Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne egy fogyatékos...

Ha lenne egy fogyatékos testvéred és a szüleid meghalnának, magadhoz vennéd?

Figyelt kérdés

Én jövőre kiköltözök Angliába és nem tervezek soha visszajönni. Apám már meghalt anyám lassan 60 és van egy fogyatékos testvérem. Igazából sosem jöttem ki velük jól, engem anyám nem szeretett annyira,mert a tesómat sajnálta, szerintem tőlem irigyelte,hogy egészséges vagyok, nem is voltam betervezett gyerek, csak már nem tudott elvetetni.

Nem kötődöm hozzájuk, elég sok szégyenben volt részem, barátaim sosem jöttek fel hozzám,mert a testvérem mindig ott volt ahol mi és hülyeségeket beszélt rólam-megalázó volt-, anyám meg csak röhögött és nem tett ellene semmit, ha megkértem,hogy vigye ki a szobámból én voltam a gonosz sz@r ember, aki utálja a testvérét. Aki pedig megtudta,hogy mi a helyzet az bántott, csúfolt és emiatt Zárkózott lettem, azóta titkolom is,hogy van testvérem, összesen 2 barátnőm van, de sosem voltak még nálam..

Szeretnék családot, barátommal jövőre elmegyünk és nem tudnám elképzelni,hogy magamhoz vegyem a testvéremet, nem akarok egy terhet a nyakamba én dolgozni akarok és saját gyerekeket, mellette pedig nem lehetne. Meg is mondtam anyámnak,hogy én nem fogom magamhoz venni,mert van saját életem, ilyenkor látom rajta,hogy belül duzzog,de szerintem nem várhatja el tőlem. Van a testvéremnek saját pénze ami fedezne egy bentlakásos otthont, de egyébként meg sajnálnám egyedül hagyni..

Ti mit tennétek?


2012. nov. 5. 19:16
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
75%
Értem, majd egy nyugodt pillanatban, ha nincs semmi egyéb dolog. Biztos megértő lesz, látom az ő családjában is vannak problémák.
2012. nov. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
77%

Volt egy tanárnőm. 40 év felett szülte az első gyermekét. Szuper okos gyermek lett. A másodiknál nem izgultak, ha az elsőnek nem lett baja az anya idős kora miatt, akkor a másodikkal sem lesz baj. De a második Down szindrómás lett.

Mélyen vallásosnak nevelte a nagyobb fiút, egyszer beszélgettünk, s azt mondta, azért, mert ha ő nem lesz, a fia feladata lesz, hogy öccséről gondoskodjon. Az anya erején felül mindent megtett, hogy a beteg gyerek valamennyire önellátó legyen. Nem is tudom, mi lett velük.

De itt a báty számára a jövő elrendeltetett, s ezt talán a vallásos szemlélet tette kevésbé nyomasztóvá.

2012. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
85%

Barátodnak azért tényleg elmondhatnád..

Ez nem a te szégyened, és a testvéredet nem kellene eltitkolnod. Később úgy érezheti, becsaptad, titkolóztál előtte.

Testvérednek, ha szükség lesz rá, keress majd egy megfelelő

intézményt, ahol gondoskodnak róla. Nem a Te feladatod ellátni, ápolni. Mert akkor lemondhatsz a saját életedről. Ezt meg nem várhatja el tőled senki.

2012. nov. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
75%
Most hány éves vagy?
2012. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
22
2012. nov. 5. 20:21
 26/37 anonim válasza:
39%

Ha elve ilyen volt a kapcsolatotok, gondolom ő se kötődik annyira. Ha arra kerül a sor, akkor támogasd, legyél biztos abban, hogy jó helyen van, és tartsd vele a kapcsolatot. Őneki is jobb egy olyan helyen ahol 24 ó felügyelet van, és emberek veszik körül, nem unatkozik. De ez még a jövő zenéje.

Amúgy is mit csinálna otthon, ha te dolgozol..Anyukád még abba a korosztályba tartozik, akiknek nem tanították a gyereknevelést, mindenki úgy csinálta, ahogy tudta, és a sérülteken is még sajnálkoztak. Ha valaki segített volna, hogy nevelje, talán más lett volna. A tesód meg szerintem kompenzálni próbál, azért jópofáskodik. Nyugtasd meg anyukád, hogy ha nem is veszed magadhoz, gondoskodni fogsz róla, és segíted.

2012. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
75%
Nem, semmiképp. Egy fogyatékos testvér mellett az embernek esélye sem lenne rendes életre, márpedig én nem áldoznám fel a saját életemet senki másé miatt.
2012. nov. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
85%
Biztos,hogy nem!Te magad is le írod anyud nem várhatja el tőled.És senki sem!A tesot nem kérted kaptad.Ekkora áldozatot nem hozhatsz.Éld az életed
2012. nov. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
33%
Ha a tesódnak értelmi problémái is vannak, akkor nyilván nem tehet róla, hogy ő ilyen, akkor anyukád hibája, hogy nem alakult ki szeretetteljes kapcsolat. Ne a tesódra legyél mérges, hanem édesanyádra. Ha egy fikarcnyi szeretetet, türelmet sem érzel iránta, akkor lehet hogy neki is jobb lenne az intézet. Viszont ha berakod oda, ne felejtsd el őt. Legalább annyit tegyél meg érte, hogy ránézel, néha felhívod, küldesz neki képeslapot stb... Egy beteg ember és ha bántják, nem tudja megvédeni az érdekeit. Rengeteg olyan esetről hallani, hogy az ápolók bántalmazzák stb... a betegeket, erre nagyon figyelj, hogy vele ez ne történhessen meg. Legyél nagyon körültekintő a választásnál, és ha bármi problémára utaló jel van, ne hagyd annyiban, hanem derítsd ki mi a gond. Azt sose bocsánatád meg magadnak, ha valami történne vele hanyagság miatt.
2012. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
73%
Szia,az én testvérem is szülésnél sérült meg,neki fizikailag semmi problémája,az elméjével vannak gondok,de azért ellátja magát,tehát az én helyzetem a tiédhez képest egyszerűbb.A mi szüleink sosem tettek különbséget köztünk,sőt arra is próbáltak figyelni,hogy a testvérem ne gonoszkodjon velem azért,mert én egészséges vagyok.Ez annyira jól sikerült,hogy ha bántotta valaki a bátyjámat,akkor annak neki mentem,soha senki előtt nem szégyeltem,hiszen nem ő tehet arról,hogy ilyen helyzetbe került.Sőt,ha épp magányos,akkor arra is ügyelek,hogy meghívjam magunkhoz,része a baráti társaságunknak is,nem azt mondom,hogy mindig eljön,de amikor szeretne,akkor szívesen látjuk.A szüleid hibája az,hogy te így érzel,sajnálom a kialakult helyzetet.A párodnak pedig ha nem mered elmondani,akkor elárulom,hogy nem leszel boldog vele.Meg akarsz neki felelni és ez régen rossz.Egy ideig megy az,hogy mindenkinek megfelelünk a családba,de később rájössz,hogy ezek nem is téged,hanem az általuk elképzelt személyt szeretik.És,hogy a kérdésedre is válaszoljak,nem vagy köteles magadhoz venni őt,de azért némi képp figyelemmel kísérhetnéd az életét,hiszen a testvéred,egy másik emberi élet,aki a szülei halála után már senkire nem számíthat.Téged az egyáltalán nem zavar,hogy mi lesz vele egyedül?
2012. nov. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!