Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Cikinek tartom a...

Mit tegyek? Cikinek tartom a szüleimet

Figyelt kérdés

Az osztálytársaim szülei fiatalok, kedvesek, megértőek, ráadásul gyakran hallom a többiektől, hogy leülnek velük segíteni a háziban, stb.

Ellenben az én szüleimmel, akik öregek, ha valami nem úgy van, ahogy ők gondolják, már hozzám vágják, hogy hülye vagyok és ezzel el is van intézve, semmit sem tudok velük megbeszélni, meg úgy egyébként se szeretek velük lenni, főleg anyámmal, mert minden alkalmat kihasznál, hogy cseszegethessen. Nem tudom miért, de a szüleim társaságában olyan feszengve érzem magam és ez már meg is látszik, szóval amikor egyhelyben állok, akkor is lépkednem kell, mert kínosnak érzem az egész helyzetet, beszéd közben gyakran dadogok, ilyesmi. És ez csak a szüleimnél. És a lényeg, hogy anyám ezt persze kihasználja, és mindig azt mondja, hogy engem pszichológushoz kell vinni, mert valami agyproblémám van. De egyébként másokkal normális vagyok, főleg idegenekkel, csak a családom közt érzem magam kínosan.

Az életem nem is érdekli őket, amikor nem értem valamelyik házit, sosem segítenek megoldani, és szerintem elég gáz, hogy amíg mások a szüleiket kérdezik meg erről-arról, nekem a gép előtt ülve kell keresgélnem és látom, hogy tök idegen emberek szívesebben segítenek megcsinálni mondjuk egy matek házimat, mint a saját szüleim.

Mit tegyek?

14l


2012. nov. 13. 18:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%

Sajnálom, furák. Le lett pontozva egy előttem hozzádszóló, de én is úgy gondolom, hogy túl öregek a gyerekvállaláshoz-neveléshez.


Lehet tényleg jó lenne a pszichológus, ki tudnád önteni neki őszintén a lelked, és tanácsokkal is elláthatna!

2012. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem a korukkal van probléma. Vagy talán minden 50feletti ember ilyen? Ugye, hogy nem... Itt alapjába véve az a baj, hogy szerintem soha nem akartak gyereket, és te is csak úgy becsúsztál 40 éves korukban.
2012. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak, sokkal hamarabb fel kell nőnöd, és önállóbbnak lenned, mint a kortársaidnak. AMúgy szerintem nem a kor teszi, az én szüleim sem fiatalok, kamaszkoromban sem voltak azok, de ilyen problémám sosem volt.
2012. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Szerintem se, de amikor egyszer apámat megkérdeztem, azt mondta, nem csak úgy véletlenül becsúsztam...mondjuk ez most olyan, hogy ki mondaná azt a saját gyerekének, hogy -Te csak egy lyukas gumi miatt lettél, amúgy nem terveztünk be?

Szerintem tényleg el fogok menni pszichológushoz, mert mostanában pont egy csomó minden összejött és senkivel nem tudom megbeszélni..és már nagyon jó lenne valakinek elmondani mindent, ami nyom.

2012. nov. 13. 19:55
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj el pszichológushoz, legalább valakivel megtudod beszélni a dolgokat. Jó barátnő, barátok nincsenek? Az is fontos lenne.

Amúgy szerintem megfogod állni a helyed az életben, ettől nem féltelek(ne értsd félre). Elég éretten gondolkodsz a korodhoz képest. Kár, hogy így alakult az életed. Neked még a gyerekek gondtalan életét kellene élned, ehelyett...

2012. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 betlindis ***** válasza:
fel a fejjel. a szüleid elég gáznak tűnnek, de sose felejtsd el, ez nem a te hibád, hanem az övék! jó, hogy ennyire tisztában vagy magaddal, és nem hagyod, hogy a hülye beszólásaikkal legyengítsenek. egyedül vagy, és az az igazság, hogy pszichológusnak elmesélheted a gondjaidat, és esetleg jótanácsokat is kaphatsz tőle, de ugyanúgy egyedül leszel, ugyanúgy egyedül kell elviselned a szüleid beszólásait, és ugyanúgy neked kell megoldanod a saját dolgaidat egyedül. egyre nagyon vigyázz: szeretethiányból sose gyere össze egy fiúval se, csak akkor, ha tényleg szereted, és megbecsül téged. ha ezt kibírod, és a szüleidet is kibírod, mire 18 éves leszel, talpraesettebb, érettebb és ügyesebb leszel, mint sok nő egész életében, és onnantól igazán kezedbe veheted majd az életedet, és ha nem akarsz, a szüleid felé sem kell nézned soha többet. kitartás!
2012. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen becsúszott nekik, de valljuk be, sokan nem alkalmasak gyereknevelésre, mégis vállalnak.
2012. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az a szomorú, hogy mások hülyesége miatt, a normálisnak kell pszicho dokihoz mennie.


A szüleid egyszerűen érzéketlenek és maradinak is tűnnek.

A doki csak úgy tud veletek bármit is kezdeni ha őket is meghallgatja. De mivel az ilyenek sose veszik észre magukat kötve hiszem, hogy elmennének.


Azért megpróbálhatod nem akarlak lebeszélni de szerintem ilyen szülők mellett inkább vegyél egy mély lélegzetet és inkább ne is próbálj velük beszélni komolyabb dolgokról. Ha nem veszik észre magukat, ha ilyeneket mondanak a saját gyereküknek, hogy hülye és csak becsúszott hát nem hiszem, hogy komolyabban kéne kommunikálni velük. Párszor persze megmondhatod nekik, hogy értelmes ember nem viselkedik így és nem mond ilyet a gyerekének. Mert ugye ki a nagyobb agybajos, aki ilyeneket mond a saját kölykének vagy aki épp emiatt szarul érzi magát a saját családja mellett. Csakhogy lássák nem vagy egy senki, akit a földbe taposhatnak. Inkább szerezz értelmes barátokat és foglalkozz magaddal.

A szüleit sajna nem válogathatja meg az ember de a kommunikáció mennyiségét szabályozhatja. Aligha hiszem, hogy megváltoznak valaha is. Neked kell kialakítanod egy értékrendet, és foglalkoznod a jövőddel. Nem kell, hogy az ő tapló viselkedésük miatt Te érezd magad kevesebbnek.És nem hiszem, hogy az ilyen szülőknek bármiben is meg kell felelni, mert magukat úgyis mindenkinél okosabbnak hiszik, és az elvárásaik sokszor abszurdak.Vedd tudomásul, hogy értékes ember vagy. Az ilyen emberek rettenetesen le tudják rombolni az ember önérzetét, méltóságát. Te ne hagyd magad. Érezd annyira fontosnak magadnak önmagad, hogy kiállj magadért. Ha tisztában vagy az értékeiddel és az ők igazságtalan bántásaikkal, megjön az önbizalom és nem fogsz többet dadogni.

Aztán az ilyen szülők sopánkodnak a legjobban, hogy a gyerek rájuk se nyitja az ajtót.

2012. nov. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!