Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy nem vagyok többre képes?

Figyelt kérdés
Hétköznap maximum napi egy órát tévézem, netezem, körülbelül 3-3.5 órákat tanulok naponta úgy, hogy semmi eredménye nincsen. 10.-es vagyok, eddig kb. 3.5 az átlagom, amivel én vagyok az osztály legrosszabb tanulója. Úgy kezdek neki a tanulásnak, hogy ismerve képességeimet már előre tudom, hogy mit nem tudok megtanulni következő napra, így van mikor el sem kezdem egyes tantárgyak tanulását mert reménytelen... Nem értik meg a szüleim, hogy vannak olyan gyerekek, pl. sok osztálytársam, akik tanulnak napi fél-1 órát és így is négyesre-ötösre teljesítenek. Előszőr nem hittem el, hogy egyesek tényleg keveset tanulnak, mert azt mondták, hogy nem tanulnak semmit, stb., de egy haverral teszteltük 1 hónapig, hogy minden nap msn-en amint hazaértünk folyamatosan beszéltünk, és ő kb. fél óra tanulás után neki állt játszani(hallottam a játék hangját) és ugyan úgy négyes-ötös jegyeket szerzett. Hogyan lehet meggyőzni a szüleimet, hogy én nem vagyok olyan okos gyerek mint ők, mert ők egyetemen is szinte mindig ötösre tanultak, jogi területen. Azt mondják, hogy a tv és az xboxom az oka a rossz teljesítményemnek, ennek köszönhetően el is vették még tavaly az xboxomat amit nyárra visszakaptam, de így sem javultak az eredményeim. Így milyen munkára számíthatok? Hogy lehet meggyőzni a szüleimet, hogy nem mindenki rendelkezik olyan képességekkel mint ők?
2012. nov. 2. 00:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem jól tanulsz. Nem érdekel, nincs motivációd.

"el sem kezdem...mert reménytelen"

A könyvek feletti gubbasztás nem egyenlő a tanulással.

2012. nov. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

1. Te állsz rosszul a dolgokhoz.

2. Ne hasonlítsd magad másokhoz.

3. Változtasd meg a tanulási szokásaidat. Rosszul tanulsz, ha 3-3,5 óra után nem marad benn az anyag a fejedben. A tanulási módszereket is kell gyakorolni.

4. Attól, hogy ők kedd este félóra megtanulják a folyóanyagot, másnap ötöst kapnak belőle, nem biztos, hogy következő héten is fel tudják mondani a leckét ötösre.

5. Nem mindenki rendelkezik olyan képességekkel, mint a szüleid, akik színötösre vizsgáztak mindenből. De olyan nincs, hogy valamit ne tudj megtanulni.

2012. nov. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ami nem érdekel azt én sem tudtam soha megtanulni,mert egyszerüen nem érdekel és kész.
2012. nov. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a hozzáállásod, nem érdekel, amit tanulsz, a könyvek feletti gubbasztás nem tanulás, a magolás pedig főleg nem az! Meg sem próbálod megérteni a lényeget (vagy, ha szerinted mégis, rosszul értelmezed magát a szót, hogy megértés), márpedig, akik napi fél-1 órákkal csinálják végig a gimit (mint én a régi szép időkben, mikor még elég volt annyi :D ), azokra órán ragad rá az anyag nagy része, otthon elég csak átolvasni/átnézni nekik. Nem vagyok magolós típus, inkább matek beállítottságú, sosem azért voltam négyes-ötös történelemből, mert tanultam, hanem, mert mindig visszamondtam a tanárnak, amit előző órán magyarázott. Sosem az anyagot tanultam meg, hanem, hogy mit kérhetnek számon belőle.
2012. nov. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

basszus utolsó,de igazad van!örülök,hogy elolvastam a kérdést,a választ..amúgy én is ilyen vagyok,mint a kérdező.Aztán ott van a pszichológia..ami érdekel..abból meg eddig van egy ötösöm..bioszból,ami nem érdekel,abból meg egy kettesem,meg egy hármasom van.Jesszusom!

Köszönöm,talán ez illik ide.. ráébresztettél valamire,tudod?


17/L

2012. nov. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
En is azt latom benned van a hiba. "amit nem fogok megerteni mar el sem kezdem tanulni"... ezt ugye nem hivjuk tanulasnak. "leteszteltuk hogy az oszt tarsam tenyleg 1/2 ora tanulassal ilyen jo igy 1 honapon keresztul msneztunk folyamatosan.." ugye ezt sem hivjuk tanulasnak. Szuleidnek teljesen igaza Van es jot akarnak.... megeroszakolni nem tudnak hogy tanulj majd mehetsz utcasepronek v. tescoba takaritonak. Az is becsuletes szakma.
2012. nov. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bizti, lehetne másképp tanulni. Annó akkor voltam bajban, ha a tanár, nem mondott el mindent. Amit órán hallottam, azt majdnem szó szerint vissza adtam. Amit plusszban tanultam, abból semmi nem maradt meg. Próbáltam teljes csendben, hangos olvasással is, mondatonként elemezve, de semmi nem maradt meg. Azért, utána kéne nézned, milyen módszerek vannak tanulásra, hátha valamelyik neked beválik. Ha végkép nem megy, akkor a túlerőltetésnek lehetnek negatív hatásai. Ismerek 3 olyan embert, akit annó túl erőltettek a szülei. Egyszerűen, 30 éves korukra, a nagy terheléstől szellemileg leépültek.
2012. nov. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A 3,5ös átlag pedig egyáltalán nem olyan rossz, persze egy olyan iskolában, ahol 4-5ös tanuló mindenki, rossznak számít. Neked valószínű átlagos képességeid vannak, még az osztálytársaid meg kb. zsenik, illetve a szüleid is. A legtöbb zseni pedig tipikusan "elit" gimnáziumba jár, ahol a szinvonal is magas... tehát, amikor te az elitgimibe összehozol kínkeservesen egy hármast, akkor az lehet egy kevésbé szinvonalas helyen játszva lenne 4-es is. Én tudom milyenek ezek a magukat szinvonalasnak kikáltott iskolák, ráadásul, ha tényleg átlagos képességeid vannak és nem lusta vagy, akkor az önbizalmas is teljesen tönkremegy. Mert az látod az osztálytársaid játszva ötöst kapnak, te meg vért izzadsz egy kettesért, vagy közepesért. Én a helyedben beszélnék a szüleiddel, hogy irassanak át egy könnyebb iskolába, valószínű ott jobban tanulnál. Sajnos, ha maradsz ezen a helyen, nem csak az önbecsülésed lesz oda, de közepes átlaggal a továbbtanulásodra se lesz sok esély, közben valósznű egy könnyebb középiskolában, neked is simán lenne olyan átlagod, hogy felvegyenek valahová.
2012. nov. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
3,5-ös átlaggal nálunk te lettél volna az osztály legjobb tanulója, vigasztaljon ez a tény. :D
2012. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ámde egy színvonalas iskolában lehet utána nevetve megcsinál az ember egy középszintű érettségit anélkül hogy bármit is készülne rá, míg egy gyengébb középiskolában, ahol kevésbé "verik ki" az emberből a jobb a jegyeket és a több tudást, ott az érettségi egy hatalmas ugrás lesz, amin vagy átmegy az ember vagy nem. Szóval ha ebből indulunk ki, akkor nincs sokkal előrébb azzal, ha gyengébb iskolába megy, mert akkor az érettségivel húzza majd le magát a budin, így meg a jegyei miatt nem veszik fel majd sehova.


Azon kéne gondolkodni, hogy mit akarsz kezdeni magaddal az életben! Valljuk be, tojsz te magasról az egész tanulás témára. Én sem rendelkezem különleges képességekkel és megértem, ha valaki pl a kémia, vagy a matek rejtelmeit és összefüggéseit képtelen felfogni, ámde egy középiskolás tankönyv nincsen olyan bonyolultan írva, hogy néhány olvasás után ne lehessen legalább nagy vonalakban visszamondani a tartalmát, arról nem is beszélve, hogy egy-egy anyag azért nem olyan veszett hosszú.

Azzal van a probléma, amit a többiek is mondtak, hogy úgy ülsz le tanulni, hogy tök fölösleges, mert úgysem fog menni. Azon agyalsz, hogy fogalmad sincs minek ülsz a könyv fölött és így persze hogy nem ragad meg az anyagból semmi, hiába olvasod el 56-szor.

Én már így egyetemista fejjel (4-es tanuló voltam többnyire gimiben) visszasírom azokat az időket, amikor 4-5 oldallal le volt tudva a napi tanulás és az is érthető nyelven volt megfogalmazva. Igaz azóta sokat tanultam magamról, a képességeimről és a határaimról, de most egy ilyen középiskolai anyagra 20 percet mondanék, ami idő kell, hogy megtanulja az ember és én erre nem voltam képes! Miért? Mert baromira lusta voltam és tojtam bele az egészbe, nem volt kedvem hozzá. Ha minden tárgyra csak 10 percet szánok egy nap, akkor éltanuló lehettem volna simán és abszolút az a megérzésem hogy neked is hasonló problémáid vannak, nem a képesség hiánya a gond.

2012. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!