Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tippeket tudtok adni...

Milyen tippeket tudtok adni nyugodt alvásra? Már nagyon kivagyunk.

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam nagyon sokszor ébred éjjel, és nehezen alszik vissza. Sok mindent próbáltuk, sikertelenül. Valami csodás tippet várnék, ami működik!
2012. márc. 18. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék. Szintén 13 hónaposom van, és borzalmas éjszakák. Eddig aludt reggel 7-fél 8-ig, de kb 2 hete már jó, ha 6-ig alszik. 5-6 között kel. :S
2012. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Citromfű tea esetleg?
2012. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

14 hós ikreim vannak, ugyanezzel a problémával... :(

Fogalmam sincs, mikor aludtam egy jót utoljára.

Ha az egyik alszik, a másik fent van, sokszor mindkettő fent van.


Amik nálam beváltak: megágyazok magamnak egy szivacsra a gyerekszobában. Az éjjel felkelőt (és utánam bömbölőt) kiveszem, és mindketten a szivacsra fekszünk. Ott szinte rögtön visszaalszik. Ez után vagy megpróbálom visszatenni (legtöbbször esélytelen), vagy megpróbálok visszalopózni az ágyamba, ő meg marad a szivacson (ekkor pár óra múlva újra megébred, és utánam sír). Ha mindkettőt a szivacsra kell vennem, akkor én a földre szorulok, néha reggelig ott maradok.


Ha nagyon nyugtalan az éj, akkor átpelenkázom őket, és adok két deci meleg tejet, ez sokszor siker a visszaalváshoz.

Fogzás idején bekenem őket Dentinox géllel.


Mást nem tudok csinálni...

2012. márc. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Levendulás párologtatás és Viburcol kúp(bár lehet a levendula üti a homeós kúpot, de ki tudja...)

Nem lehet, hogy túl melegük van? Én is nagyon lassan hagyom el a 2 évesemnél a téli alvószettet, de sokszor már rányitottam éjjel az ablakot, mert éreztem hogy tök melege van.

2012. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy dolog működik ilyenkor a kimerültség ellen: Hívd el a nagymamát, és nappal aludd ki jól magad. Jobbat nem tudok.

Nekem a fiam 1,5 éves koráig nagyon-nagyon rosszul aludt. Még 1 éves kora után is volt, hogy éjjel felkelt, és órákig nem tudtam visszaaltatni. Velem aludt, de ha átfordultam a másik oldalamra, már felébredt, és ordított.

Végül mi azt csináltuk, hogy betettem a hajszárítós cd-t végtelenre. Most 2 éves, de még mindig működik. Írtam alvásszakértőnek, azt írta vissza, hogy alvásklinikán is fehér zajjal altatnak, szóval tök jól csinálom. Hurrá!

2012. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs az offèrt, milyen az a hajszàrítòs cd??? Mèg nem hallottam...
2012. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sedatif PC, nálunk bevált. 10 hónapos korától átalussza az éjszakát (kopp-kopp), pedig előtte minimum 3-4x ébredt.

Napi 2x1-et kapott, kb. 2,5 csomag fogyott el, mire javulás állt be. Fokozatosan elhagytuk.

2012. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És ha vacsira valami tartalmasabb kajcsit adnál?

Mi most még ugyan 5 hónaposak vagyunk, 1 hete krumplifőzit is eszik már és anyum javaslatára vacsira is azt adok neki. (Gyerekkorunkban állítólag ezzel átaludtuk tesómmal az éjszakákat, s a kisfiam is ezt teszi most.)

Ugyhogy nálunk ez bejött...

2012. márc. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!