Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most már nagyon kivagyunk!...

Most már nagyon kivagyunk! Valaki tanácsolna valamit?

Figyelt kérdés

Elég fura a helyzetünk a vőlegényemmel... 1 éve albérletből költöztünk vissza a szülői házba mert anyósomat ápolni kellett, ezt én el is vállaltam.

Pár hónappal később sajnos elhunyt.

A probléma az, hogy itt maradtunk 3-an a vőlegényem és a testvére közös házában, és egyszerűen nem bírunk együtt élni...

Most meg a párját is ideköltöztette a megkérdezésünk nélkül, úgy hogy semmit se fizet...

Feladtam mindent, hogy ápolhassam az édesanyját, a munkámat ott hagytam, mindenünket eladtuk...és ezt kapjuk cserébe.. hogy mióta itt élünk ebben a lakásban, csak én és a párom takarítunk, és amíg az anyukáját ápoltam addig ő bulizni járt, meg nyaralni, meg hát hagyjuk hogy volt hogy egy hétig be se köszönt az anyukájának, de ha igen akkor is olyan stílusban beszélt vele, hogy azt hittem én pofozom fel..


Már próbáltunk 100X beszélni vele de nem ment..


Úgy érzem, hogy fizetés nélküli cseléd vagyok és a páromat se akarom tovább nyüstölni, de ez így nem mehet tovább.. Komolyan mondom, hogy egyenesen gyűlölöm és bár soha többé ne látnám..


Én már teljesen kikészültem, albérletbe nem akarunk menni egyrészt azért mert a párom hallani se akar róla, hogy van saját ház mi meg albérletbe menjünk, a másik meg az, hogy nem is nagyon tehetjük meg így, hogy babát szeretnénk!

Már áruljuk a házat reális áron mivel mind a két tulaj ugye el akar innen menni, de sajnos hónapok óta egy jelentkező sincs!

Kifizetésre lehetőségünk nincs..

Lentebb nem tudjuk vinni az árat, mert akkor meg nem tudunk a fele árából hová menni.., mivel hitelt nem kapunk, mert csak 4-6 órával vagyunk bejelentve, és nem is nagyon szeretnénk. Igazából tudom, hogy el kéne adni a házat, de ez jelenleg annyira kilátástalan, hogy belepusztulunk...


Ha valakinek van bármi ötlete, nagyon szívesen venném!


Ne haragudjatok, hogy kicsit kiborultam, de már úgy érzem nem sokáig bírom, de a páromat meg szeretem és nem akarnám, hogy egyedül maradjon a gondjával!


2012. nov. 17. 13:41
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
82%
Ja,most olvasom hogy valamit azért fizet ő is,meg hogy tul kicsi a haz. Hat akkor annyira azert nem gaz a helyzet ha ő is fizet, a baratnője miota lakik ott? Egyebkent szep volt tőled hogy apoltad az anyukajukat.
2012. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
93%

"Most meg a párját is ideköltöztette a megkérdezésünk nélkül"

A sajat hazaba azt koltoztet be, akit akar.


Siman elkoltozhettek. A parod testvere ott marad, ti pedig kerhettek tole lakhatasi dijat, amig a haz el nem kel.

2012. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Kb 5 hónapja lakik itt ő is..


Ez nem rossz ötlet, hogy fizessen a lakás másik feléért és mi meg elköltözünk.., ez átgondolandó...

Azért nem akárkit költöztethet ide..., ugyanis nem csak az övé a ház... én is úgy lakom itt hogy hívtak....!

2012. nov. 17. 14:07
 14/45 A kérdező kommentje:
Jah meg a másik, hogy mikor ideköltöztünk az anyósom betegsége miatt, ugye már jó ideje nem tudott takarítani, szóval irdatlan állapotok voltak.. ezért teljesen fel kellett újítanunk a lakást, persze ezt is mi fizettük..., de mindegy is.., ha elköltöznénk, itt olyan állapotok lennének mint mielőtt beköltöztünk és akkor meg hogy adjuk el?
2012. nov. 17. 14:09
 15/45 anonim ***** válasza:
48%
Ha készültök a gyerekre, akkor biztosan van pénzetek. Vegyétek meg a ház másik felét. Ilyen egyszerű. Biztosan nem drága, ha egyszer icipici.
2012. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Hát azért olcsónak se olcsó... ami pénzem volt mindet odaadtam a felújításra.. így még csak most kezdtünk el takarékoskodni, 500 e ft-ból nem sok házat lehet venni... de még a felét sem... 8 milla a becsült érték..
2012. nov. 17. 14:17
 17/45 anonim ***** válasza:
53%

Látom lepontoztál, de jogi és morális dolgokat nem keverhetsz össze.Hogy te vállaltad anyósod ápolását? Nem írtatok szerződést, hogy annak fejében teszed, hogy ott lakhass, vagy megillet majd több jog, mint a másik tulajdonos párját. Hogy a párja nem fizet? Ez az ő kettőjük dolga, hisz biztos a másik testvér fizeti a részét. Hogy miért nem a felét, csak az 1/3-át, az kérdés, de lehet, hogy ebben egyeztek meg.

Szóval te nem követelheted a beköltöző párjától, hogy annyit fizessen amennyit te.

Azt meg utólag átváltani anyagiakra, hogy ápoltad haláláig anyósodat, ez nem etikus dolog. Szeretetből tetted, nem érdekből.

2012. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
92%
Rezsit nem kell harmadolni, csak felezni, Felét ti, felét ők állják, aztán hogy hogy osztják fel egymás közt, ki fizeti ki, az az ő dolguk.
2012. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Nem pontoztalak le! Nem is keverem össze a dolgokat, viszont nézhetjük onnan is, hogy azért vagyunk most ilyen helyzetben mert én hülye elvállaltam az ápolást! Nem bánom mert, és tényleg szeretetből vállaltam, de hogy ezért tényleg minden jót az életemben el kellett vesztenem...??? És elfelejted, hogy mi már a párommal 3 éve élünk együtt, és nem, nem rendezi a két testvér egymás között az anyagiakat... hiszen harmadot fizet nem negyedet...

És a páromnak is ugyanolyan joga van bármihez ebben a lakásban, mint a testvérének, csak ő nem olyan ember, aki minden lehetőséget megragad, hogy megkeserítse más életét...

2012. nov. 17. 14:27
 20/45 anonim ***** válasza:
84%
Akkor vegyetek fel hitelt! A fele árából pedig vonjátok le a felújítás költségeit, meg az ápolási díjat. Lesz mondjuk 2 millió, arra meg tudtok hitelt felvenni.
2012. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!