Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha a szülő a 20...

Normális, ha a szülő a 20 éves lányát ennyire fogja?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek (50 éves) van egy lánya, aki 20 éves. Nagyon rendes, dolgozik, mellette tanul, nem dohányzik, nem iszik, nem drogozik stb. Az anyukája mégsem engedi szinte sehova. 9-re mindig otthon kell lennie, még azt sem nézi jó szemmel, ha szabadidejében (délelőtt vagy délután, tehát fényes nappal) elmegye ide-oda (plázába, kávézóba, sétálni stb.) mert szerinte "csavarog".


A lány elég depressziósnak tűnik, szomorú és általában mindig egyedül van.


Szerintetek jó ez így? A anyukája azzal védi magát, hogy csupán nagyon félti nehogy baja essen, szerinte "jobb ha a gyerek sír mintha a szülő sírna" -> amiért a gyerek sír az nem lehet olyan fontos, mint amiért a szülő sír(hat)na.


Mit mondjak neki, mit tanácsoljak?


2012. nov. 29. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
A mamát azonnal elküldeném egy pszichológushoz.
2012. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
a csaj helyében olyan messzire költöznék, amilyen messzire csak lehet.
2012. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Azért ez már túlzás, szegény csajszi, majd azon veszi észre magát az anyuja, hogy a pici lánya dobbantott otthonról. Nem szabad így rátelepedni egy gyerekre, kell némi szabadság.Ez nem szeretet, hanem önzés. Nekem is van egy 21 és egy 22éves lányom. Felnőttek, egyetemre járnak, de előtte sem fogtam őket ennyire. Mértéket kell tartani mindenben. Mondd meg a barátnődnek, hogy ne legyen ilyen önző, mert előbb utóbb a lány szabadulni fog és rabnak fogja magát érezni a saját otthonában.
2012. nov. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Elég neki annyit mondani, hogy ha nem szeretne egy fiatal erős nőt(lányát) összeroppantani idegileg, akkor hagyja szépen kibontakozni az életkorához mérten
2012. nov. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

abnormális.

pont a legszebb éveit veszi el tőle. egy baráti kávézás, mozizás még nem a bűnök bűne, és a lánynak is szüksége van szocializálódásra. túlfélti, és később ennek nagyon durva következményei lesznek. nem tudja hogyan kell a fiúkkal bánni, hogyan találhat majd jó társat magának...


kolléganőm és a lánya is elég durvák. a csaj most végzős gimiben, suli után rögtön bejön az anyja munkahelyére, ott tanul, aztán mennek együtt haza. egy ágyban alszanak, az anyja nélkül kb egy csekket nem tudna feladni. iszonyatosan gyerekes és éretlen. megértem, h az anyja félti, engem is féltett az anyám, de nem várta el, h mellette üljek, mert akkor talán még ma sem lenne kapcsolatom, és még mindig ott élnék vele teljesen életképtelenül...

2012. nov. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a saját történetemet olvastam volna...


21 éves koromig tanultam, sosem dohányoztam, sosem drogoztam, sosem alkoholizáltam. Hétköznap sehova nem mehettem el, csak a szokásos útvonal jöhetett szóba az otthonomtól az iskoláig. Heti egyszer hétvégén mehettem el, de csak szombaton, mivel vasárnap mér készülni kellett az iskolába és nem "tekeregni".


Amikor szombaton elmehettem otthonról, az is csak néhány órát jelentett, ebéd után mehettem és legkésőbb este 9-re haza kellett mennem. Amikor ez nem így történt, akkor jöttek a balhék. Elvették a telefonomat, felpofoztak, elzavartak otthonról, nem támogattak anyagilag semmilyen szinten, eltiltottak a barátomtól, "szobafogság" stb. Sok lehetőségem nem volt, vagy tűrök az iskola befejezéséig vagy nem fejezem be a sulit és elmegyek dolgozni.


Ekkor már 3.5 éve együtt voltunk a barátommal. Mondanom sem kell, hogy soha nem aludhattunk együtt, folyton az órát kellett lesni, hogy este 9-re mindig otthon legyek vagy ha éppen nálunk voltunk és 9-et ütött az óra akkor zavarjam haza anyám kívánságára, alkalmazkodni ahhoz amit ők elvártak mert ha nem, akkor számolni kellett a következményekkel stb. Borzasztó volt! Mivel a szabadidőm néhány óráját arra fordítottam, hogy a párommal a kapcsolatunkat megpróbáljam életben tartani ezért barátaim nem voltak / nincsenek.


Ahogy befejeztem az iskolát, elvárták volna, hogy 2 nap múlva már dolgozzak, mintha ez olyan egyszerűen menne. Még 3 hétig bírtam otthon és ezt követően összeköltöztünk a barátommal. Normál esetben megvártuk volna azt, hogy legyen egy biztos munkahelyem, de ezek a dolgok eléggé befolyásolták a kapcsolatunkat így nem húzhattuk tovább.


Én azt hittem, hogy idővel majd változni fognak otthon a dolgok, de sosem változtak. Teljesen mindegy volt, hogy 16 vagy 21 éves vagyok, a "szabályok" mindig minden esetben ugyanazok voltak. Ilyen szülők esetén az egyetlen megoldás a költözés!

2012. nov. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek az igazi rátelepedős, önző, gyerekét kisajátító szülők. Sajnálom az ilyen gyereket, pedig én is szülő vagyok, aki félti a gyerekét, de az az élet rendje, hogy el kell őket engedni, és boldogan venni, ha szüksége van rád. Hagyni kell őket élni a maguk életét, hisz már nagykorúak. Lehet nekik tanácsot adni, az már az ő döntésük, elfogadják e vagy sem.
2012. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg neki, hogy lehet, hogy most még a lány sír, de ha depresszióba kergeti, vagy nem hagyja rendesen szocializálódni ezért nem fogja tudni hogy viselkedjen másokkal, sírhat még ő is.
2012. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!