Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Cikinek tartom a...

Mit tegyek? Cikinek tartom a szüleimet

Figyelt kérdés

Az osztálytársaim szülei fiatalok, kedvesek, megértőek, ráadásul gyakran hallom a többiektől, hogy leülnek velük segíteni a háziban, stb.

Ellenben az én szüleimmel, akik öregek, ha valami nem úgy van, ahogy ők gondolják, már hozzám vágják, hogy hülye vagyok és ezzel el is van intézve, semmit sem tudok velük megbeszélni, meg úgy egyébként se szeretek velük lenni, főleg anyámmal, mert minden alkalmat kihasznál, hogy cseszegethessen. Nem tudom miért, de a szüleim társaságában olyan feszengve érzem magam és ez már meg is látszik, szóval amikor egyhelyben állok, akkor is lépkednem kell, mert kínosnak érzem az egész helyzetet, beszéd közben gyakran dadogok, ilyesmi. És ez csak a szüleimnél. És a lényeg, hogy anyám ezt persze kihasználja, és mindig azt mondja, hogy engem pszichológushoz kell vinni, mert valami agyproblémám van. De egyébként másokkal normális vagyok, főleg idegenekkel, csak a családom közt érzem magam kínosan.

Az életem nem is érdekli őket, amikor nem értem valamelyik házit, sosem segítenek megoldani, és szerintem elég gáz, hogy amíg mások a szüleiket kérdezik meg erről-arról, nekem a gép előtt ülve kell keresgélnem és látom, hogy tök idegen emberek szívesebben segítenek megcsinálni mondjuk egy matek házimat, mint a saját szüleim.

Mit tegyek?

14l


2012. nov. 13. 18:42
1 2
 1/18 Baranka ***** válasza:
61%
Off: milyen öregek a szüleid?
2012. nov. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Ez a következménye, ha 40 éves kor után vállal valaki gyereket.
2012. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem csak kamaszodsz. Ilyenkor mindenki cikinek tartja a szüleit. Ki ezért? Ki azért?


A házimat meg 3.-os koromtól egyedül csináltam, szerintem veled van baj.

2012. nov. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 sdan válasza:
16%
ez nálam is pontosan ugyan így van... de végül az lett a vége hogy pszihológushoz kell járnom.14/L
2012. nov. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Próbáld elfogadni őket, hiszen akkor is ők a szüleid.

Lehet, ők is cikinek tartják, hogy "vénségükre" kicsi gyerekük van?

:-)

Amúgy nem minden arany, ami fénylik, a barátaid szüleivel is vannak gondjai - a barátaidnak. Mindenkinek a másé tetszene jobban.

2012. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Hány évesek a szüleid? Az én édesanyám márciusban tölti az ötvenet és másfél hónapja úgy viselkedik, mint egy kamasz. :) Tudom, ez nem vigasztal, de 1-2 év és túl lesznek ezen az időszakon.
2012. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, menj csak el a pszichológushoz. Akkor lesz nekik a nagy pofáraesés, amikor kiderül, hogy teljesen normális vagy, és ők viselkednek hülyén...
2012. nov. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok a saját szüleimmel. Ők is hasonlóan viselkednek velem, és utálom az itthoni légkört. Kis tesómról nem is beszélve. Szerintem mondd el nekik azt, amit ide is leírtál. Ha nem segít, akkor inkább menj el pszichológushoz. Neki is elmondhatod ezeket, és elbeszélget a szüleiddel. Fel a fejjel. ;) 15/f
2012. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
9%

mivel a te szüleid idősebbek mint osztálytársaid szülei, ezért teljesen más a gondolkodásmódjuk is, ezt még nem látod, csak pár év múlva, még túl fiatalka vagy

nem kéne cikinek érezned a szüleidet, csak egy anyád és apád van, és meg kell őket becsülnöd, amíg együtt lehettek

2012. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A szüleim 54 és 55 évesek.

18:54 Hát igen, biztos velem van a baj, ugyanis én szarom le nagyívből a saját gyerekemet, amikor elmondja nekem, hogy beszéljek az osztályfőnökével, mert pár osztálytársa kritizálja, csak legyintek és azt mondom, hogy azért, mert nyomorék. Biztos az én gyerekem fog idén felvételizni és még annyira sem méltatom, hogy megkérdezzem, hová akar továbbmenni, vagy amikor egyszer meg is kérdezem tőle és elmondja, én vagyok az, aki kiröhögi és porig alázza az olyan beszólásokkal, hogy olyan idióta vagyok, hogy biztos nem vesznek fel sehová. Meg biztos én zártam ki télen minusz fokokba egy szál vékonyabb farmerben meg egy pólóban a lakásból, amiért elfelejtett lemenni a boltba színespapírért. Igen, biztos velem van a baj.... Amíg nem tudod, milyenek, jó lenne, ha nem ítélkeznél...

2012. nov. 13. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!