Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most már nagyon kivagyunk!...

Most már nagyon kivagyunk! Valaki tanácsolna valamit?

Figyelt kérdés

Elég fura a helyzetünk a vőlegényemmel... 1 éve albérletből költöztünk vissza a szülői házba mert anyósomat ápolni kellett, ezt én el is vállaltam.

Pár hónappal később sajnos elhunyt.

A probléma az, hogy itt maradtunk 3-an a vőlegényem és a testvére közös házában, és egyszerűen nem bírunk együtt élni...

Most meg a párját is ideköltöztette a megkérdezésünk nélkül, úgy hogy semmit se fizet...

Feladtam mindent, hogy ápolhassam az édesanyját, a munkámat ott hagytam, mindenünket eladtuk...és ezt kapjuk cserébe.. hogy mióta itt élünk ebben a lakásban, csak én és a párom takarítunk, és amíg az anyukáját ápoltam addig ő bulizni járt, meg nyaralni, meg hát hagyjuk hogy volt hogy egy hétig be se köszönt az anyukájának, de ha igen akkor is olyan stílusban beszélt vele, hogy azt hittem én pofozom fel..


Már próbáltunk 100X beszélni vele de nem ment..


Úgy érzem, hogy fizetés nélküli cseléd vagyok és a páromat se akarom tovább nyüstölni, de ez így nem mehet tovább.. Komolyan mondom, hogy egyenesen gyűlölöm és bár soha többé ne látnám..


Én már teljesen kikészültem, albérletbe nem akarunk menni egyrészt azért mert a párom hallani se akar róla, hogy van saját ház mi meg albérletbe menjünk, a másik meg az, hogy nem is nagyon tehetjük meg így, hogy babát szeretnénk!

Már áruljuk a házat reális áron mivel mind a két tulaj ugye el akar innen menni, de sajnos hónapok óta egy jelentkező sincs!

Kifizetésre lehetőségünk nincs..

Lentebb nem tudjuk vinni az árat, mert akkor meg nem tudunk a fele árából hová menni.., mivel hitelt nem kapunk, mert csak 4-6 órával vagyunk bejelentve, és nem is nagyon szeretnénk. Igazából tudom, hogy el kéne adni a házat, de ez jelenleg annyira kilátástalan, hogy belepusztulunk...


Ha valakinek van bármi ötlete, nagyon szívesen venném!


Ne haragudjatok, hogy kicsit kiborultam, de már úgy érzem nem sokáig bírom, de a páromat meg szeretem és nem akarnám, hogy egyedül maradjon a gondjával!


2012. nov. 17. 13:41
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
86%

akkor te se fizess semmit ők meg oldják meg egymás között.


Mást nem tudsz tenni.

2012. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim válasza:
73%
Mekkora a ház? Nem tudjátok esetleg ketté osztani addig, amíg megoldódik a helyzet? Az egyik felében ti, a másikban ők. És akkor nem kéne pl. utánuk takarítanod. Talán valamivel jobb lenne.
2012. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
93%
Sokszor tényleg feleslegesen rinyálnak a kérdezők, de nekem most nagyon igazat adok és megértelek. Hogyhogy a rezsibe sem fizetnek? Mit mondanak? Miért? kaja?
2012. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
77%
azaz neked
2012. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is egy építési vállalkozóval kellene beszélni, hogy lehetne megosztani a házat. Van-e lehetőség egy kis konyhát, vizes blokkot létrehozni. Külön bejárat - és hagyni, hogy éljék a maguk életét a maguk szokása szerint. Mindkét testvérnek joga van a fele tulajdonhoz, de a gondolkodásukat nem tudod formálni, ez már látható.

Természetesen a fogyasztásmérők megosztása, a fizetés az egy külön probléma. Én meggondolnám a babavállalást ilyen helyzetben, mert ha a párod nem akar ilyen horderejű változtatást, vagy a másik fél nem egyezik bele, akkor patthelyzet.

2012. nov. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a testvér fizeti az egyharmadot, csak a párja nem!

Kedves utolsó, azért ez nem így van, ugyanis Ő is nagyon benne volt, hogy költözzek ide amikor szüksége volt a segítségre, amikor az anyukáját kellett ápolni, magyarul ingyen gondoztam őt is... Ennyit gondolom én is megérdemelek, hogy míg ő bulizott én ápoltam az anyukáját, hogy ne tegyen ki a lakásból.. másrészről én fizetek nem úgy mint a barátnője... és így neki is csak töredékét kell fizetni... szóval ez neki csak jó....

És ugyanilyen alapon miért rakna ki, ha a páromé meg a másik fele a háznak?


A többiektől köszönöm, de sajnos nem tudjuk lefelezni a házat, ahhoz nem elég nagy.. pont ezért olyan néha mintha kollégiumban laknák..

2012. nov. 17. 13:59
 7/45 anonim ***** válasza:
85%
Meg lehet csinalni hogy külön viz óra,külon bojler legyen nekik,külön menjen az áram.Nem fizettek ki? Ok,üljenek a sötétben,hidegben. Elsőre nagy kiadasnak tűnhet,de vissza hozza az árát pár hónap alatt,és még lehet hogy el is huznak a sunyiba,vagy elkezdenek rendesen fizetni.
2012. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
A babaporjekt, már több mint egy éve megy, és igazából én is le akarok állni addig amíg nem találunk valami megoldást...
2012. nov. 17. 14:01
 9/45 szaffi123 ***** válasza:
74%
Hát igen elkéne feleznetek a házat, hogy az egyik felében ők a másikban ti..Ha ez igy megoldható
2012. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg nem lehet megosztani.. bár lehetne..akkor már meg is csináltuk volna.. ezért van máris patt helyzet...
2012. nov. 17. 14:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!