Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el, hogy...

Hogyan mondjam el, hogy elköltözök?

Figyelt kérdés
Már betöltöttem a 18-at ergó "szabad" ember vagyok! (januártól) Így én nem is maradok itthon tovább... már eddig is alig bírtam. Most lehetőségem van elköltözni egy nagyon jó barátomhoz. A cuccom már be van pakolva... indulásra készen. Viszont itthon még nem tudják. Nem akarom a szüleimet megbántani. Akkor mégis hogyan közöljem velük? Még nem fejeztem be az iskolát (utolsó évem) ezért nem hiszem, hogy elengednének... de ha nem engednek akkor is megyek... Tudnátok segíteni? Mit mondjak nekik?
2012. nov. 3. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem értelek, ha jóban vagy a szüleiddel, akkor mi a baj? Miért nem bírod? Valaki más bánt esetleg?


Egyébként egyszerűen közöld, hogy elköltözöl, már összepakoltál, neked így a legjobb. De ha nem velük van gond, akkor jó eséllyel meg is fogják érteni.

2012. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Ok, elmondod, hogy elmész.. nem lesz könnyű. Utána, hogy képzeled a saját magad eltartását?
2012. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

-Anya-Apa! Ma este elköltözöm Robihoz.. Betöltöttem a 18 évemet, a törvény szerint felnőtt vagyok, szóval nincs beleszólási jogotok.

Azzal ne foglalkozzatok, hogy miből fogok megélni, én is tudom, hogy ha kiteszem a lábam akkor nem vagytok kötelesek tovább támogatni. Tudomásul vettem, de akkor is megyek..

Ugye nincs harag?? "


Na kábé ennyi elég is lesz hogy gyorsan elmond és kilépj az ajtón..

2012. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Anyu, apu, költözöm.

csak jól gondold meg, mert ha haraggal váltok el ,lehet nem lesz vissza út, és bizony nem attól lesz valaki felnőtt, hogy betölti a 18.

Hanem attól hogy eltartja magát, önálló döntéseket képes hozni-ami neked már most nem megy...

2012. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

Honnan veszitek, hogy nem megy neki? Csak mert segítséget kér?


Meghozta az önálló döntését, a közlésében szorult segítségre. Szerintem még 40 évesek is szoktak segítséget kérni, ettől ő nem lesz önállótlan.

2012. nov. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Oké, hogy betöltötted a 18-at, de el fogod tudni tartani magad? Ha iskolába jársz még hogy fogod megoldani? A nagyon jó barátod egyedül él? Ő dolgozik? Megbeszéltétek a részleteket? Másik városba mész?
2012. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A barátom akihez megyek még szintén tanul (neki már van érettségije és most szakmát tanul és mellette dolgozik) Nem az a cél, hogy eltartson. Már régóta tervezem ezt a költözést. A nyári munkákból összegyűlt pénzből 1 évig simán elvagyok (mindent beleszámoltam). Akkor már lesz érettségim és munkám is (le van zsírozva) Többször mondtam itthon; "ha betöltöm a 18-at akkor költözök" Ezt nem igazán vették komolyan, így nem tudom, hogy most mit fognak szólni... Nem akarok haragban elválni. Bár van "b" és "c" terv is (ha a barátommal mégsem jönnék ki akkor két irányba is tudok nagyszülőhöz költözni. Ők szívesen fogadnak, csak nem akarok a nyakukon élni) Itthonról is azért költöznék mert önálló életet akarok kezdeni. Nem a szüleimmel van a gond, hanem minden mással. Utálom ezt a várost... Nem egy álom élet lesz, a munkáról nem is beszélve, de nem szeretnék "ingyenélő" lenni. Nagyon zavar ez a helyzet.

2012. nov. 3. 20:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért én kíváncsi lennék arra hogy 17 évesen egy 3 hónapos nyári munka alatt hogy a fenébe spóroltál össze annyit hogy 1 évig simán megélj belőle.. Persze ha nem kell sem lakbért sem számlákat sem a kajára költeni akkor nem szóltam..
2012. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem csak egy 3 hónapos nyári munka volt. Iskola közben is dolgoztam, meg hétvégén. Illetve már rég óta tervezem. Mióta az eszemet tudom, minden pénzt erre rakom félre. (Ilyen "ajándék" pénzeket is pl.: karácsony, szülinap... még a ballagáskor kapott pénzt is erre szántam!)

Lakbért nem kell fizetnem (barátom saját háza, örökölte) A számlákat meg az egyéb költségeket felezzük. A pénzzel sose volt gondom.


Köszi még egyszer a válaszokat! :D

2012. nov. 3. 21:14
 10/11 A kérdező kommentje:

"Hanem attól hogy eltartja magát, önálló döntéseket képes hozni-ami neked már most nem megy.."


Kedves válaszoló! Teljesen igazad van, nem az életkortól függ, hanem az érettségtől. Viszont Én véleményt és tanácsot kértem. Nem azt, hogy döntsetek. A döntés már megszületett: Költözök!

DE ennek ellenére nagyon szépen köszönöm a válaszod! Teljes mértékben igazat adok neked! :)

2012. nov. 3. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!