Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogyan...

Hogy mondjam meg, hogyan értessem meg a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Gondolom nagyon sok ember érzett már úgy, mint most én, de én teljesen biztos is vagyok benne, hogy sajnos pályát tévesztettem. Nyilván erre nem most kéne rájönnöm, hanem kicsit hamarabb kellett volna átgondolnom a dolgokat, de akkor nekem csak az számított, hogy valamit megjelöljek a jelentkezési lapon, hogy ezzel teljesítsem a szüleim vágyát. Tehát, belátom, egyáltalán nem foglalkoztam a dologgal. Humán beállítottságú voltam inkább, de a reál tárgyak sem mentek rosszul, de oda egy kicsivel több energiát kellett fektetnem, így hát én "okos" magyar szakot jelöltem be a felvételi lapon. Az utolsó percig reménykedtem, hogy nem fog sikerülni és ezzel a hátszéllel majd elmehetek és tanulhatom azt, ami tényleg érdekel, hát sikerült....Ilyen a szerencsém. Bölcsész karos, magyar szakos hallgató lettem. Már eltelt több mint 3 hónap, és semmit, de a semmit a szó legszorosabb értelmében semmit nem élvezek benne. Mint már említettem a vágyam mindig az volt, hogy egy olyan szakmát szerezzek meg, ami felsőfokú szakképzésben, OKJ-s formában megszerezhető, aztán dolgozni kezdhessek és majd, ha gondolom közben elkezdem a főiskolát, egyetemet. Csak és kizárólag az ő nyomásukra jelentkeztem főiskolára, aminek meg is lett a következménye. Át szeretnék iratkozni félévtől, megcsinálni "álmaim szakmáját", abban érvényesülni, ami számomra igazán fontos. Egy gond van csak. Ezt nem tudom, hogy hogyan tudnám megmagyarázni a sztereotípiákkal igen csak ellátott szüleimnek, szerintük diploma=munka. Nos, elég széles baráti köröm van és bizton állíthatom ez sajnos nem így van, főleg nem egy ilyen szak elvégzése után. Mit csinálnátok a helyemben, ti is abbahagynátok és megpróbálnátok saját magatok elvárásának megfelelni?

( 2 nyelvvizsgám van, ebből az egyik felsőfokú- angol, és van egy közép német, ezek okaként is szeretném megszerezni az idegennyelvi gazdálkodási menedzser képesítést, és utána még nyelveket tanulni, mert számomra ez a legfontosabb) Az én értékrendemben sajnos nem a főiskola nyert.. Lehet ez egyeseknek furcsa, de kérlek adjatok tanácsokat, hogy hogyan értethetném meg ezt a szüleimmel?


2010. nov. 16. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
én anno ugyanígy voltam mint te. Én nem mondtam meg nekik h ott hagytam és OKj képzésre mentem. Mikor kimentem külföldre dolgozni azt mondtam halasztok. Mikor látták h bejött az élet és tudok érvényesülni a szakmámban(mára már 2 saját cégem is van) akkor mondtam meg nekik h már rég nem járok a fősulira
2010. nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ezeket mutasd meg nekik:


[link]

[link]

2010. nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Miért rémlik nekem, hogy ez a kérdés már egyszer szó szerint így ki volt írva?
2010. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon egyszerű..Keress rá. Én most írom le először:)
2010. nov. 16. 12:04
 5/17 A kérdező kommentje:
A másik problémám még az lenne, hogy szívem szerint már félévtől máshol kezdenék tanulni, nagyon sok helyen körülnéztem, de nem igazán találtam olyan intézményt, ahol kül. időpontokban indítanak képzéseket, ráadásul térítésmentesen. Pedig, ha jól vagyok informálva, 23 éves korig, szakmával nem rendelkező fiataloknak az OKJ tanfolyamok ingyenesek, nem?
2010. nov. 16. 12:15
 6/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nem ismerek senkit, aki az OKJ-vel el tudott helyezkedni. De az tény, hogy ha elmész egy huszadrangú főiskolára egy huszadrangú szakra, annak még kevesebb értelme van, mint az OKJ-nek.


Ha jól értem nyelveket akarsz tanulni. Ha tanulni akarsz, akkor menjél el egy jó egyetemre, és tanulj nyelveket.


Ha megvan az OKJ-d és mész dolgozni (ha kapsz munkát), akkor sztem már nem lesz időd és kedved na meg pénzed nyelveket tanulni.

2010. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Azért nem huszadrangú főiskolára járok, hanem a Szegedi Egyetemre, de az tény, hogy a szakkal nem látom sok esélyét, hogy valaha is fog érni valamit. Tanár nem szeretnék lenni, nem vagyok egy kimondott művészalkat, én szeretek élni, szeretek bulizni, nem olyan típusú ember vagyok, mint többségében, akik oda járnak.

Tudom, hogy mi motivál, tudom, hogy el tudnék érni dolgokat, de nem ezzel. Ez nem az én világom. Nyelv szakra azért nem megyek el, mert azzal körülbelül ugyanannyit érek, mint a magyarral. Tudom, ismerek embereket, az alaptanterv ugyan az, csak ott vannak nyelvórák, illetve bizonyos tárgyakat angolul vesznek. Nyelvet tudok magamtól is tanulni, ezért nem fogok megint főiskolára jelentkezni.

2010. nov. 16. 12:21
 8/17 anonim ***** válasza:

Azért az nem egészen igaz, hogy az első OKJs szakma 23 éves korig ingyenes. Ez csak a közoktatásban van így. Vannak olyan képző intézmények, akik csak költségtérítéssel indítanak OKJs képzést, függetlenül attól, hogy van-e a jelentkezőnek szakmája, vagy sem; és hogy hány éves.

Esetleg próbálj meg átíratkozni más szakra, sokan csinálják.

Vagy keress februárban a közoktatásban induló OKJs képzést. Vagy nézz utánna, hogy a felsőoktatásban van-e még lehetőséged a keresztféléves szakok valamelyikére jelentkezni.

2010. nov. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a kiegészítésed. Utána fogok nézni, csak már nagyon sok helyen, nagyon sok címszóval megpróbáltam ezekre keresgélni, mégsem sikerült. Keresztféléves főiskolaira már valószínűleg nem tudnék, amit azért nem is bánok, mert november 15. volt a legtöbb helyen a határidő
2010. nov. 16. 12:25
 10/17 anonim ***** válasza:
a magyar szaknak nem nagy jövője van már... túl sokan vagytok. és bocs, hogy rögtön a közepébe csapok, de így van... úgyhogy a szüleidnek nincs tejesen igazuk:(
2010. nov. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!