Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogyan...

Hogy mondjam meg, hogyan értessem meg a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Gondolom nagyon sok ember érzett már úgy, mint most én, de én teljesen biztos is vagyok benne, hogy sajnos pályát tévesztettem. Nyilván erre nem most kéne rájönnöm, hanem kicsit hamarabb kellett volna átgondolnom a dolgokat, de akkor nekem csak az számított, hogy valamit megjelöljek a jelentkezési lapon, hogy ezzel teljesítsem a szüleim vágyát. Tehát, belátom, egyáltalán nem foglalkoztam a dologgal. Humán beállítottságú voltam inkább, de a reál tárgyak sem mentek rosszul, de oda egy kicsivel több energiát kellett fektetnem, így hát én "okos" magyar szakot jelöltem be a felvételi lapon. Az utolsó percig reménykedtem, hogy nem fog sikerülni és ezzel a hátszéllel majd elmehetek és tanulhatom azt, ami tényleg érdekel, hát sikerült....Ilyen a szerencsém. Bölcsész karos, magyar szakos hallgató lettem. Már eltelt több mint 3 hónap, és semmit, de a semmit a szó legszorosabb értelmében semmit nem élvezek benne. Mint már említettem a vágyam mindig az volt, hogy egy olyan szakmát szerezzek meg, ami felsőfokú szakképzésben, OKJ-s formában megszerezhető, aztán dolgozni kezdhessek és majd, ha gondolom közben elkezdem a főiskolát, egyetemet. Csak és kizárólag az ő nyomásukra jelentkeztem főiskolára, aminek meg is lett a következménye. Át szeretnék iratkozni félévtől, megcsinálni "álmaim szakmáját", abban érvényesülni, ami számomra igazán fontos. Egy gond van csak. Ezt nem tudom, hogy hogyan tudnám megmagyarázni a sztereotípiákkal igen csak ellátott szüleimnek, szerintük diploma=munka. Nos, elég széles baráti köröm van és bizton állíthatom ez sajnos nem így van, főleg nem egy ilyen szak elvégzése után. Mit csinálnátok a helyemben, ti is abbahagynátok és megpróbálnátok saját magatok elvárásának megfelelni?

( 2 nyelvvizsgám van, ebből az egyik felsőfokú- angol, és van egy közép német, ezek okaként is szeretném megszerezni az idegennyelvi gazdálkodási menedzser képesítést, és utána még nyelveket tanulni, mert számomra ez a legfontosabb) Az én értékrendemben sajnos nem a főiskola nyert.. Lehet ez egyeseknek furcsa, de kérlek adjatok tanácsokat, hogy hogyan értethetném meg ezt a szüleimmel?


2010. nov. 16. 11:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, semmi gond. Tudom, hogy így van, épp ezért szeretnék én is valamerre lépni
2010. nov. 16. 12:26
 12/17 anonim ***** válasza:

12:17-es vok.

Én a Corvinusra járok. Itt nyugodtan lehet tanulni nyelveket, és bármilyen munkakörben el lehet helyezkedni. Ezért jöttem ide, mert nem tudtam, hogy mi szeretnék lenni. Most se tudom még, de nem számít. Dolgozom is, bulizom is, el vok. Még akár nyelveket is tanulhatnék, ha akarnék. Rossz szakot/egyetemet választottál.


Ha megmondod a szüleidnek hogy átmész egy másik egyetemre, sztem nem fogják leharapni a fejed. Ott aztán annyit tanulhatsz nyelveket amennyit csak akarsz (anélkül, hogy nyelvszakos lennél). És nem mellesleg normális diplomád lesz, nem OKJ-s papír.

2010. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A magyar szak hülyeség, hacsak nem minden álmod az, hogy magyar nyelv és irodalom szakos tanár lehess. De BA rendszerben már nem lehet tanárszakot párhuzamosan az alapszak mellett csinálni. Én is voltam magyar szakos még a régi rendszerben, leadtam 3 félév után, mert semmi értelme. Azóta csak a másik szakomat csinálom (német) meglesz a tanári végzettségem is, de tanítani nem fogok. Hagyd ott a magyart, mert egyrészt önmagában tényleg nem ér a világon SEMMIT, másrészt meg ugye utálod is, így abszolút semmi értelme, csak az idődet vesztegeted. Ugyanezt elmondhatod a szüleidnek is.
2010. nov. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne azért hagyd ott, mert a magyarral nem érsz semmit (tudnék erre ellenpéldát mondani), hanem azért, mert a szüleid életét éled!!!! Egy érett felnőtt ember nem csinál ilyet, csak azok, akik nem nőttek fel! Szedd össze magad és arra menj, amerre te szeretnél menni! Ugyanakkor tudd azt is, hogy ezért a tettedért felelősséggel tartozol...

2010. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy milyen szakirányok vannak Szegeden? Mert a magyar szakos szakirány Pécsett pl. drámapedagógia, ügyvitel, hungarológia...hogy csak néhányat említsek. Én ügyvitel szakirányos vagyok, tuti el fogok majd vele helyezkedni, ha végzek.

Ha nem szereted a magyart, lépj meg, mert később csak durvul a nyelvészet, és ahhoz kell egy minimális érzék.

De átjelentkezhetsz levelezőre is, és elkezdhetsz nappal egy másik képzést is. Szeged nagy város, lehet ott találni biztos sok félét. Ha csak a tanulással foglalkozol, menni fog együtt a kettő, én több embert ismerek, akik egyszerre két egyetemen tanulnak. Ha szüleid értelmesek, megértik, főleg, ha az egyetemről se mondasz le.

Egy magyar szakos

2010. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
nem hülyeség, csak sokan vannak a magyarosok!
2010. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát én egyszerűen odaálltam eléjük és megmondtam.

Megvonták a támogatást, így sokkal nehezebb, mert dolgoznom is kell a tanulás mellett, de meg lehet csinálni.

Felnőtt ember vagy, nem a szüleid határozzák meg, mit csinálsz - kivéve ha ők tartanak el.

2010. nov. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!