Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyen a szülő? Ha nagykor...

Mit tegyen a szülő? Ha nagykorú lányát teljesen uralja a barátja. Követelőzik. A lányom irányíthatatlan lett, én már idegileg kikészültem. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 06:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A fiú 21 éves a lányom 18 éves.
2009. máj. 27. 07:51
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A lányoddal is gond lehet akkor, hisz nagyon befolyásolható, de egyébként érthető, hogy változik, szerelmes és fiatal. Még fog változni. Nem lett volna szabad mindent ráhagyni, de gondolom, hogy erre már te is rájöttél. Miért hiszed, hogy az a srác olyan rossz? Annál jobban ellened lesznek, minél jobban látják, hogy a srácot nem bírod. Ez biztos! A helyedben tennék felé egy gesztust, hogy jobb legyen a viszonyotok. Azzal nem oldasz meg semmit, ha tanácsot adsz neki (főleg a fiúnak). Próbálj meg külső szemlélő lenni ebben a helyzetben, a család része vagy, de a lányodat el is kell engedni ugyanakkor. Szervezz egy vacsorát hármotoknak és beszéljétek meg, hogy ki akarsz a sráccal békülni és szeretnéd, hogy jó legyen a kapcsolatotok, csak annyit kérnél, hogy a lányod azért segítsen otthon kicsit, mert beteg vagy és a tanulásról se mondjon le. Ha ez így lesz, akkor te elfogadod a kapcsolatukat és nem szólsz bele. Én ezt tenném a helyedben.
2009. máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsodat!
2009. máj. 27. 08:00
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló cipőben jártam, most mult 18 éves a lányom, fél éve van egy barátja, akivel sülve föve együtt van, ha meg itthon van akkor gépen beszélgetnek.

ELsö hónapban én sem fogadtam el a dolgokat, még nagykoru sem volt, mert láttam, hogy a tanulás sem megy ugy...egyebek.

De rájöttem, kicsit elbeszélgettem vele, na meg a barátjával is, és meg kell mondjam el telt 2 honap és megkedveltem a fiut, most már együtt tanulnak, még mindig jobb mint ha nem együtt lennének és csak gépen beszélgetnének, tanulás is jobban megy mióta néha itt, néha náluk együtt! vannak. Javitott a suliba.

Nem beszél már vissza mióta beláttam hogy kicsit szabadabban kell engedni.

Szerintem probálj vele beszélni, közösen a fiuval is ilyen dolgokrol, nem tudom milyen a fiu, meg hogy egyátalán hány évesek. Meg miért nem dolgozik, vagy tanul még? Több info mellett lehet többet tudnánk segiteni, de szoritok azért neked, mert nem jo ha valaki a saját gyerekével nincs jóba !

2009. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi most látom közben irtad hány évesek.
2009. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Először javaslat, aztán majd a vélemény is:

Beszéld meg vele, hogy rendben van, hogy van barátja, de ez nem mehet a kötelességei rovására. Első kötelessége a tanulás. Ha ront, akkor szigorítani fogsz. Ha javít, akkor lazítani. Legyen motivációja. Ha nem tanul, akár dolgozni is elmehet, felesleges eltartanod. Ezt mondd meg neki.

Második dolga a segítés otthon. Nem vagy a cselédje, hogy főzz, moss, takaríts rá. A munka mellett te is dolgozol otthon, neki is be kell segítenie. Adj neki minden napra feladatot, nem sokat, de segítsen. Napi 10-20-30 perc bele kell férjen (egy mosogatás, egy teregetés, ilyesmi). Utána viszont azt csinál, amit akar! Ne próbáld tiltani, mert ebben a korban dacosak. És kiváltod a "csakazértis" reakciót.

Ha elvégzi a kötelességét, akkor tényleg legyen szabad utána. Ha nem, akkor nem mehet el olyan szabadon, nagyon szélsőséges esetben el kell tiltani a géptől is.

Nagykorú ugyan, de te tartod el, ezért cserébe lehetnek ésszerű elvárásaid (tanulás + segítség otthon). Leláncolni ne akard.

Hidd el, hogy más fiúval is ugyanez lenne a helyzet, nem csak ezzel. Azt hiszed, a fiúban van a hiba, de nem.

A lányod kicsit el lett kapatva és ez okozza most a bajt.

Eddig mindent megengedtél neki, most meg szigorúan akarod fogni, mert nem rajtad csüng, hanem más ember tölti ki a napjait.

Ha eddig is tudta, hogy a legfőbb dolga a tanulás és emellett segíteni is kell otthon, akkor azt most is meg kell tudnod követelni tőle. Ha eddig se tudta ezt, akkor most már késő elkezdeni nevelni. Erre te tudod a választ.

Bizoy, el kell tudnod engedni őt lelkileg és feldolgozni, hogy nem te vagy a legfontosabb személy az életében. Szerintem ez itt a probléma és nem a fiú.

Ne irányítani akard, legyetek egyenlő partnerek. Próbáld bevonni őt a döntésekbe, legyen véleménynyilvánítási joga mindenben, már nem a kicsi lányod, akit irányítanod kell, hanem felnőtt ember, aki melletted állhat, ha segíted ebben, de levegőnek fog nézni hamarosan, ha továbbra is te szeretnéd mozgatni a szálakat.

2009. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%

Ja, előző vagyok ismét, a fiú írására a válasz az, hogy igaza van, ne adj neki tanácsokat! Az nem a te dolgod.

Te maximum a lányodnak adhatsz tanácsokat, és majd ő mérlegeli azokat, hogy megfogadja-e. Nem utasítást írtam, hanem tanácsot! A fiú joggal veszi ezt zokon, de a lányod sem értékeli, hogy ilyen mélységben beleszólsz a kapcsolatába, az biztos. Csak magad alatt vágod a fát, ha a lányoddal bizalmas kapcsolatot szeretnél!

2009. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a srác volt tiszteletlen..hogy írhat olyat, hogy a kérdező nem tett le semmit az asztalra? Pontosan nem tud felmutatni semmit? Mit képzel magáról? Annyi még oké, hogy nem vár tanácsokat..de a második rész kicsit durva. Ha szeretem a párom, akkor ha nem szeretem a szüleit legalább megpróbálom tisztelni. Sőt, ha az én anyukámnak mondott volna ilyet párom, akkor kivágtam volna mint macskát.....


A lánynak pedig el kell magyarázni, hogy lehet hogy most nagyon boldog - te nem akarsz ennek az útjába állni -, de szeretnéd ha nem romlana meg a kapcsolatotok. DE ne szállj rá, annál nincs rosszabb..egy ideig játszhatod azt, hogy befejezed a magyarázást..és ő is fogja érezni, hogy valami nem stimmel. Főleg ha a srác megbántja valamivel és lelki segítségre lenne szüksége. ( Ha ez bekövetkezne és hozzád fordulna, de szidd a srácot)

23/L

2009. máj. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
internet kikapcsol
2009. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

én vagyok az elsö válaszoló.


még mindig ugy tartom hogy nem tudsz semmit sem csinálni. ha a helyedben lennék, szépen ultimátumot adnék a lányomnak. vagy elmegy tanulni vagy dolgozni, vagy elmehet a házból élni a barátjával. nagyon kicsi a valószinüség hogy a pasi befogadja. itt nem csak a pasival van gond hanem a lányoddal is. mert gondolom az internetezgetés, és az csavargás nem mostani dolog.


ha meg nem akarsz a lányodtól elválni, akkor ne szólj bele semmibe csak várd ki míg ez a kapcsolat véget ér. mert amikor sokat veszekszik egy pár, a kapcsolat nem tart olyan sokáig.


ne adj nekik tanácsokat, én még hozzájuk sem szólnék csak akkor ha tisztelettel beszélnek hozzám.


hogy tudod engedni hogy 2 ilyen kis sz@ros igy beszéljen veled?? állj a talpadra és ne engedd hogy neked dirigáljanak a saját házadba.

2009. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!