Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyen a szülő? Ha nagykor...

Mit tegyen a szülő? Ha nagykorú lányát teljesen uralja a barátja. Követelőzik. A lányom irányíthatatlan lett, én már idegileg kikészültem. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 06:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
hagyd! mindenki csak a maga hibájából tanul
2009. máj. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Mit tennél a helyemben, ha a fiú ilyet

írna neked mint amit nekem írta következőt:" köszi a a jó tanácsaidat, de te az életből semmit nem tudsz felmutatni, tehát szépen kérlek ne írj nekem és ne adj tanácsokat!" Én 52 éves özvegy vagyok, aki egyedül nevelte fel gyerekét. válaszodat előre is köszönöm!

2009. máj. 27. 07:10
 3/21 anonim válasza:
100%
Sajnos nem tehetsz semmit, el kell hogy engedd, mivel nagykorú. Később ha átmegy rajta ez a hóbortos "én életem ne szólj bele!" lehet hogy sikerül vele megtalálnod egy szinten újra a kapcsolatot, de be kell látnod a kislányod már felnőtt lett - s önálló akar lenni.
2009. máj. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, hogy azt írod, irányíthatatlan lett.Miért kéne irányíthatónak lennie?Hagyd, hogy a saját életét élje.
2009. máj. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
A hiba ott kezdődik, mikor azt mondjuk, "életem értelme a gyermekem." Ez addig nagyszerű, amíg a gyermek kicsi. Viszont eljön a nap, amikor be kell látni: "Ne legyenek más isteneid énelőttem." Ha nem vagy hívő, akkor is be kell látni, hogy valami új értelmet kell az életben keresni. Amikor a gyermeked az élet értelme, az csak az ÉN-ed meghosszabítása. A gyermekedre kiterjeszted azt az érzést, hogy "én vagyok". Ez rossz irány. Ő nem te. A gyermeked ő maga. Te pedig te magad vagy. Legfőbb célod az lehet, hogy megtaláld magadat.
2009. máj. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%
7:22-től szeretném kérdezni, hogy neki vannak-e gyerekei és ha vannak, akkor hány évesek, ugyanis ezt nagyon egyszerű mondani, de megtenni már jóval nehezebb. Valahogy ez a felfogás nekem önzőnek tűnik. Nem azt mondom, hogy a gyereknek ne legyen saját élete, de a gyereked örökre a gyereked marad, nemcsak kis korában az. A kérdező egyébként egy szóval sem írt arról, hogy ő a lányát kisajátítani akarja, nem tudjuk, hogy mit ért irányíthatatlan alatt és egyáltalán hány éves a lánya, hogy irányítani kellene. Milyen téren követelődzik és mi a probléma a sráccal? Miben adtál neki tanácsot?
2009. máj. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Azért lett irányíthatatlan, mert nem csinál semmit sem itthon. ha haza jön a gép előtt ül és egyfolytában csak a fiújával beszélget, mintha körülötte megszűnt volna az élet.Nem volt ilyen, teljesen megváltozott.

A fiúja nem dolgozik egész nap csak gépezik. A lányom is ugyanazt csinálja amit a gyerek.Sok a vita köztük, én meg ezt hallgatom egész nap. Nekem erre nincs szükségem.Haza sem ér a lányom, de már az első kérdés az, hogy hova megy, mit csinál és mikor megy mrgint hozzá.

Az élet nem erről szól. Tanulnia kellene, de azt sem teszi.Engem csak kihasznál, pedig egy rokkantnyugdíjas beteg vagyok. A mai fiatalokról nincs jó véleményem, sajnos én sem erre neveltem a gyerekem. Itt a fiúval van nagy baj

2009. máj. 27. 07:38
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Hány évesek??
2009. máj. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A lányom 18 éves. nincsen még gyereke. a kapcsolatunk egyébként nagyon jó. Mindig is azt csinált amit akart, nincsen semmiben sem akadályozva. Itt a fiúval van a gond nem a lánnyommal.
2009. máj. 27. 07:50
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Valami baj mégis lehet a nevelésével, különben nem viselkedne így.
2009. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!