Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne egy fogyatékos...

Ha lenne egy fogyatékos testvéred és a szüleid meghalnának, magadhoz vennéd?

Figyelt kérdés

Én jövőre kiköltözök Angliába és nem tervezek soha visszajönni. Apám már meghalt anyám lassan 60 és van egy fogyatékos testvérem. Igazából sosem jöttem ki velük jól, engem anyám nem szeretett annyira,mert a tesómat sajnálta, szerintem tőlem irigyelte,hogy egészséges vagyok, nem is voltam betervezett gyerek, csak már nem tudott elvetetni.

Nem kötődöm hozzájuk, elég sok szégyenben volt részem, barátaim sosem jöttek fel hozzám,mert a testvérem mindig ott volt ahol mi és hülyeségeket beszélt rólam-megalázó volt-, anyám meg csak röhögött és nem tett ellene semmit, ha megkértem,hogy vigye ki a szobámból én voltam a gonosz sz@r ember, aki utálja a testvérét. Aki pedig megtudta,hogy mi a helyzet az bántott, csúfolt és emiatt Zárkózott lettem, azóta titkolom is,hogy van testvérem, összesen 2 barátnőm van, de sosem voltak még nálam..

Szeretnék családot, barátommal jövőre elmegyünk és nem tudnám elképzelni,hogy magamhoz vegyem a testvéremet, nem akarok egy terhet a nyakamba én dolgozni akarok és saját gyerekeket, mellette pedig nem lehetne. Meg is mondtam anyámnak,hogy én nem fogom magamhoz venni,mert van saját életem, ilyenkor látom rajta,hogy belül duzzog,de szerintem nem várhatja el tőlem. Van a testvéremnek saját pénze ami fedezne egy bentlakásos otthont, de egyébként meg sajnálnám egyedül hagyni..

Ti mit tennétek?


2012. nov. 5. 19:16
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
72%

Biztos, hogy nem; beadnám egy intézetbe. Az egy dolog, hogy a szüleim elvállalták, ez a maguk döntése volt, bár erre is mondhatom, hogy kihatott az én életemre is.

Ne vedd magadhoz, éld a saját életed! Egy kolonc mellett ez nem sikerülne. És most nyugodtan kövezzen meg, aki akar, egy fogyatékos felnőtt csak nyűg. A szülők vállalták, mert mártírok akartak lenni, az egy dolog.

Anyád viselkedése elborzaszt. Arra a gyerekre áldozta az életét és előtérbe hozta, téged meg elnyomott. Undorítónak tartom ezt! Hagyd őket a fenébe, menj a pároddal minél messzebbre tőlük!


Megkérdezhetem: nem írtál ki korábban kérdést? Mert emlékszem egy kérdezőre, lány volt és volt párja is, és az anyja kerek-perec megmondta neki, hogy a legjobb, ha nem lesz családja, mert neki AZ A DOLGA, hogy a felnőtt fogyatékos bátyját ápolja, ezért jobb, ha nem vállal családot.

2012. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
31%

Ha a testvérem betegségéből adódóan még szemtelen lenne velem és a közeli ismerőseimmel, biztos hogy nem pártyolgatnám a saját lakásomban

Hogy miért? mert soha nem kellenék egy nőnek se, mert a drága beteg testvér, szégyenbe hoz azzal hogy hülyeségeket beszél

Amúgy ha nem lenne olyan kotyogós testvér, akkor meggondolnám hogy eltartsam-e, elvégre kapnék ápolási díjat utána


Ha magad mellé veszed, ne számíts saját családra, barátodat meg irigylem hogy kitart melletted, és mint mondtad normális anya/feleség szerepet akarsz betölteni


Esetleg olyat lehetne csinálni hogy, kint mikor rendbe jösztök lakást illetően/anyagiakkal, akkor kiviszitek magatokkal tesódat addig itthon lenne otthonba vagy anyukád nevelné addig, és külön lakrészen lenne a kisfészke a családod mellett, ez is jó megoldás

20/F

2012. nov. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

én még nem írtam ki ezzel kapcs.ban kérdést.

de mégegyszer mondom,hogy teljesen egészséges volt nem mártírkodtak. amúgy lassan 26 éves.

2012. nov. 5. 19:34
 14/37 A kérdező kommentje:

20F


barátom nem tud róla, eddig sikerült eltitkolnom. barátom szülei nem igazán normálisak, elvből elutasítják a beteg embereket, nem nézték volna jó szemmel ha egy ilyen családi háttérral rendelkező lánnyal járt volna a gyerekük.

ki is készültem teljesen, sajnos ilyen sz@rul alakult az életem, pont ilyen fiút fogtam ki, de szeretem, ha ő is elhagyna nem lenne senkim.

2012. nov. 5. 19:38
 15/37 anonim ***** válasza:
19%
Hülyeség, hogy nem lehet saját családod miatta. Miért nem, ezt nem értem?
2012. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
86%

Ez is jó szöveg az orvostól: örüljenek, hogy nem halt meg. Hát hosszú távon pedig jobban jártak volna vele, ha akkor meghal. Egy embernek nem csak az élethez van joga: hanem emberhez méltó élethez. Csak ebbe sokan nem gondolnak bele. Megmentenek olyan koraszülötteket, akik utána vegetáló roncsként tengetik életüket tönkretéve a családjaikat. Ahelyett, hogy a természetre bízták volna a döntést... Lehet, hogy súlyosnak hangzik, de nekem ez a véleményem.

Nem emberi élet az, hogy csak elvan a maga világában és soha nem lesz képes önállóan élni, döntést hozni.

2012. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Dolgozni akarok,karriert, vele otthon kell lenni mert bármikor rohama lehet, saját gyerekeket akarok nem lenne erőm egy beteg emberrel is foglalkozni, aki egész napi felügyeletet igényel, bármikor baja lehet és akkor mi lenne az én gyerekeimmel? nem mehetnék el még fodrászhoz sem,mert vele kell lenni
2012. nov. 5. 19:41
 18/37 A kérdező kommentje:
Belegondoltam már, magyarral is vannak nehezségei, hogy lenne képes megtanulni egy másik nyelvet? külföldön meg hova raknám, ha nekem bajom van??
2012. nov. 5. 19:42
 19/37 anonim ***** válasza:
65%

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.

# 17/18 Időpont ma 19:40


Egyet értek veled. ha valaki nem tudja magát ellátni, nem tudja azt csinálni amit szeretne, az nem élet. Csak szenvedés, neki és másnak is.


Kérdező:

Nem kell magadhoz venni. Barátodnak talán elmondhatnád, nehogy mástól tudja meg és haragudna rád, hogy nem voltál őszinte. De nyugtasd meg, hogy nem fog veletek lakni sose.

2012. nov. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Egyszer majd elmondom, de most neki is rettentő zűrös lett a családja, válás, apja alkoholista lett stb stb nem akarom még ezzel is lepadlózni..
2012. nov. 5. 19:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!