Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne egy fogyatékos...

Ha lenne egy fogyatékos testvéred és a szüleid meghalnának, magadhoz vennéd?

Figyelt kérdés

Én jövőre kiköltözök Angliába és nem tervezek soha visszajönni. Apám már meghalt anyám lassan 60 és van egy fogyatékos testvérem. Igazából sosem jöttem ki velük jól, engem anyám nem szeretett annyira,mert a tesómat sajnálta, szerintem tőlem irigyelte,hogy egészséges vagyok, nem is voltam betervezett gyerek, csak már nem tudott elvetetni.

Nem kötődöm hozzájuk, elég sok szégyenben volt részem, barátaim sosem jöttek fel hozzám,mert a testvérem mindig ott volt ahol mi és hülyeségeket beszélt rólam-megalázó volt-, anyám meg csak röhögött és nem tett ellene semmit, ha megkértem,hogy vigye ki a szobámból én voltam a gonosz sz@r ember, aki utálja a testvérét. Aki pedig megtudta,hogy mi a helyzet az bántott, csúfolt és emiatt Zárkózott lettem, azóta titkolom is,hogy van testvérem, összesen 2 barátnőm van, de sosem voltak még nálam..

Szeretnék családot, barátommal jövőre elmegyünk és nem tudnám elképzelni,hogy magamhoz vegyem a testvéremet, nem akarok egy terhet a nyakamba én dolgozni akarok és saját gyerekeket, mellette pedig nem lehetne. Meg is mondtam anyámnak,hogy én nem fogom magamhoz venni,mert van saját életem, ilyenkor látom rajta,hogy belül duzzog,de szerintem nem várhatja el tőlem. Van a testvéremnek saját pénze ami fedezne egy bentlakásos otthont, de egyébként meg sajnálnám egyedül hagyni..

Ti mit tennétek?


2012. nov. 5. 19:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

Azért ezen még annyira ne gondolkodj, elég messze van, remélhetőleg.

Ha nem volt vele jó a viszonyod, akkor inkább keress majd neki egy megfelelő intézetet, bentlakásos otthont.

Igazad van abban, hogy nem várhatja el tőled senki.

2012. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
mindig azt a pillanatot vártam,hogy elköltözhessek otthonról, nem nagyon értheti senki az érzéseimet, de tényleg nagyon sz@r volt. hányszor megkaptam anyámtól,hogy bárcsak megfojtott volna születésem után stb.
2012. nov. 5. 19:22
 3/37 anonim ***** válasza:
91%
Akármennyire szeretném (vagy nem), nem venném magamhoz. Nem fogom az egész életem feláldozni valakiért. Ezt senki nem várhatja tőled.
2012. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
93%
Első vagyok. Azt nem tudom megmondani, hogy én mit tennék, mert sose voltam hasonló helyzetben. Ha ilyesmire kerülne a sor, látogasd sokszor, nem tudom mennyire önálló, van e rá lehetőség, hogy esetlg időnként hazavinnéd magadhoz, de állandóan vele lenni, nagyon nehéz lehet, nem tudom anyukád otthon van vele, vagy mellette dolgozik is.
2012. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
22%
Igen természetesen.
2012. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
98%
Nekem is ez jutott eszembe, hogy ha úgy alakul, segíts neki elhelyezkedni egy bentlakásos otthonban.
2012. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Igaz, hogy a fogyatékos testvér semmiről sem tehet blablabla, de senki nem várhatja el tőled, hogy a szüleid döntése miatt feláldozd az egész életed. Főleg ilyen viszony után.


Én ezért is vagyok "ellene" a tudva fogyatékos gyermek megtartásának. Arra egy szülő sem gondol, hogy egy életképtelen gyerekkel mi lesz a halála utána, aztán majd a testvér nyakába szakadna, aki meg főleg nem tehet semmiről, nem az övé, nem ő kérte, nem ő tartotta meg, mégis sokan őt nézik le, ha nem áldozza fel az életét más miatt.

2012. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Külföldre nem tudnám kivinni magammal, szerintem repülőre sem ülhetne, epilepsziás, félig lebénult az oldala, bár járni tud, de nehezen. Anya nem dolgozik.
2012. nov. 5. 19:27
 9/37 A kérdező kommentje:
Tényleg azt kifelejtettem,hogy teljesen egészséges volt születésééig, csak az egyik orvos miatt légzésprobléma lépett fel nála. Meg is kapták szüleim az orvostól,hogy örüljenek,hogy nem halt meg..
2012. nov. 5. 19:29
 10/37 anonim ***** válasza:
93%

# 8/9

Nem tudom hány éves a testvére, de ha csak 20.éves akkor azért nem volt ilyen fejlett orvostudomány, hogy megmondja, hogy beteg lesz a gyerek.

Én nem pontosan ilyen rokoni szál de hasonló miatt mondom, hogy igen mert ebben is élek.

A barátokról nem ő tehet rossz emberekkel voltál.

2012. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!