Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyukám?...

Miért csinálja ezt az anyukám? Nem akarja, hogy örüljek?

Figyelt kérdés

Találkoztam egy barátnőmmel, és mikor hazaértem örömmel meséltem anyumnak, hogy milyen jól éreztük magunkat együtt, amúgy is olyan aranyos, figyelmes lány ez a Nóri.. erre fölcsattan, hogy "ja, mint múltkor a Vidámparkban".

Ekkor volt egy kis nézeteltérésünk, de ez volt az egyetlen a barátságunk alatt. Szóval eddigi találkozásaink után 10-ből kilencszer áradoztam róla, és egyszer szomorúan meséltem, hogy összekülönböztünk. (De azután is kibékültünk még aznap.) Megérteném a reakcióját, ha egyszer így nyilatkoznék Nóriról egyszer úgy. De nem erről van szó. Ilyenkor miért mondd ilyet? Fáj neki, hogy örülök és szeretek valakit?:(

17/L


2012. dec. 1. 21:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%
Anyámtól én ennél sokkal cifrább beszólásokat is kaptam,amit nem érdemeltem ki....és nem lettem depressziós .)
2012. dec. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Az anyud érzi,hogy a kislánya leszbosz lesz,ha úgy áradozik egy barátnőjéről,mint élete szerelméről.
2012. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
22:34, lehet, hogy depressziós nem lettél, de hogy frusztrált, empátiára képtelen, és más problémájára lekezelően reagáló, az tuti.
2012. dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Normális családban totál érthető, hogy az ember nem a szerettétől, szüleitől várja, hogy direkt elrontsák az örömét. Az, hogy valahol ez nem általános, és ez a legdurvább beszólás, ami a kérdésben szerepel, azért talán nem azt kéne ekézni, aki nem abban szocializálódott, hogy saját szülője b*ssza pofán minden reggel. Legyen ez az alap, hogy "nekem sokkal rosszabb volt, ezért te kussoljál"? Nem semmi normákat sugalltok.
2012. dec. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

ma 09:25



tévedsz aranyom,de engem kicsit idegesít,igen,hogy valakinek ez a legnagyobb problémája,én meg 17 évesen dolgoztam,vittem haza a pénzt,és semmi elismerést nem kaptam otthon,de nem lettem megkeseredett


empátia?

képes vagyok az együttérzésre,sajnálom a hajléktalan embereket,akik családostul kerülnek utcára,az állatkínzást gyűlölöm,de olyat sajnáljak,akinek tesz egy megjegyzést az anyja,ami még csak nem is durva?!

2012. dec. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Nem semmi normákat sugalltok."


Az nem normális,hogy ezt ennyire felveszi,mi csak azt próbáljuk sugallani,hogy akár az anyjától,akár másoktól,fog még ennél sokkal több negatív megjegyzést kapni....már most nem kéne ennyire kiakadni,megsértődni..


Engem sosem ba.ztak pofán,de anyám volt hogy 12 órákat dolgozott gyárban,és ha odamentem hozzá,kissé ingerültebben

kommunikált velem,mint szokott,de nem vettem ennyire fel,hát még ha külön kérdést írogattam volna ki emiatt....

2012. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Például a jó múltkor olvastam egy kérdést,kár hogy nem tudom visszanézni,ott állítólag részeges anya,és azt mondta a 15 éves lányának,hogy "dögölj meg!!",na vele szemben ott volt az empátia!
2012. dec. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Normális családban totál érthető, hogy az ember nem a szerettétől, szüleitől várja, hogy direkt elrontsák az örömét. Az, hogy valahol ez nem általános, és ez a legdurvább beszólás, ami a kérdésben szerepel, azért talán nem azt kéne ekézni, aki nem abban szocializálódott, hogy saját szülője b*ssza pofán minden reggel. Legyen ez az alap, hogy "nekem sokkal rosszabb volt, ezért te kussoljál"? Nem semmi normákat sugalltok."


mivel én is azt írtam, lehet/lesz/van rosszabb is, mint - ezért kiegészíteném magam, reagálva arra, amit írtál:

nem szoktam így mértéket húzni, hogy feljebb viszem az én nyomoromat, aztán onnan beszélek lefelé. mert van, akinek ezerszer nagyobb nyomora van, mint nekem. és jóllehet, még nála is van nagyobb sz.rtóban fulladozó ember.

sőt, irritál, amikor valaki a saját nyomorával vág fel. így én sem szeretnék ide jutni, ezt sugallni. távol legyen tőlem. sokféle fájdalom van, sokféleképpen hatnak - ilyen szinten összehasonlíthatatlanok. de, a tompa hosszantartó és a rövid tűszúrásnyi fájdalom végülis ugyanaz, nem? mindkettő fáj.


igazából oda szerettem volna kilyukadni, hogy bizony 17 évesen és sajnos még most is előfordul, oda-vissza irányban egyaránt, hogy anyámmal morcosan reagálunk egymásra. nem feltétlenül csak és kizárólag örömre vagy bánatra, hanem egyáltalán. sajnos/nemsajnos, azt bántja előbb az ember, aki közvetlenül mellette áll, aki épp vele van. saját magamon is tapasztalom. nem szándékos a beszólás, hogy nesze, ma egy mondat erejéig direkt családtagot fogok nyúzni, mert jólesik vagy mittomén.

ha kérdező anyukája nem szokott mindennap rosszmájúskodni, egyébként minden rendben van otthon, akkor tényleg ennyi volt, kész.

az ilyesmi történet, az, hogy felmerült benne a kérdés, hogy miért csinálta ezt pont az anyukája... nos, ez lehet tanítás is.

türelemre int. egyrészt másokkal szemben, másrészt önmagamban is. tehát megértem és elfogadom (és persze az elfogadás nem egyenlő azzal, hogy szeretem is a történteket, negatívumokat), ha valaki nekem feszül, ugyanakkor nem veszem fel, nem idegeskedek miatta fölöslegesen. másrészt saját magamban is türelmet növesztek és arra törekszem, hogy később ne viselkedjek úgy az emberekkel, mint anyám, ne harapjak vissza ok nélkül.

úgyis fel lehet fogni, hogy mint minden, ez az anyai reakció is egy tanítás. legyen egyébként bármilyen fájdalmas, és akkor most igazad van, tegyük félre a kényszeres sorrendbeállítását a fájdalmaknak.

és a kérdező 17 éves. egyrészt nem csecsemő, életet most először kóstoló kisgyermek, van már előtte jócskán tapasztalat. de lesz még sok, tovább, a jövőben. lesz jó is, rossz is. mindenféle. lesznek másmilyen jellegű fájdalmak, hatások és mindegyik egy-egy tanítás. azért nem érdemes leragadni egy tanításnál, és túl sokáig agyalni rajta, mert az ember hajlamos túlkomplikálni az egyszerűséget. belevetítjük a félelmeinket, további fájdalmakat, kétségeket. nem kell. türelmesnek kell lenni és majd úgyis jön magától a többi tapasztalat, fájdalom, kétség meg minden más. :)

2012. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!