Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne egy fogyatékos...

Ha lenne egy fogyatékos testvéred és a szüleid meghalnának, magadhoz vennéd?

Figyelt kérdés

Én jövőre kiköltözök Angliába és nem tervezek soha visszajönni. Apám már meghalt anyám lassan 60 és van egy fogyatékos testvérem. Igazából sosem jöttem ki velük jól, engem anyám nem szeretett annyira,mert a tesómat sajnálta, szerintem tőlem irigyelte,hogy egészséges vagyok, nem is voltam betervezett gyerek, csak már nem tudott elvetetni.

Nem kötődöm hozzájuk, elég sok szégyenben volt részem, barátaim sosem jöttek fel hozzám,mert a testvérem mindig ott volt ahol mi és hülyeségeket beszélt rólam-megalázó volt-, anyám meg csak röhögött és nem tett ellene semmit, ha megkértem,hogy vigye ki a szobámból én voltam a gonosz sz@r ember, aki utálja a testvérét. Aki pedig megtudta,hogy mi a helyzet az bántott, csúfolt és emiatt Zárkózott lettem, azóta titkolom is,hogy van testvérem, összesen 2 barátnőm van, de sosem voltak még nálam..

Szeretnék családot, barátommal jövőre elmegyünk és nem tudnám elképzelni,hogy magamhoz vegyem a testvéremet, nem akarok egy terhet a nyakamba én dolgozni akarok és saját gyerekeket, mellette pedig nem lehetne. Meg is mondtam anyámnak,hogy én nem fogom magamhoz venni,mert van saját életem, ilyenkor látom rajta,hogy belül duzzog,de szerintem nem várhatja el tőlem. Van a testvéremnek saját pénze ami fedezne egy bentlakásos otthont, de egyébként meg sajnálnám egyedül hagyni..

Ti mit tennétek?


2012. nov. 5. 19:16
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó vagyok,bocs,előbb ütöttel le.Dehogynem,zavar téged is,különben nem tetted volna fel ezt a kérdést.Nem lehet,hogy sokkal inkább az zavar,hogy nem mered elmondani a barátodnak?
2012. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
93%

Elég nehéz kérdés ez. Én tuti nem venném magamhoz, inkább keresnék neki valami jó helyet.

Viszont a barátodnak el kell mondanod, hogy van egy ilyen testvéred. Hogy miért? Ha egy ilyen dolgot titkolsz előle, akkor hogy várhatod el, hogy megbízzon benned, vajon még milyen titkaid lehetnek? Tuti ezen kattognék, ha a párod lennék.

2012. nov. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
92%

Hát a te helyzetedben biztosan nem. Viszont a sógornőm nálunk fog "kikötni". Neki most a nagymama a gyámja, de hát egyszer lejár az ideje. Bár alapjaiban más a helyzet, mert pároméknál a beteg tesó a középső, és már kiskora óta teljesen természetesnek vette mindenki, hogy ő másmilyen. Rokonok is, ismerősök is. Így már én is úgy kerültem a családba, hogy ez természetes volt. Persze ő is tud vad dolgokat produkálni...

Ezt nálatok az anyukád tette tönkre, ezért ne hibáztasd magad, érthető, hogy így érzel.

2012. nov. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
68%
Egyértelműen igen, egy beteg gyermeknek szeretett törödés és megértés kell. A tesvérem a saját vérem, és a vér szava mindennél erősebb.
2012. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
68%
Nekem van fogyatékos testvérem, és sosem hagynám egyedül.
2013. máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
77%

A te helyzetedben én sem venném magamhoz.

Viszont ha a testvérem emberileg normális lenne, hallgatna rám, tisztálkodna maga, csak éppen analfabéta lenne, vagy valamiféle autista, akkor magamhoz venném.

2013. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Szia mi a helyzet veled?
2023. júl. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!