Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy nem vagyok többre képes?

Figyelt kérdés
Hétköznap maximum napi egy órát tévézem, netezem, körülbelül 3-3.5 órákat tanulok naponta úgy, hogy semmi eredménye nincsen. 10.-es vagyok, eddig kb. 3.5 az átlagom, amivel én vagyok az osztály legrosszabb tanulója. Úgy kezdek neki a tanulásnak, hogy ismerve képességeimet már előre tudom, hogy mit nem tudok megtanulni következő napra, így van mikor el sem kezdem egyes tantárgyak tanulását mert reménytelen... Nem értik meg a szüleim, hogy vannak olyan gyerekek, pl. sok osztálytársam, akik tanulnak napi fél-1 órát és így is négyesre-ötösre teljesítenek. Előszőr nem hittem el, hogy egyesek tényleg keveset tanulnak, mert azt mondták, hogy nem tanulnak semmit, stb., de egy haverral teszteltük 1 hónapig, hogy minden nap msn-en amint hazaértünk folyamatosan beszéltünk, és ő kb. fél óra tanulás után neki állt játszani(hallottam a játék hangját) és ugyan úgy négyes-ötös jegyeket szerzett. Hogyan lehet meggyőzni a szüleimet, hogy én nem vagyok olyan okos gyerek mint ők, mert ők egyetemen is szinte mindig ötösre tanultak, jogi területen. Azt mondják, hogy a tv és az xboxom az oka a rossz teljesítményemnek, ennek köszönhetően el is vették még tavaly az xboxomat amit nyárra visszakaptam, de így sem javultak az eredményeim. Így milyen munkára számíthatok? Hogy lehet meggyőzni a szüleimet, hogy nem mindenki rendelkezik olyan képességekkel mint ők?
2012. nov. 2. 00:32
1 2
 11/16 pirospöttyöslabda1 ***** válasza:

Szerintem rosszul tanulsz. Meg kell szüntetned minden zavaró tényzőt, mert lehet, hogy neked csend kell és nyugolom hozzá. Tehát kapcsold ki a számítógéped, a zenét, mindent, ami zavaró lehet. Ha szükséges tegyél el minden mást az asztalodról, csak az legyen ott, amiből tanulsz. Ha nem megy például a matek vagy kémia, akkor kérd meg a szüleidet, hogy keressenek neked magántatárt, szerintem ha mindketten jogászok, nem azt fogják nézni, hogy mennyibe kerül, hanem a törekvésedet értékelik.

Ha így sem megy, akkor változtatnod kell az étkezéseden és mozogj egy kicsit. A tested állapota nagyban befolyásolja szellemi teljesítőképességed.

Ha esetleg valamilyen betegséged lehet, aminek a jele lehet akár kóros fáradtság is, akkor szintén szólj a szüleidnek. DE ez még nem ment fel a tanulás alól. 23 éves vagyok 10 éve lyme kóros, kitünőre érettségiztem, egyetemi átlagom 4,5 fölött. Csak akarni kell. Például nekem nem számít, hogy 10x annyit kell tanulnom, mint az egészséges korombelieknek, csak az számít, hogy elérjem, amit akarok.

2012. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

És az órán is figyelni kell, nem csak ott ülni.

Akkor már sok rád ragad a suliban is.

2012. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kérd meg őket, hogy segítsenek. Lehet, hogy csak a módszereid rosszak.
2012. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
aki írta, hogy a színvonalas iskolában nevetve megcsinál valaki egy középszintű érettségit.... hát annak írom, hogy nem olyan biztos ez! Én ilyen iskolába jártam, és megmerem kockáztatni, hogy hiába van javítókulcs az érettségihez, és meghatározzák, hogy mire lehet pontot adni, szerintem akkor is igyekeznek minél szigorúbban osztályozni, csak azért, hogy meg legyen a szinvonal. Hogy aztán elmondhasd, hogy az xy iskolában tettél érettségit (nem mintha számítana) és akkor mindenki dob egy hátast kb, és már a kutyát se érdekli, hogy csak közepes érettségiről van szó... kivéve a továbbtanulásnál. Nálunk az osztálytársaim 80%át nem vették fel azokra a helyekre ahová menni akartak eredetileg, sőt nagy részét egyáltalán nem vették fel semmilyen államilag támogatott képzésre, csak fizetősre mehettek, de bőven voltak, akiknek újra kellett érettségizniük, mert nem volt sehová elég pontjuk. Szóval ennyit a szinvonalas iskolákban szerzett középszintű érettségikről. Közben ismerek olyanokat, akik harmatgyenge szakközepekben érettségiztek, és nagyon jó helyekre bejutottak! Megkockáztatom, hogy ahogy a tanulást, az érettségit se vették túl szigorúan náluk! És még hozzáteszem, hogy mindez 4 éve volt, amikor még extrém alacsonyak voltak a ponthatárok, és nem most, amikor kb. az egekben vannak, és nehéz bárhová is bekerülni. Egy biztos mindenki olyan iskolába járjon, ami a képességének megfelel: nem kell mindenkinek atomfizikusnak lennie!
2012. nov. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

én olyan vagyok, hogy ami érdekel azt nagyon hamar meg tudom tanulni, matekot mondjuk mindig utáltam, de jó a logikám, az is megmaradt.. de az olyan, amit nem szerettem pl. fizika, annak én se álltam neki....


arra meg, hogy erősebb iskolában jobb lesz az érettségi, én vagyok az ellenpélda. 2 évig jártam Pécsett humán tagozatra, 2. félévekor 5ből rántottak meg, 2es voltam németből... 3-4.et egy mezőgazdasági iskolában jártam (én is ez miatt a probléma miatt váltottam, ami a kérdezőnél is fennáll - elitiskola elitszülők elitgyerekeinek). 3. évvégén 5ös német előrehozott középszintű érettségit tettem, 4. évvégén 5ös nmet emeltszintűt. Biológiából 4. félévkor szintén előrehozott 78%-os érettségi... matek 4-es, magyar+töri 5-5 lett. A volt osztálytársak a nagyon jó iskolából jó, ha 3as átlaggal zártak, de emeltszinten nyelvet senki sem csinált (ehhez akkor járt még a nyelvvizsga is), én is 2es voltam belőle a gimiben...


a volt oszt.társak 80%-át nem vették fel sehova, én a PTEn tanulok tovább, s nem egyedül vagyok a mezőgazdász osztályból (mellesleg szociális munkát, köze nincs a mezgázhoz)


szóval, kedves kérdező, ezzel arra akartam rávilágítani, hogy jobban jársz, ha iskolát váltasz, inkább most kerülj új közösségbe, amibe kb. 2 hét alatt beilleszkedsz, mint a számodra rossz iskola miatt elszúrd az életed. Mert itt olyan szinten lesz taccsra téve az önbizalmad, hogy azt maximum súlyos pénzekért hozza helyre egy pszichológus, ha egyáltalán helyre tudja...

2012. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Itt az is a probléma, hogy a szülők nem óhajtják belátni, hogy nem szupergyerekük van, hanem "csak" átlagos.


A másik probléma az, hogy a kérdezőnek nincs motivációja, nem érdekli semmi. Az önbizalma is teljesen le lett rombolva.


Szerintem az órákon érdemes jegyzetet készíteni. Én mindig jobban tanultam a saját jegyzeteimből, mint a könyvekből. Használtam szövegkiemelőket, és minden kulcsinformációhoz kötöttem egy színt.


Jól írta itt v.ki, hogy minden zavaró körülményt meg kell szüntetni. Ne menjen a tévé, a gép, a hifi.


Amúgy kíváncsi lennék, hogy hanyan nem puskáznak egy-egy dolgozat írásakor. Nálunk elég vicces volt, hogy a kis vizsgáknál a telefonról puskáztak, így szereztek 4-es 5-ös jegyeket, de a féléves és az év végi vizsgán csak négyen mentünk át. A többiek gyalázatos 10-en meg 20-on százalékokat értek el.

2012. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!