Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most már nagyon kivagyunk!...

Most már nagyon kivagyunk! Valaki tanácsolna valamit?

Figyelt kérdés

Elég fura a helyzetünk a vőlegényemmel... 1 éve albérletből költöztünk vissza a szülői házba mert anyósomat ápolni kellett, ezt én el is vállaltam.

Pár hónappal később sajnos elhunyt.

A probléma az, hogy itt maradtunk 3-an a vőlegényem és a testvére közös házában, és egyszerűen nem bírunk együtt élni...

Most meg a párját is ideköltöztette a megkérdezésünk nélkül, úgy hogy semmit se fizet...

Feladtam mindent, hogy ápolhassam az édesanyját, a munkámat ott hagytam, mindenünket eladtuk...és ezt kapjuk cserébe.. hogy mióta itt élünk ebben a lakásban, csak én és a párom takarítunk, és amíg az anyukáját ápoltam addig ő bulizni járt, meg nyaralni, meg hát hagyjuk hogy volt hogy egy hétig be se köszönt az anyukájának, de ha igen akkor is olyan stílusban beszélt vele, hogy azt hittem én pofozom fel..


Már próbáltunk 100X beszélni vele de nem ment..


Úgy érzem, hogy fizetés nélküli cseléd vagyok és a páromat se akarom tovább nyüstölni, de ez így nem mehet tovább.. Komolyan mondom, hogy egyenesen gyűlölöm és bár soha többé ne látnám..


Én már teljesen kikészültem, albérletbe nem akarunk menni egyrészt azért mert a párom hallani se akar róla, hogy van saját ház mi meg albérletbe menjünk, a másik meg az, hogy nem is nagyon tehetjük meg így, hogy babát szeretnénk!

Már áruljuk a házat reális áron mivel mind a két tulaj ugye el akar innen menni, de sajnos hónapok óta egy jelentkező sincs!

Kifizetésre lehetőségünk nincs..

Lentebb nem tudjuk vinni az árat, mert akkor meg nem tudunk a fele árából hová menni.., mivel hitelt nem kapunk, mert csak 4-6 órával vagyunk bejelentve, és nem is nagyon szeretnénk. Igazából tudom, hogy el kéne adni a házat, de ez jelenleg annyira kilátástalan, hogy belepusztulunk...


Ha valakinek van bármi ötlete, nagyon szívesen venném!


Ne haragudjatok, hogy kicsit kiborultam, de már úgy érzem nem sokáig bírom, de a páromat meg szeretem és nem akarnám, hogy egyedül maradjon a gondjával!


2012. nov. 17. 13:41
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le, de örömködj ezen!


Nem szó szerint utcára tenni, hanem az egyik válaszoló írt egy olyan lehetőséget, hogy miért nem kérem a felújításból, meg az ápolásból a részem kb 2 milla.. és erre mondtam, hogy akkor lényegében az utcára tennénk.. nem én írtam... és mondtam is hogy ebbe nem akarnék részt venni..


Kedves lepontozós barátom... Te meg jó lenne a olvasnál is!!! Nem én vagyok aki ezt akarja, hanem MI!!! A párom is ugyanezt szeretné, sőt talán Ő még jobban.. szóval nem ugatok bele mások dolgába, ha tudni szeretnéd... leginkább hozzájuk se szólok... és ki se megyek a szobából ha itthon vannak!! Szóval még ugyancsak jó életük van, mert én aztán rohadtul nem ugatok bele semmibe...

2012. nov. 17. 15:00
 32/45 anonim ***** válasza:
90%

"Feladtam mindent, hogy ápolhassam az édesanyját, a munkámat ott hagytam, mindenünket eladtuk.."


Na ez az, amit nem kellett volna!!! ha a vőlegényed testvére ilyen link alak, hogy hiába laktak együtt, nem képes gondozni az anyját, akkor ne ti szívjatok miatta! A párod képes elnézni, hogy a menyasszonya feladja a munkáját, lakását, mindent ezért??? Ahelyett, hogy felelősségre vonná a testvérét? nagyon rendes tőled, hogy ápoltad, de én biztosan nem csináltam volna meg.

Ha jól értem, részben a vőlegényedé a ház, ráadásul az ő családja, neki kellene lépni. Először is nagyon keményen fellépni a testvérrel szemben, elmagyarázni, hoyg ez így nagyon nem OK. ha nem megy, akkor pedig marad az albérlet, akár tetszik, akár nem.

2012. nov. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
71%
Amilyen stílusban szólsz hozzá a dolgokhoz, azokhoz, akikhez te fordultál tanácsért, segítségért, el tudom képzelni milyen lehetsz egyébként.Persze érthető, hisz ki vagy idegileg. De attól még más a jog, és más a te erkölcsi meggyőződésed. Ha jogi útra terelődne a dolog, mi állná meg a helyét a te követeléseidből? Fizessen a testvér barátnője, takarítson ő is, neked több a jogod, ápolási díjat követelhetsz visszamenőleg? Ezek morális szempontok, a jog előtt nem reális követelések, még ha volna némi igazad is erkölcsi alapon. A fele-fele sem igazságos állapot, mert lehet, hogy kétszer annyi vizet, villanyt fogyasztanak, mint ti. Tehát itt csak az lehet, hogy elköltöztök a saját nyugalmatok érdekében, s eladni a házat,megveszitek a másik részt, de ami normális esetben járható lenne, megtanulni egymás mellett élni, amire úgy tűnik, nem is lesz lehetőség. Akkor inkább albérlet, mint felőrölni az idegeket. Mert ha nekik jó ez az állapot, akkor ők nem fognak lépni.
2012. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, ha "olyan" stílusban szóltam, mint már említettem, Mi nem szeretnénk jogi procedúrákat, Mi is örülnénk, ha tudnánk együtt élni, de sajnos nem tudunk...

Tényleg csak szabadulni szeretnénk... De szabadulni főleg én!


Az utolsó előttinek, igaza van, sokszor haragszom a páromra emiatt, és vele is próbáltam már beszélni, hogy menjünk el innen, de nem tágít... viszont szeretem, és babát, esküvőt szeretnénk, nem akarom elhagyni! Viszont úgy érzem, hogy megtettem minden tőlem telhetőt, a bajban mellette voltam.. és már nem bírok tovább egy olyan emberrel együtt lakni, aki azt mondta a haldokló anyjának, hogy "Bár dögölnél már meg"


Sajnálom a páromat, mert olyan mintha nem is egy szülőtől lennének! Ő a végtelenségig kedves, próbál mindenkinek jót tenni, (ebben az esetben ez nem sikerül)

A testvére pedig teljesen az ellentettje!


Szóval azért is vagyok már ki idegileg mert bár a testvér aki kikészít, el kell gondolkoznom azon, hogy szeretnék-e egyáltalán egy olyan emberrel együtt élni, aki mindennek ellenére a testvére mellé áll...

2012. nov. 17. 15:24
 35/45 anonim ***** válasza:
66%

Oké, hogy nem akartok jogi procedúrát, de valahogy meg kell oldani, és a jelek szerint szép szóval nem lehet...

Ezek szerint jogilag a ház fele a párodé.


Azt a megoldást javaslom, vagy ti fizessétek ki a párod testvérét, vagy ő vegye meg tőletek a ház felét, mert más megoldás nincs.

2012. nov. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
92%

18-nak tök igaza van!!!


Két tulaj, fele költség, nem harmad. Aztán majd ők elintézik egymás között. A párod meg mondja azt, hogy mostantól úgy fair, ha a csajok nem fizetnek, és ketté osztják a rezsit, de ettől még Te a párodnak segíthetsz. Erről a tesónak nem kell tudnia.


Amúgy az én sógorom is hasonló, de ő igazából eddig semmit sem fizetett ami közös (víz, net), mindegy nem megyek bele, szerencsére nálunk fel van osztva a ház (villany, gáz külön), a nem közös számláira meg mindig lejmol valakitől. Most lelőttük a netet nála, mert 2 éve egy fillért sem adott, persze azóta nem áll szóba velünk. Oh, de kár.

2012. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Hát hogyne segítenék a páromnak! Hát már 3 éve közös kasszán vagyunk! A segítséget nem anyagilag értettem.. mikor azt mondtam hogy támogattam eddig is!

A felújításhoz való pénz meg azért is volt az enyém mert az egy fundamenta volt,azt még az édesanyámtól kaptam 18 évesen!

2012. nov. 17. 17:06
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

"el kell gondolkoznom azon, hogy szeretnék-e egyáltalán egy olyan emberrel együtt élni, aki mindennek ellenére a testvére mellé áll..."


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de én nem szeretnék egy ilyen emberrel együtt élni, és főleg nem szülnék neki gyereket. Gondold végig, hogy fordított esetben te mit várnál el tőle, és kinek a pártjára állnál...

2012. nov. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Amig a barátnő nem fizet te se fizes, ha balhé van emiatt haza költözöl, a barátodal meg jó elöre megbeszéled hogy szereted de az ő kedvért se tartsz el egy vadidegen nőt.
2012. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

"Megint lepontoztál - de biztos örömöd volt miatta. "


Nem zavar, hogy nem feltétlen a kérdező pontoz? A válaszadók is pontozhatnak, sőt sokszor olyanok nyomkodják a piros kezeket, akik egy betűt sem írnak a kérdéshez!

Szóval felesleges állandóan ezen kiakadnod, mert hülyén van megoldva az oldal ebből a szempontból (pontozás)

2012. nov. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!