Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy a barátom szeret és ez nekem jó így?

Figyelt kérdés

Még elég fiatal vagyok és a szüleim nagyon féltenek.Mindig én voltam a család kis szeme fénye egyedüli gyerekként,mindentől próbáltak megóvni.

Ebből az lett,hogy egész kamaszkoromban sehová nem engedtek,mert "veszélyes",úgy viselkedtek velem,mintha 5 éves lennék,mindent jobban tudtak nálam.

17 éves koromban megismerkedtem egy nálam picit idősebb férfival.Nem jöttünk rögtön össze meg nem is akartam,mert egy nőcsábász volt,akiért oda vannak a nők,mert jól néz ki.Csak nagyon sokat beszélgettünk,sok mindent elmondtam neki,segített a sulival kapcsolatban és megmentett az öngyilkosságtól...

1 éve együtt vagyunk és már hozzá költöztem.

Ő jól keres és mondta,hogy szeretné,ha nem dolgoznék.Engem ez a helyzet nem zavar,mert nem érzem,hogy ez rossz lenne a számomra vagy bármi hátrányom lenne belőle.


A szüleim viszont nem így gondolják,szerintük ez kiszolgáltatottá tesz és a barátomnak előbb vagy utóbb elege lesz abból,hogy nem független és hogy tartós kapcsolata van és szakítani fog velem.Az a gond,hogy nem hiszik el,hogy egyes emberek képesek megváltozni.Azt szeretném,hogy megnyugodjanak és tudják,hogy ettől nem leszek rosszabb vagy jobb.


2012. nov. 12. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

sehogy, nem kell velük foglalkozni


elköltöztél, éled a saját életedet


amúgy azzal nincs baj, hogy nem dolgozol, de akkor legalább tanulj, hogy ha tényleg vmi gáz van, akkor tudj valamit kezdeni

2012. nov. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom és élem is az életemet,de nem akarom,hogy feleslegesen aggódjanak.
2012. nov. 12. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon buta vagy, a szüleinek teljes mértékben igazuk van.Majd jusson eszedbe ez a hsz. Úgy 2-3 évet adok nektek maximum, és nagyon csúnya vége lesz a sztoritoknak
2012. nov. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem is gondolsz, hogy a szüleid - akiknek veled ellentétben van némi élettapasztalatuk, ráadásul az ő látásukat nem homályosítja el az a rózsaszín köd - esetleg nagyon jól tudják, hogy mi szokott lenni azoknak a fiatal lányoknak a sorsa, akik egy "picit idősebb" pasi kitartottjaként élnek?
2012. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát...én megértem, ha valaki otthon van, mert a párja olyan jól keres, de szerintem is van abban valami amit a szüleid mondanak. Nem jó kiszolgáltatottnak lenni, nem azért mert vajon kidob -e 5 év múlva, hanem így olyan, mintha gyerek maradnál.

Nem tanulsz meg a saját lábadra állni.


Két gyerek után van értelme otthon lenni, de így nem értem miért nem vágysz többre. Még fiatal vagy. Használd ki.


17 évesen én nem állnék cselédnek a helyedben.

2012. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Hamár qrva vagy, tarts több vasat a tűzben, hogy ha az egyik kidob, megmaradjon a többi.
2012. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ most hány éves vagy és mennyi is a korkülönbség...
2012. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Lehet akár egy életre tartó szerelem is, azért jó az ha elmész és tanulsz valamit, esetleg dolgozol is, hogyha bármi van később, akkor meg tudj állni a saját lábadon is. Mindig kell egy B terv.
2012. nov. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem zavar téged, hogy eltartanak. De majd rájössz, hogy semmihez sem értesz, semmi tapasztalatod az életben és mikor kidob -mert bizony kifog-, mert nem azt csinálod, amit ő akar (mivel a kitartottja vagy), akkor fogsz rájönni mekkora egy "ostobenkó" vagy.
2012. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Picit idősebb az mit jelent?
2012. nov. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!