásszerűen" hogy minket, a család normálisan élő tagjait pumpolja "kölcsönökkel", amiket sohasem ad vissza. Ezenkívül 7 éve napi rendszerességgel füvezik, amitől totálisan kifordult magából, agresszív lett. Dohányzik is, extrém módon dagadt, néha-néha boltokból lop élelmiszert, miegyebet... ez a leendő anyuka. Párjával igen viharos a kapcsolatuk, az illető 8 általánost végzett, szintén dohányzik, füvezik, agresszív, (előfordult már, hogy szétverte a bérelt lakásuk berendezését, megütötte a majdnem-anyósát) benne van a bolti lopásokban, bár az ő javára legalább annyit lehet írni, hogy kitartóan dolgozik. Többször szakítottak, többször volt már abortuszuk, most valamiért bekattant ez a pár és úgy döntöttek, hogy ez a gyerek marad. Amikor közölték velem a "jó hírt" kiakadtam, hogy felelőtlenek és tönkreteszik annak a kisembernek az életét, ugyanúgy, mint a sajátjukat, erre én lettem az antikrisztus.. Most erre mit kellett volna reagálni? Hazudni, jaj de jó, két drogos, mélyszegénységben élő, agresszív idióta elszúrja még valaki életét, hurrá... :(
2012. dec. 3. 11:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%

Akkor tehát nem kapott a lány elég törődést, ez lehet a bajok oka.Ilyenkor mindenki az elzüllőtt emberre mutogat, igen kevesen veszik a fáradtságot, hogy kicsit a dolgok mögé nézzenek.Én nem akarok rosszat mondani az anyukára ő bizonyára megtette ami erjéből tellett, de sajnos az elvált szülő sokszor ha belegebed sem tudja megadni a gyermekének mindazt, amit igényelne, mert ha nem dolgozik, nincs pénz, akkor az a baj, ha dolgozik nincs idő, és az is baj.Főleg ha még esetleg egyke is a gyerek, akkor ilyen helyzetben iszonyúan sivárnak érezheti az életét és elkezdi néha olyasmivel kitölteni érzelemszegény napjait, ami nem biztos, hogy a legjobb megoldás...

Ne csak pénzt adjatok neki, szánjatok rá időt is, próbáljatok beszélgetni vele, ne számonkérően, inkább őszinte segítőkészséggel, érdeklődéssel, bizonyára nem lesz könnyű, mert ha abban nőtt fel, hogy nem beszélgettek vele eleget, akkor sok időbe fog telni, mire megtanulja, hogy kell elfogadni az érdeklődést, azt a fajta segítséget, ami nem forintokat jelent.Ha neki lesz módja rá, hogy az IDEJÉT adja a gyermekének, talán ő is rendbe jön.

2012. dec. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Az, hogy valaki jó/rossz szülő nem az iskoláztatástól függ! Anyámnak is "csak" érettségije van, azt is estin tette le mert 17 évesen teherbe esett. Mégis jó anyuka és szeretett engem.


Én nem aggódnék a helyedben, valószinűleg a sok drog és a cigi miatt nem lesz egészséges a baba.


Ha pedig pocskondiázni tudsz, akkor segíthetnél is: ha mégis megszületik a baba akkor szépen jelented hogy hogy élnek ezek a drága szülők; mert feltételezem hogy nem sok mindenre van pénzük és majd elveszik tőlük a gyereket. Ha ennyire érdekel a sorsuk, ez az, amit tehetsz.

2012. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

21-es válaszoló:

Megpróbáltuk. Évekig próbáltunk támogató, elfogadó, szerető családja lenni szegény lánynak. Nem kért belőle, egyre ritkábban keresett minket, a végére eljutott oda, hogy szó szerint csak akkor jön, amikor pénzt kér, akkor is csak beugrik, nem kérdezi mi van velünk, mi van a mi gyerekeinkkel, csak kér és már megy is. Nincs rá hatással semmi, személyisége sincs már, csak a fű alakította durung, bárdolatlan ösztönlény.


22-es válaszoló:

Na ez az, amihez -úgy érzem- nincs joga senkinek. Elvégre ott a védőnő, a pedagógusok... nem hiszem, hogy a morális aggályaim kifejezésén túl másféle lépésekhez is jogom lenne.

2012. dec. 3. 12:53
 24/28 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek veled, jogos a felháborodásod. Nem értem, hogy ilyen emberek miért vállalnak egyáltalán gyereket. És én nem hiszem, hogy ha valaki 30 éves koráig ilyen életet élt, azt egy kisgyerek születése megváltoztathatja.

És felesleges hibáztatni a lány anyját, aki egyedül nevelte fel. Hiába kellett volna több időt fordítania rá, ha nincs, hiszen a túlélés a tét, azért dolgozott sokat, ahogy olvashattuk.

Szerintem a kérdező családját sem szerencsés hibáztatni, hogy adtak, nagyon kellemetlen, amikor egy rokonod a te jóindulatodra apellálva könyörög. Nehéz ám visszautasítani.


Nem vár semmi jó arra a szerencsétlen kicsire.

Neked meg szörnyű lehet tehetetlenül végignézni majd, ahogy tönkretesznek egy gyereket. Vannak, akik egyszerűen nem alkalmasak szülőnek, mert képtelenek felelősséget vállalni bárkiért is.


Én is ismerek ilyen családot. Ott 4 gyerek 'nevelődik' hasonló körülmények között. Apuka ki- be jár a börtönből, anyuka láncdohányos, iszik, diszkóba jár (40 évesen). Ilyenkor a gyerekek egyedül töltik az éjszakát. És majdnem lett egy 5. is, csak kiderült, hogy életképtelen a magzat, és elvetették. Gyakran kenyér sincs otthon, semmi.Ilyenkor egy ismerősük bevásárol nekik élelmiszert, mert nem bírja nézni, hogy éheznek a gyerekek. Hát mi értelme van ennek?

2012. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

sajnos ismerek ilyen "anyát" ő nem iszik, nem drogozik, dolgozik is hébe-hóba, de a gyerekét konkrétan le se.... alkalmatlan az anyai feladatokra. kívülállóknak persze nyomja a majomszeretet a gyerek felé, de akinek van egy kis esze, látja, h ez színjáték, mert a gyerek őszinte.


sajnálom az a gyereket, ha szerencséje van, akkor elveszi a gyámhatóság.


itt az egész család felelőssége megkérdőjelezhető.


érdekes, mert ismerek olyan anyát, aki néha él könnyebb drogokkal, de iszonyat jólnevelt a gyereke, sokat foglalkozik vele, főz neki minden nap, viszont hétvégente kell neki egy kis lazítás, ilyenkor a nagyi vigyáz a kicsire, anyuka meg kicsit szórakozik, bulizik. apuka meg néha elviszi, de abban nem mindig van köszönet.


meg tudom érteni őt, hiszen nincs párkapcsolata, ha nem menne bulizni néha, akkor teljesen becsavarodna, és az a gyereknek sem tenne jót.


ne szóljatok bele a dolgokba, max próbáljátok erősíteni benne, h legalább a gyereke miatt változtasson magán.

2012. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

22es vagyok.


Nézz utána a gyerekek jogainak. A gyereknek joga van ahhoz hogy normálisan éljen. Szerinted ez lehetséges két drogos szülő mellett?? Neked jogod van ahhoz, hogy a gyereket megfelelő körülmények közé segítsd. Ehhez jelentened kell az ügyet.

2012. dec. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem értem mért támadtál rá a nagyira akinek majd nevelni kell azt a gyereket.

A családnak is komoly szerepe van a helyzet kialakulásában majd 10 éven át pénzelni egy szenvedélybeteget hol van ilyenkor a józan ész.

2012. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Manapság már a csak diplomás emberek nagyrésze is így él

Depiznek nem dolgozonak isznak...

2019. febr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!