Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van oka az olyan jellegű...

Van oka az olyan jellegű félelmeknek, hogy olyan leszek, mint a szüleim?

Figyelt kérdés

Jövőre költözöm koleszba vagy albérletbe (19 vagyok, fiú) és nem akarok visszajönni soha többé. Kapcsolato(ka)t akarok kezdeni ott ahová megyek lányokkal + munkát, ismerősöket szerezni ott, hogy legyen ami oda kössön, sőt lehet hogy utána külföldre is kimennék, ha ezek megvannak.

A gyerekkorom már így is az ő mentalitásuk elleni lázadással telt, de végül-is ugyan az a mentalitás köré építettem egy másféle gondolkodásmódot.. Nekik nincsenek barátaik, évente 3-szor mozdulunk ki, akkor is rokonokhoz és a helyen ahol lakunk sincs semmi.. bármikor amikor valamiben tehetségesnek éreztem magam nem történt semmi, mert nem volt hol megmutatni.. ők nem vették komolyan, én pedig egyedül voltam. Anyum egy beszűkült gondolkodású kis falusi családból házasodott be a szorgos és (a szocializmusban még) jómódú apum családjába, de az én születésem után és 14 éves korom után anyum olyanná vált, mint nagyanyám, abban a mentalitásban él, hogy örökké nyomorognunk kell és amint van egy kis pénz hülyeségekre költi, vagy ha nem, akkor rám és az öcsémre és mártírnak állítja be magát.

Az élet ennél sokkal többet kínál, ha belevetjük magunkat és úgy félek attól, hogy minél tovább vagyok velük, annál jobban hozzájuk alakulok... Ezt az utolsó évet kibírni már igazi szenvedés.

Szerintetek, ha elmegyek van lehetőségem olyannak lenni, amilyennek gondolom magam ez a mentalitás ellenére?



2012. nov. 3. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudatosan kell dolgoznod rajta,hogy ne legyél olyan.A saját példámból indulok ki.Az én nagyszüleim hasonlóak,ugyanilyen mártír módon gondolkoznak és sajnos ez néha belőlem is kibukik.De nem lehetetlen szemléletmódot váltani.
2012. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az csakis rajtad múlik, hogy hogyan éled az életed. Nem függ attól, hogy szüleid milyenek. Főleg ha eljössz tőlük és egyedül kell boldogulnod úgyis lesznek barátaid. Ne félj attól, hogy ugyanolyan leszel ha nem akarsz.

Ha velük laknál továbbra is akkor oké, lehet, de pl egy koliban lehetetlen elszigetelődni.

2012. nov. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Számtalanszor volt olyan, hogy átéreztem az egész lényemben, hogy változásnak indultam, elindultam valami felé, aztán visszatértem ide és megszakadt ez a folyamat. Ezt akarom elkerülni.
2012. nov. 3. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Á, emiatt ne aggódj. Azok a barátaim, ismerőseim, akik valamiért nem akarnak hasonlítani a szüleikre, egyik sem hasonlít rájuk, már ami a viselkedésüket illeti. Csak elhatározás kérdése.

Sem én, sem a testvérem pl. nem akartunk, nem akarunk olyanok lenni, mint a szüleink. Nem is vagyunk olyanok egy kicsit sem.

2012. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak, mert sajnos a nevelés és a környezet kihat az emberre is.

Én pl soha nem fogok dohányozni meg inni azt max alkalmakkor mert mindkét szülőmet elvesztettem ebben pedig csak 17 vagyok.Bár ez más valamivel.

17/F

2012. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!