Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el, hogy...

Hogyan mondjam el, hogy elköltözök?

Figyelt kérdés
Már betöltöttem a 18-at ergó "szabad" ember vagyok! (januártól) Így én nem is maradok itthon tovább... már eddig is alig bírtam. Most lehetőségem van elköltözni egy nagyon jó barátomhoz. A cuccom már be van pakolva... indulásra készen. Viszont itthon még nem tudják. Nem akarom a szüleimet megbántani. Akkor mégis hogyan közöljem velük? Még nem fejeztem be az iskolát (utolsó évem) ezért nem hiszem, hogy elengednének... de ha nem engednek akkor is megyek... Tudnátok segíteni? Mit mondjak nekik?
2012. nov. 3. 19:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ha az én fiam elém állna 18 évesen, hogy évek óta félretesz minden fillért, a szabadidejében szórakozás helyett azért dolgozott, mert arra készült, hogy mihamarabb önállósodjon, akkor egyrészt fájna a szívem, hogy ilyen gyorsan ki szeretne repülni, másrészt minden elismerésem az övé lenne a céltudatossága miatt.

Neked azt tanácsolom, hogy őszintén mondd el nekik, hogy a döntésed nem ellenük szól, hanem magadért teszed, neked fontos a szárnypróbálgatás. Lehet, hogy először kiborulnak, mert nem képesek az érzelmeik miatt másképp viselkedni, de ha bebizonyítod, hogy Te messze átlag feletti gondolkozású, átleg feletti képességű fiatal vagy, akkor előbb-utóbb megbékélnek és még büszkék is lehetnek rád. (Vannak '"fiatalok", akik még 40 év fölött se képesek leszakadni a szüleikről.)

2012. nov. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!