Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a szüleimmel?

Hogyan értessem meg a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Az idèn vègzôs vagyok a fôsulin de még tanulnom kell 1évet, hogy jobb diplomàm legyen(levelezôn). Nagyon szeretnék menni dolgozni valahovà, ha nem is a szakmàmmal kapcsolatos munka az sem érdekel, csak pènzt keressek, mivel mostansàg eléggé össze huztuk a nadràg szíjat. De a szüleim hallani sem akarnak róla, hogy valami más melóba fogjak és sehogy sem tudom megértetni velök, h ez csak àtmeneti, mig befejezném a tanulàst. Hogy magyaràzzam meg nekiek?
2011. jún. 29. 14:55
 1/6 kutyák és macskák ***** válasza:
Tedd le a nagy esküt, hogy csak a szünetben akarsz dolgozni, szerintem ők attól félnek, hogy nem akarsz majd tanulni, vagy a tanulást a melóval együtt nem bírod. Beszélj egyenlőre csak a szünetről, hogy ne csavarogj, inkább dolgoznál az még is hasznosabb. Ne említsd a nehezebb anyagi helyzetet, mert akkor meghátrálnak, és ellenezni fogják, hiszen vannak ők olyan jók, és képesek eltartani a gyermeküket. Én úgy közelíteném meg a témát, hogy a te érdekedben szeretnél dolgozni, hogy legyen tapasztalatod milyen a meló nem a naplopás!!! Sok sikert hozzá!
2011. jún. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nemtudok valami okosat mondani. Talán az ilyen keményfejű szülöknél megpróbálhatod valami csellel. Pl. kérj olyn dolgot, amit nem tudnak neked megvenni, és akkor állj elő azzal, hogy ha te dolgoznál, akkor bár tudnál magadnak vásárolni. Tudom, hogy hüjeségnek hangzik, de nekem annak idején bevállt.
2011. jún. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amit kérek mindent megkapok, nem hiszem,h segitene. De azért kössz.

Ôk is próbálnak segiteni állást keresni, voltam is meghalgatàson csak tapasztalat hijjàn nem vettek föl. Ezért szeretnék mås téren is próbàlkozni, mert màr elegem van abból, h tôlük függök.

2011. jún. 29. 15:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez lehet, hogy nem fog tetszeni, de ha végzős vagy főiskolán, akkor nem vagy tizenkét éves. Ha dolgozni akarsz, akkor dolgozz, amikor és ahol jónak látod. Már nem várhatod, hogy a szüleid döntsenek helyetted ilyen fontos kérdésekben mint a munkavállalás, karrier.
2011. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van.:-/
2011. jún. 29. 15:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Felnőtt ember vagy. O_o"""

Hasonló helyzetben vagyok éppen, én mondtam anyámnak, hogyha tudok, elmegyek dolgozni. Hát erre annyit mondott, hogy nem várja el, mert tisztában van vele, hány helyen vesznek fel leépítések közepette olyan pályakezdőt, aki még konzultációkra is jár (szabiből pedig nem futja ki, azon kívül meg majd a mesében engednek el) :( (bocs, nem szerves lényeg xD)

Megmondod, hogy függetlenedni akarsz, ha eltartanak, akkor jó, a pénzt meg el akarod tenni, mert a leírtak alapján nem úgy állnak, hogy vegyenek neked egy lakást pl (már kérdés, hogy talán akkor se fogadnád el), és legalább egy beugróra össze kéne szedned lassan.

Hidd el, ha felnőttként viselkedsz, akkor nem is fognak gyerekként kezelni, mert úgy látom ez a helyzet. Vannak dolgok, amikben nem dönthetnek helyetted már a szüleid. :D

2011. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!