Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért önző az a szülő, aki...

Miért önző az a szülő, aki néha a nagyszülőre bízza a gyereket?

Figyelt kérdés

Mióta lett ez bűn? Nyilván nem a nagyszülő neveli, de heti pár órát kettesben vannak. Ez jó a gyereknek, jó a nagyszülőnek és jó a szülőknek is. Nem értem, miért kell ezt úgy beállítani hogy csak nyűg a nagyszülőnek a gyerek meg végigordítja az együtt töltött időt...


Vagy csak én kapok ilyen megjegyzéseket?


2012. dec. 3. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük törődni. Ők azok az emberek akik csodálkoznak ha rámegy a párkapcsolatuk a "napi 24 órában a gyerekkel vagyok" nézetre.
2012. dec. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az az önző szülő aki nem engedi a nagyihoz nem te.
2012. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj ha a nagyszülők vigyáznak az unokákra. A gond az ha valaki a nagyszülők nyakára szüli a gyerekét. Nagyon nem mindegy ám.
2012. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én születtem (nem mostanában volt) a nagyszülők jóval korábban nyugdíjba mehettek, mint most. A környezetemben szinte minden gyerek úgy nőtt fel, hogy apuka-anyuka sokáig dolgozott, addig a nagyszülőnél voltak az unokák. Ez így volt minden munkanap. Nem hiszem, hogy ez bárkinek a lelki fejlődésében kárt okozott volna.
2012. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
TE rossz nagyszuloket fogtal ki, mivel vannak nagyszulok, akik ertekelni tudjak azokat a perceket, amiket az unokajukkal tolthetnek egyutt pl. Viszont a TE esetedben nem derult ki, hogy betegek, aktiv dolgozok a szulok, mivel ez is fontos, hiszen lehetnek kimerultek, betegek, amikor mar nincs turelmuk ehhez, tehat ez sem elitelendo!
2012. dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Külön élünk a nagyszülőktől, eltartjuk magunkat, én is dolgoztam szülés előtt.


Heti 1x van a gyerek a nagyszülőkkel felváltva, tehát egy nagyszülő 2-3 hetente "kerül sorra" (én szüleim és párom szülei is elváltak). Ekkor sem mindig hagyjuk ott, van hogy csak pihenünk, élvezzük hogy aznap nem kell főzni, hogy ebéd után alhatunk, hogy nem nekünk kell pelenkát cserélni. Van olyan is hogy elmegyünk bevásárolni vagy moziba, ez 3-5 óra.

2012. dec. 3. 20:55
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem a nagyszülőkkel van ezzel problémájuk, hanem ismerősök szólnak meg.
2012. dec. 3. 20:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

6-os kommentedre reagálva


tök jól csináljátok. ha a nagyszülők is szeretik a felvügyelést és nekik nem teher, akkor ez a rendszer úgy jó, ahogy van. amúgy miért számít, h ki mit mond?

2012. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Heti pár óra jót is tesz kettesben. Én még nem hagytam ennyire sem egyedül a kicsit, de egyrészt nem lenne kire, másrészt még nem éreztem rá kényszert, vágyat. Az, ha valaki néha odaadja a nagyinak, főleg, ha a nagyi örül, az szerintem szép dolog.

Két véglet van, ami nem szép.

1. Ha valaki heti 3 órát van a gyerekével, mert a többi időben csavarog és bulizik, a gyereket azért szülte, hogy jó férjet fogjon, és "divatból", sajna ismerek ilyet, a nagyszülők már a hajukat tépik miatta...

2. Ahol a nagyi jó lenne, de nem engedik oda a kicsit, hiába akar menni a kicsi is a mamához, és a mama is vinné.


Minden eset más.

2012. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem! Semmiképp sem az. Én még emlékszem, hogy mennyire szerettem a nagyszüleimmel lenni és anyukám is mindig meséli, hogy milyen jó volt, amikor nyáron 3 hétre lement Pécsre a nagyszülőkhöz. (pedig abban az időben még telefon sem volt...) Most pedig már alig várja, hogy unokái legyenek és újra babázhasson, pedig ez még pár évvel odébb van. Ne foszd meg tudatosan egymástól őket, mert egy-két gonosz véleményt kapsz. :(


Persze, más lenne a helyzet, ha látnád, hogy utál menni hozzájuk, de gondolom ez nem áll fenn.


L/21

2012. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!