Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most már nagyon kivagyunk!...

Most már nagyon kivagyunk! Valaki tanácsolna valamit?

Figyelt kérdés

Elég fura a helyzetünk a vőlegényemmel... 1 éve albérletből költöztünk vissza a szülői házba mert anyósomat ápolni kellett, ezt én el is vállaltam.

Pár hónappal később sajnos elhunyt.

A probléma az, hogy itt maradtunk 3-an a vőlegényem és a testvére közös házában, és egyszerűen nem bírunk együtt élni...

Most meg a párját is ideköltöztette a megkérdezésünk nélkül, úgy hogy semmit se fizet...

Feladtam mindent, hogy ápolhassam az édesanyját, a munkámat ott hagytam, mindenünket eladtuk...és ezt kapjuk cserébe.. hogy mióta itt élünk ebben a lakásban, csak én és a párom takarítunk, és amíg az anyukáját ápoltam addig ő bulizni járt, meg nyaralni, meg hát hagyjuk hogy volt hogy egy hétig be se köszönt az anyukájának, de ha igen akkor is olyan stílusban beszélt vele, hogy azt hittem én pofozom fel..


Már próbáltunk 100X beszélni vele de nem ment..


Úgy érzem, hogy fizetés nélküli cseléd vagyok és a páromat se akarom tovább nyüstölni, de ez így nem mehet tovább.. Komolyan mondom, hogy egyenesen gyűlölöm és bár soha többé ne látnám..


Én már teljesen kikészültem, albérletbe nem akarunk menni egyrészt azért mert a párom hallani se akar róla, hogy van saját ház mi meg albérletbe menjünk, a másik meg az, hogy nem is nagyon tehetjük meg így, hogy babát szeretnénk!

Már áruljuk a házat reális áron mivel mind a két tulaj ugye el akar innen menni, de sajnos hónapok óta egy jelentkező sincs!

Kifizetésre lehetőségünk nincs..

Lentebb nem tudjuk vinni az árat, mert akkor meg nem tudunk a fele árából hová menni.., mivel hitelt nem kapunk, mert csak 4-6 órával vagyunk bejelentve, és nem is nagyon szeretnénk. Igazából tudom, hogy el kéne adni a házat, de ez jelenleg annyira kilátástalan, hogy belepusztulunk...


Ha valakinek van bármi ötlete, nagyon szívesen venném!


Ne haragudjatok, hogy kicsit kiborultam, de már úgy érzem nem sokáig bírom, de a páromat meg szeretem és nem akarnám, hogy egyedül maradjon a gondjával!


2012. nov. 17. 13:41
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Na de tényleg valami ötlet még esetleg, volt eddig az elköltözős, lakhatásért fizetős ötlet..

Már gondolkoztunk mondom azon is hogy elköltözünk csak akkor nem tudjuk eladni a házat, mert egy putrit csinálnak belőle...

Már fogadtunk ingatlanost is... 3 hónap alatt 1 érdeklődőt hozott...

2012. nov. 17. 14:29
 22/45 A kérdező kommentje:
Én nem akarok ezekért pénzt kérni, mert nekem is érdekem volt, hogy ne egy putriban lakjak, azért is adtam oda a pénzt. A másik meg az, hogy ki se tudná fizetni....
2012. nov. 17. 14:31
 23/45 A kérdező kommentje:
Jah és most akkor meg száradjon az én lelkemen, hogy Ő kerül az utcára, mert akkor neki meg maradna 2 milliója??? Hát biztos, hogy nem... én már csak szabadulni akarok, nem kisemmizni a sógoromat...
2012. nov. 17. 14:32
 24/45 anonim ***** válasza:
64%

Mi az, hogy nem akarsz pénzt kérni érte???? Számlával bizonyítsd, és tök olcsón tieteké lesz a ház.


Nem értelek!

- elköltözni nem akarsz

- rezsit felezni nem akarsz

- szólni nem akarsz az új lakó miatt


Hány éves vagy? 14? Ennyire teszetosza alakkal ritkán találkozni!

2012. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

Nem érted úgy látom, nem én nem akarok elköltözni, hanem a párom, mert ez a családi házuk amiben felnőttek, és valahol meg is értem, mert a fele az övé...

A másik hogy feleznénk ha lenne miből...

És hidd el én inkább laknék már rég albérletben ha a párom nem akarna maradni...

2012. nov. 17. 14:36
 26/45 A kérdező kommentje:

Jah és felnőtt emberek vagyunk, és szóltunk az új lakó miatt is..

Azt meg miért vállanánk magunkra, hogy 2 milláért meg legyen keserítve az életünk, a család is kiutálna minket... jogosan hiszen az utcára tennénk egy családtagot

2012. nov. 17. 14:38
 27/45 A kérdező kommentje:

Na mindegy, tudom, hogy nehéz a helyzet és ne várjuk csodát... majd még gondolkozunk... talán egy hiper jó ingatlanos lenne a megoldás... vagy nem tudom..

Köszönöm a segítséget, azért akadt itt olyan válasz, amivel még tudnánk is valamit kezdeni...


Tényleg köszönöm!

2012. nov. 17. 14:45
 28/45 anonim ***** válasza:
66%
Meg lehetne probalni hitelt felvenni a haz a parodat illeto reszere es kivasarolni a testvert. Vagy a kapott hitelbol vasarolni egy kisebb lakast, a haz ratok eso reszet pedig kiadni alberletbe.
2012. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
67%

Megint lepontoztál - de biztos örömöd volt miatta.

Egyszerűen hogy a fenébe tudod más párját "lakónak" tekinteni abban a házban, és mi jogon utasíthatsz, vársz el, hisz neki jogilag ugyanannyi lehetősége van ott élni, mint neked = a tulajdonostárs befogadhatja a párját úgy, mint ahogy a másik is. Az más kérdés, hogy a két testvérnek felezni kellene a rezsit, s aztán a társtól bevasalni. Hogy te belefeccöltél a házba, nem szereztél általa tulajdonrészt, jogokat, de normális esetben ezt pl lelakhatjátok, ha a ház értéke növekedett is általa, de ez a 2 testvér megegyezése kell legyen, nem a tiéd, aki csak lakó vagy ott.Na, nem szeretnék én sem együtt élni veled. És jöhet a köv. 48% !

2012. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
45%
Utcára tenni? Te nagyon nem vagy tisztában semmivel sem.
2012. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!